Igrače bodo zbirali vse leto
Gasilci Visokega in Milj so v okviru humanitarne akcije zbrali že okoli dvesto kilogramov igrač, oblačil, obutve in drugih predmetov, ki bodo namenjeni socialno ogroženim otrokom. Akcijo bodo podaljšali.
Visoko – Odziv na njihovo humanitarno akcijo zbiranja plišastih igrač in oblačil za slovenske otroke in otroke iz sirotišnice v Banjaluki je tako velik, da so se v Prostovoljnem gasilskem društvu Visoko-Milje odločili, da jo podaljšajo kar do konca leta. Doslej, največ preteklo soboto, so namreč zbrali že okoli 200 kilogramov različnih igrač, otroških oblačil in obutve ter drugih izdelkov, podarjeni predmeti pa še vedno prihajajo na njihov naslov, je pojasnila predsednica gasilskega društva Larisa Bakovnik.
»Bili smo izredno presenečeni nad dosedanjim izkupičkom humanitarne akcije Od srca do nasmeha, saj se je nabralo res veliko igrač, oblačil, čevljev, izdelkov za osebno higieno, raznih pripomočkov, kot so na primer voziček, gugalnica, kolo, ležalnik in podobno. Sedaj moramo vse razvrstiti in preveriti, da so v dobrem stanju. Zaradi velikega zanimanja, saj nam igrače še vedno dostavljajo na različne načine, tudi po pošti, smo se odločili akcijo peljati kar preko celega leta,« je Bakovnikova več kot zadovoljna z odzivom številnih dobrotnikov. Med njimi je izpostavila Čevljarstvo Brodi iz Tržiča, ki je darovalo okoli 160 parov novih šolskih copat, in samostojno podjetnico Mojco Hudobivnik z Luž, ki je prispevala polno škatlo toplih volnenih copat, kap, rokavic in majic.
Presenetljivo dober odziv dobrotnikov pa po drugi strani visoškim gasilcem povzroča tudi nekaj dodatnih skrbi. Zmanjkuje jim namreč prostora za skladiščenje zbranih igrač in oblačil. »Trenutno imamo vse shranjeno v garaži gasilskega doma, ki pa že postaja pretesna, poleg tega v njej ne moremo parkirati svojega gasilskega vozila. Zelo bi bilo zato dobrodošlo, če bi nam kdo v ta namen začasno odstopil kakšen primeren prostor,« je razložila.
»Srčno si želim, da bomo lahko pomagali kar se da veliko otrokom v Sloveniji in sirotišnici v Banjaluki, kjer je trenutno 64 otrok različnih starosti, verjetno tudi vojnih sirot. Tudi v Sloveniji pa je veliko staršev, ki ne zmorejo obleči ali obdariti svojih otrok, naj si to še tako močno želijo,« še razmišlja Bakovnikova, ki zato poziva vse starše, ki zaradi nastalega ekonomskega položaja ne morejo obleči ali obdariti otroka, naj jih kontaktirajo na elektronski naslov društva (pgd.visoko.milje@gmail.com), prav tako naj se javijo vrtci, varne hiše in drugi, ki bi potrebovali igrače ali oblačila. Člani PGD obenem še vedno pozivajo vse, naj odvečne igrače ne odvržejo v smeti, ampak jih raje podarijo.