Imeli bi občinsko blagajno
Pri kranjski občini bodo začeli priprave za delo tako imenovane občinske blagajne, kjer bi občani Kranja lahko plačevali položnice brez provizije.
Kranj – Občinska blagajna je v kranjski občini sicer že sedaj, vendar poteka zgolj v okviru splošne službe in zgolj za plačilo določenih stroškov. »Ker je kriza posegla v finančno stanje meščanov in meščank, smo se letos marca odločili, da proučimo možnost vzpostavitve občinske blagajne, kjer bodo občani Kranja lahko položnice plačevali brez provizij,« je na zadnji seji kranjskega mestnega sveta povedal župan Mohor Bogataj, večina svetnikov pa je predlog, predvsem njegovo socialno noto, tudi podprla.
Več pomislekov je bilo glede tega, kje naj bi blagajna bila in kdo bi bil izvajalec oziroma ali imeti takšno blagajno v prostorih občine ali morda kje drugje. Svetniki so opozarjali, da ni smiselno, da bi občina zaradi blagajne imela stroške tako z dodatnimi zaposlitvami kot prostorom. Slišati je bilo pobude o sodelovanju s Komunalo Kranj, ki že ima blagajniško mesto za plačevanje svojih storitev, svetnik Beno Fekonja pa je predlagal, da bi bila občinska blagajna v enem od praznih prostorov v starem mestnem jedru, s čimer bi bilo mesto bolj obiskano.
Še najmanj bi bilo stroškov, če bi se dogovorili z zunanjo finančno institucijo, registrirano za izvajanje plačilnega prometa, vendar je malo verjetno, da bi bili stroški plačevanja položnic tam manjši, kot so, na primer, sedaj prek trajnika.
Na koncu so mestni svetniki sprejeli sklep, da naj uprava prične organizirati kranjsko občinsko blagajno ter iskati primernega izvajalca, registriranega za izvajanje plačilnega prometa.