Talenti zaigrali za talente
Kulturni dom Vodice je na prvi pomladni dan gostil pravo smetano mladih nadarjenih glasbenikov, pa tudi nekaj že uveljavljenih, ki so se odzvali vabilu na prireditev Talenti za talente.
To so organizirali člani Rotary kluba Zgornji Brnik in Rotary kluba Ljubljana Nike v sodelovanju z drugimi rotary klubi iz vse Slovenije, ki so se odločili nadarjenim glasbenikom, ki jim tudi sicer stojijo ob strani, še dodatno pomagati.
»Radi bi, da glasbene talente vsaj enkrat letno zberemo skupaj, da se predstavijo širši javnosti, s čimer bi dosegli večjo prepoznavnost. Želimo si, da bi ta prireditev postala tradicionalna, da bi tudi tako širili glasbeno kulturo v lokalnih okoljih in da bi zbrani denar lahko namenili nadaljnjemu glasbenemu šolanju nadarjenih,« nam je povedala predsednica RC Ljubljana Nike Marta Turk. Denar, zbran s prodajo vstopnic in prostovoljnimi prispevki, bodo razdelili petim mladim glasbenim talentom, sestrama Teji in Emi Letnar iz Vodic pa bodo pomagali pri nakupu kitare.
Na vodiškem odru so se zvrstili talenti različnih starosti, tisti že uveljavljeni so se v korist mladim glasbenikom odpovedali honorarju. Bogat program sta začela odlična in že večkrat nagrajena glasbenika, brata Miha in Jure Smirnov Oštir iz Velenja, prvi pri klavirju in drugi z violino. Z Variacijami na rusko narodno pesem skladatelja Izaka Berkoviča se je obiskovalcem predstavila desetletna pianistka Rene Karpe, varovanka RC Zgornji Brnik, za njo pa leto dni starejša Karolina Koletič, ki je na klavir zaigrala Sonato v D-duru. Karmen Štendler, ki je kitaro začela igrati že pri osmih letih, je že prejela Prešernovo nagrado Akademije za glasbo v Ljubljani, odločena pa je, da bo študij nadaljevala v Nemčiji. Kam bo glasbena pot zanesla dvanajstletno Pavlo Nejo Drnovšek, se bo še pokazalo, a že zdaj rada nastopa na različnih prireditvah in z igranjem na klavir spremlja pevske zbore. V Vodicah je zaigrala drugi del Beethovnove Sonatine v G-duru. S flavto, ki jo igra že osmo leto, se je predstavila devetošolka Tara Prevc, med mladimi talenti pa niso bili le glasbeniki, ampak tudi plesalci. Študentki Enya Belak in Maša Hawlina sta predstavili že večkrat nagrajeni odlomek iz plesnega prvenca The Daddy Project, pod katerega sta poleg Jerce Rožnik Novak in Veronike Valdés podpisani tudi sami. Za njima je oder pripadel desetletnemu Timu Gregorcu, ki je že od malega navdušen nad trobento, in Zali Smolnikar, ki je zapela skladbo Sonce je zašlo, nato pa ob spremljani svojega profesorja Matica Smolnikarja še pesem Lučke in bučke, katere besedilo je napisala njena mama Renata Smolnikar. Kakšni talenti so, so dokazali tudi še ne desetletna Pia Frelih z violino, Karin Podboršek s flavto in Staš Ahtik pri klavirju – kot trio so zaigrali Staro zgodbo. Nazaj k plesu nas je popeljala učenka Osnovne šole Mengeš Nina Tuma z Razigrano sobarico, skladbo Francesca Veracinija z naslovom Largo pa je na violino zaigrala Jelena Krmpot. Da se talente v rani mladosti splača podpirati, sta dokazala že uveljavljena glasbenika Ana Novak z violino in Vodičan Žiga Janežič s klasično kitaro, ki sta aktivna v različnih komornih zasedbah, ter dvakratna državna prvakinja in evropska podprvakinja v igranju na diatonično harmoniko Natalija Hočevar.