Gorenjski glas v letu 2014
V letu 2014 bodo izšle 104 številke Gorenjskega glasa, prav toliko jih bo torej kot lani. Časopis ima kar 26 različnih prilog, vse bodo izhajale naprej, dodali bomo še kakšen časopisni sveženj, prilagojen času in prostoru, v katerem živimo.
Gorenjski glas vstopa v 67. leto rednega izhajanja in na začetku leta je čas za letno naročnino, ki je iz leta v leto bolj priljubljena. Vedno več vas je, ki jo plačate na našem okencu, saj se s tem izognete stroškom za položnico, izberete darilo in v naši avli popijete kavico ter poklepetate s prijaznimi sodelavkami.
Gorenjski glas je v lasti zaposlenih
V novo leto vstopamo brez lastniških skrbi, saj smo zaposleni lani postali lastniki Gorenjskega glasa, pred koncem leta je izstopil Domel, ki nam je pomagal pri izvedbi lastninskega preoblikovanja. Gorenjska banka je bila desetletje večinska lastnica Gorenjskega glasa in prihranjene so nam bile lastniške »ukane«, ki so doletele mnoge medije. Vendar je bilo v zadnjih letih tudi za nas lastniškega zatišja konec, vse pogosteje smo se spraševali, kaj se bo zgodilo s časopisom, če dobi lastnika, ki ne bo razumel našega dela. Kolikor bolj se je razraščala gospodarska kriza, toliko bolj smo se spraševali, kaj storiti, dokler ni padla odločitev, da Gorenjski glas kupimo kar sami in skoraj vsi zaposleni smo za nakup namenili svoje prihranke.
Naša poteza je imela dober odmev, zlasti med naročniki in bralci, mnogi ste nam čestitali, kar smo razumeli kot željo, da Gorenjski glas ostane takšen, kot je – vaš priljubljeni časopis. Z lastništvom se je naša odgovornost še povečala, ne samo za dober časopis, temveč tudi za uspešnost poslovanja. Po prvem letu lahko rečemo, da nam je kljub gospodarski krizi oboje uspelo. Gorenjski glas ima več naročnikov kot pred letom dni, pod črto pa so črne številke.
Nova spletna stran prejela netka 2013
Druga pomembna stvar, ki smo jo zaključili v lanskem letu, je namestitev sodobnega uredniškega sistema, ki je avtomatiziral delovne postopke pri pripravi časopisa, še posebej spletnega. Prav pri spletnem časopisu smo naredili tako velik korak naprej, da smo prejeli slovensko nagrado netko 2013.
Za vlaganja v razvoj smo se odločili, ker se zavedamo, da brez nenehnih izboljšav, posodobitev in novosti na dolgi rok ne moremo poslovati uspešno. V času gospodarske krize odločitev za zahteven razvojni projekt ni bila preprosta, toda zavedamo se, da brez razvoja ni prihodnosti. Prepričani smo, da bo Gorenjski glas še dolgo izhajal v tiskani obliki, toda na digitalne čase smo sedaj dobro pripravljeni.
Lokalna novica je kraljica
Gorenjski glas je v zadnjem desetletju na Gorenjskem postavil mrežo lokalnega tiska, sestavljajo ga priloge, ki jih pripravljamo s sodelovanjem občin. Nekatere izhajajo v obliki revij, druge v obliki časopisa, ki je razposlan v vsa gospodinjstva posamezne občine in dodatno priložen Gorenjskemu glasu.
Lokalni časopisi so vse bolj brani, nekateri so postali že tako priljubljeni, da si brez njih ni več mogoče predstavljati obveščanja v lokalnih skupnostih. Zato smo kot svoje geslo zapisali: Lokalna novica je kraljica.
Časopisu so priložene revije
Gorenjskemu glasu bo tudi letos priloženih več revij, na nekatere ste že tako navajeni, da brez njih preprosto ne gre, denimo petkova televizijska priloga TV okno.
Lanska novost je revija Špela&Gregor, ki ste jo zelo dobro sprejeli, zato se bomo tudi letos potrudili, da bo izšla večkrat in prinašala zanimive članke. Priloga Moja Gorenjska je prav tako priložena časopisu, oblikovno smo jo posodobili, da je še bolj privlačna za branje. Časopisu bomo prilagali tudi Kranjčanko in Ločanko.
Skupaj z drugimi regionalnimi časopisi bodo izšle Slovenske počitnice. Ob koncu leta bomo spet pripravili letopis s povzetki najbolj zanimivih dogodkov leta 2014.
Jutranja dostava je res prava stvar
Za nami je prvo leto jutranje dostave Gorenjskega glasa in lahko rečemo, da je dobro sprejeta, tudi poštarji so se navadili na jutranje delo. Gorenjski glas lahko berete pri jutranji kavici in brez dvoma je tudi to prispevalo k temu, da nam je lani uspelo povečati število naročnikov.
Nacionalna raziskava branosti je v zadnjih dveh letih zaznala opazno povečanje branosti časopisa, ki ima kar šestdeset tisoč bralcev, k čemur brez dvoma prispeva dobra vsebina. Lani se je večja branost odrazila tudi v večjem številu naročnikov, kar je ob splošnem upadanju naklad tiskanih medijev velik dosežek, ki smo ga zelo veseli.
Najbolj se splača letna naročnina
Letno naročnino plačuje že približno trideset odstotkov naših naročnikov. Mnogi ste torej že ugotovili, da se to resnično splača, saj prihranite kar 25 odstotkov, poleg tega nimate stroškov s položnicami. Pri plačilu letne naročnine na našem okencu dobite še praktično darilo.
Pri letni naročnini boste letos prihranili 44,20 evra oziroma 26 številk časopisa, kar praktično pomeni, da boste Gorenjski glas tri mesece prejemali brezplačno. Pri polletni naročnini je popust 20-odstoten in prihranili boste 35,36 evra oziroma 21 številk časopisa, kar pomeni, da boste Gorenjski glas prejemali brezplačno dva meseca in pol. Pri rednem plačevanju mesečne naročnine je popust 10-odstoten, kar pomeni, da boste prihranili 17,68 evra oziroma dobrih deset številk časopisa, kar pomeni, da brezplačno dobite vsako deseto številko Gorenjskega glasa.