Imeli bi občinsko blagajno

Pri kranjski občini bodo začeli priprave za delo tako imenovane občinske blagajne, kjer bi občani Kranja lahko plačevali položnice brez provizije.

Kranj – Občinska blagajna je v kranjski občini sicer že sedaj, vendar poteka zgolj v okviru splošne službe in zgolj za plačilo določenih stroškov. »Ker je kriza posegla v finančno stanje meščanov in meščank, smo se letos marca odločili, da proučimo možnost vzpostavitve občinske blagajne, kjer bodo občani Kranja lahko položnice plačevali brez provizij,« je na zadnji seji kranjskega mestnega sveta povedal župan Mohor Bogataj, večina svetnikov pa je predlog, predvsem njegovo socialno noto, tudi podprla.

Več pomislekov je bilo glede tega, kje naj bi blagajna bila in kdo bi bil izvajalec oziroma ali imeti takšno blagajno v prostorih občine ali morda kje drugje. Svetniki so opozarjali, da ni smiselno, da bi občina zaradi blagajne imela stroške tako z dodatnimi zaposlitvami kot prostorom. Slišati je bilo pobude o sodelovanju s Komunalo Kranj, ki že ima blagajniško mesto za plačevanje svojih storitev, svetnik Beno Fekonja pa je predlagal, da bi bila občinska blagajna v enem od praznih prostorov v starem mestnem jedru, s čimer bi bilo mesto bolj obiskano.

Še najmanj bi bilo stroškov, če bi se dogovorili z zunanjo finančno institucijo, registrirano za izvajanje plačilnega prometa, vendar je malo verjetno, da bi bili stroški plačevanja položnic tam manjši, kot so, na primer, sedaj prek trajnika.

Na koncu so mestni svetniki sprejeli sklep, da naj uprava prične organizirati kranjsko občinsko blagajno ter iskati primernega izvajalca, registriranega za izvajanje plačilnega prometa.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / ponedeljek, 28. junij 2021 / 23:46

Alojzij Knafelc in njegov pečat Slovenije

Ni Slovenca, ki bi v svojem življenju zapustil tolikokrat ponovljeno znamenje, kot ga je s planinsko markacijo kartograf in planinec Alojzij Knafelc. Markacijo, belo piko, obdano z rdečim kolobarje...

Objavljeno na isti dan


Šport / ponedeljek, 8. april 2013 / 07:00

Kondič namesto Brkiča

Potem ko so nogometaši Triglava v nedeljo doma visoko izgubili proti Olimpiji, je trener Siniša Brkič dal odstopno izjavo, v torek pa jo je upravni odbor kluba sprejel.

Kronika / ponedeljek, 8. april 2013 / 07:00

V Savi Dolinki našli moško truplo

Policisti prosijo za pomoč pri ugotavljanju identitete mrtvega moškega.

Gospodarstvo / ponedeljek, 8. april 2013 / 07:00

Zaščitili čebele v Kamniški Bistrici

Kamnik - Kamniški svetniki so sprejeli odlok o zavarovanju območja plemenilne postaje čebel Josipa Verbiča v Kamniški Bistrici, za katero skrbijo člani Čebelarskega društva Kamni...

Zanimivosti / ponedeljek, 8. april 2013 / 07:00

Ekar častni predsednik planinskega društva

Kranj - Planinsko društvo Kranj, ki je tretje najštevilnejše planinsko društvo v Sloveniji, je s sklepom občnega zbora nekdanjemu predsedniku Francu Ekarju za 39 let uspešnega de...

Preddvor / ponedeljek, 8. april 2013 / 07:00

Kodeksa ne potrebujejo

Preddvor - Skupnost občin Slovenije je občinam članicam v obravnavo (in podpis) ponudila kodeks ravnanja izvoljenih predstavnikov na lokalni ravni. Občinski svetniki v Preddvoru...