Gimnazijci pojejo
Pevski zbori Gimnazije Kranj so za letošnji Dobrodelni Miklavžev koncert izbrali baročno cerkev Marijinega oznanjenja v Adergasu, ki je letos praznovala 850-letnico, in s tem vzdušje naredili še bolj praznično. S svojim petjem pa so predvsem pomagali sošolcem iz socialno šibkejših družin.
Na Dobrodelnem Miklavževem koncertu zborov Gimnazije Kranj, ki je potekal v soorganizaciji Lions kluba Brnik in Župnije Velesovo, so pred polno adergaško cerkvijo, ki je pevce pozdravila z odlično akustiko, nastopili dijakinje in dijaki Mlajšega pevskega zbora gimnazijk, ki deluje šele od začetka letošnjega šolskega leta, Fantovske vokalne skupine, Dekliškega pevskega zbora Gimnazije Kranj, ki se je oktobra uspešno predstavil na mednarodnem pevskem tekmovanju v Španiji, in najbolj izkušene pevke, sedanje in nekdanje dijakinje kranjske gimnazije, združene v ženski pevski zbor Carmen manet, ki se je v le treh letih delovanja prebil med najboljše slovenske vokalne zasedbe. Nad mladimi pevci strokovno bdijo Primož Kerštanj, Kristina Bogataj in Metka Soklič, predvsem pa Barbara Kušar – profesorica matematike, predsednica Kulturnega društva Gimnazije Kranj in že več kot desetletje duša petja na kranjski gimnaziji, kot ji radi rečejo.
Temu primeren je bil tudi precej zahteven, a vrhunsko izveden program, ki je v dobri uri petja združil nekaj najlepših del slovenske in svetovne glasbene zakladnice, od sakralne glasbe in klasičnih pesmi do ljudskih napevov in modernejših ritmov. Pevce so spremljali: Gašper Jereb in Eva Zupan pri klavirju, Ajda Krišelj s harfo in Ajda Šifrer z oboo. Prehode med pesmimi so dijaki skupaj s svojo mentorico Tino Lušina Basej obogatili z recitacijami Ivana Minattija, Dragotina Ketteja, Franeta Milčinskega Ježka in drugih slovenskih pesnikov, a z eno rdečo nitjo – duhovnostjo in optimizmom. Odličen koncert številnih ustvarjalnih kranjskih gimnazijcev je bil namreč tudi dobrodelen, saj bo Gimnazija Kranj denar od prodanih vstopnic namenila plačilu šolske malice in nakupu učbenikov za dijake njihove gimnazije iz socialno šibkejših družin. Mladi so v dobrodelni sklad prispevali tudi darila (izdelali so jih sami) s prazničnega bazarja, ki so ga pripravili pred cerkvijo, s peko peciva pa so jim na pomoč priskočili tudi učenci in učitelji z Osnovne šole Helene Puhar.
Stojnice z darili, prijetno vzdušje, vroč čaj in kuhano vino, slastno pecivo ter številni prijatelji so bili razlog, da se je druženje kljub nizkim temperaturam tudi po koncertu pred cerkvijo nadaljevalo še nekaj časa.