Čebelarji so na stojnicah ponujali med in medene izdelke. / Foto: Gorazd Kavčič

Sladki Festival medu

Letos so čebelarji želeli predvsem predstaviti uporabo medu v kulinariki.

Lesce – Strokovna predavanja, delavnice in z medom založene stojnice so v soboto v Čebelarski center v Lescah privabila številne čebelarje pa tudi druge ljubitelje medu in čebel. Čebelarsko društvo Radovljica in Čebelarski center Gorenjske sta namreč pripravila že drugi festival medu, ki so ga letos v sodelovanju s Čebelarsko zvezo Slovenije razširili še na Dan medu v kulinariki.

»Ljudem želimo približati uporabo medu, predvsem v kulinariki. Za mnoge je namreč še vedno nepredstav­ljivo, da ga lahko dodamo tako rekoč vsem jedem, tudi sladoledom, pivu in pijačam. Predvsem pa bi radi poudarili, da je med vedno boljša izbira kot sladkor. Ne le iz zdravstvenih razlogov, temveč tudi zato, ker predstavlja lokalni proizvod in ker z uporabo medu podpiramo čebelarje – in čebele,« je povedal vodja čebelarskega centra Maja Kozinc.

Obiskovalce so tako navdušili delavnica svetovnega podprvaka v mešanju koktajlov Edina Halačevića, sladoled z medom, ki so ga posebej za festival medu pripravili v leški slaščičarni Ježek, in medeno pivo. Na stojnicah pred centrom so čebelarji prodajali čebelje produkte; med bolje založenimi je bila tudi stojnica čebelarskega krožka OŠ F. S. Finžgarja Lesce, kjer imajo enega najdejavnejših čebelarskih podmladkov v državi.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Odlični so prejeli priznanja

Škofja Loka – Učencem in dijakom, ki so se letos poslovili od šolanja, vsa šolska leta pa so izdelovali z odličnim uspehom, so na prireditvi na Škofjeloškem gradu že po tradi...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / nedelja, 1. junij 2008 / 07:00

Otroške roke tkejo vezi

Kranjski vrtci so v Mestni hiši pripravili razstavo ob zaključku projekta Slovensko ljudsko izročilo.

Splošno / nedelja, 1. junij 2008 / 07:00

Spoštovane občanke in občani!

Predzadnji majski konec tedna smo z nogometaši veterani Športnega društva Kranjska Gora obiskali pobrateno občino Santa Marinella v Italiji.

Splošno / nedelja, 1. junij 2008 / 07:00

Kranjska Gora gostila ministre, pristojne za invalide

V dvorani Vitranc je bilo 22. in 23. maja neformalno srečanje ministrov, pristojnih za invalide, in konferenca z naslovom »Konvencija o pravicah invalidov – črka na papirju in/ali realnost?«, ki...

Kranjska Gora / nedelja, 1. junij 2008 / 07:00

Kratke novice

Nov most pri Mojstrani Most čez Savo Dolinko ob magistralni cesti Jesenice-Kranjska Gora na cestnem odcepu za Mojstrano je od začetka maja spet o...

Splošno / nedelja, 1. junij 2008 / 07:00

Za korist tistih, ki v Dolini živijo

Dr. Janez Mlinar je občinski svetnik na listi Nove Slovenije - krščanske ljudske stranke.