Ovadili bivšega direktorja gradbene družbe

Škofja Loka – Kriminalisti v kranjskem sektorju kriminalistične policije so zaradi poslovne goljufije kazensko ovadili nekdanjo odgovorno osebo večje gradbene družbe z Gorenjske, ki pri po­slovanju že dlje časa ni izpolnjevala prevzetih ali sprejetih obveznosti, so sporočili s Policijske uprave Kranj. Po naših podatkih naj bi šlo za škofjeloško Splošno gradbeno podjetje Tehnik, ki je od januarja v stečaju, ovadeni pa naj bi bil nekdanji glav­ni direktor Jože Žižek, ki je bil nazadnje v družbi izvršni direktor za tehnično področje in področje komerciale.

»Odgovorna oseba je osum­ljena, da družba v letu 2013 ni izpolnila z aneksom k pogodbi dogovorjenih obveznosti, s katerim se je obvezala, da bo za naročnika, ljubljansko podjetje, ki proizvaja in trguje s kovino, v poslovni coni v okolici Ljub­ljane izvedla gradbeno obrtniška dela. Obveznosti med naročnikom in izvajalcem so bile dogovorjene v začetku leta 2013, do danes pa jih izvajalec ni izpolnil,« je razložil Bojan Kos s PU Kranj. Po naših podatkih gre za neizvedeno gradnjo po­slovnih prostorov v poslovni coni Komenda, s čimer naj bi Tehnik preslepil ljubljansko podjetje in ga oškodoval za okoli 168 tisoč evrov, za toliko pa naj bi si gradbena družba tudi pridobila proti­pravne premoženjske koristi. Za kaznivo dejanje se storilec kaznuje z zaporom od enega do desetih let.

Kranjski kriminalisti naj bi sicer Žižka januarja ovadili že zaradi dveh kaznivih dejanj poslovne goljufije, ker kot direktor ni izpolnil pogod­benih obveznosti in družbi s temi dejanji pridobil za okoli 90 tisoč evrov protipravne premoženjske koristi.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Rekreacija / sreda, 28. junij 2017 / 13:48

Alpe v enajsti izvedbi

V nedeljo, 2. julija, bo enajsti Maraton Alpe Scott. Startno-ciljni prostor se seli na obrobje Kamnika.

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / ponedeljek, 22. september 2014 / 13:58

Odprli pasijonsko pisarno

V prostorih nekdanje banke na Mestnem trgu v Škofji Loki so odprli pasijonsko pisarno in napovedali, da bodo odslej promocijske, organizacijske in dramaturške priprave na uprizoritev Škofjeloškega pas...

Zanimivosti / ponedeljek, 22. september 2014 / 13:47

Prostovoljci delali na Korošici

V torkovi naravovarstveni akciji na planini Korošica so udeleženci zatravili sanirane površine, na katerih so v prejšnjih akcijah odstranili alpsko kislico Rumex alpinus.

Komenda / ponedeljek, 22. september 2014 / 13:42

Krožišče bo povečalo varnost

Najbolj nevarno križišče v Komendi je že razkopano, saj je občina na istem mestu začela graditi bistveno bolj varno krožišče. Lipa in spomenik ostajata, prihaja pa težko pričakovani pločnik. To je tud...

Gospodarstvo / ponedeljek, 22. september 2014 / 13:30

Siliranje bo letos bolj pozno

Koruza dozoreva bolj počasi, zato se bo tudi siliranje začelo kasneje kot običajno.

Kranj / ponedeljek, 22. september 2014 / 13:28

Načrt za energetsko neodvisnost

Združenje za energetsko neodvisnost Slovenije je v Kranju občinam predstavilo pobudo za ustanovitev energetsko neodvisne skupnosti na območju Gorenjske. Seznanili so se tudi z izkušnjami sosednje avst...