Nekdanji kranjski podžupan, sedaj pa svetnik Igor Velov pravi, da ima v zvezi z nesrečo pred štirimi leti čisto vest. / Foto: Gorazd Kavčič

Primer nesreče je zanj zaključen

Kranjskega svetnika in po novem v. d. direktorja Agencije za varnost prometa RS Igorja Velova z anonimnim pisanjem vedno znova spominjajo na prometno nesrečo.

Kranj – Ob imenovanju Kranj­čana Igorja Velova, med drugim tudi mestnega svetnika, na funkcijo v. d. direktorja Agencije za varnost prometa Republike Slovenije je po Kranju začelo krožiti anonimno pismo o prometni nesreči, ki jo je Velov povzročil jeseni 2009, po nesreči pa naj bi pobegnil oziroma jo prijavil šele naslednji dan.

»Ker sem v bližini doma zapeljal preveč ob rob cestišča, sem res zadel eno od vozil, nato pa smo tako z lastnikom kot policijo vse rešili, kot je v takih primerih treba. Šlo je za prometno nesrečo prve kategorije, plačal sem 40 evrov kazni in stvar je bila zame že pred leti zaključena. Različna namigovanja in anonimna pisma začnejo krožiti vedno, ko kandidiram ali sem izbran za kak­šno funkcijo, mislim tudi, da vedno z istega naslova,« je pojasnil Velov, ki ima kot lastnik in inštruktor v avtošoli veliko izkušenj s prometom in si v novi službi želi, da bi se prometna varnost izboljšala tudi na Gorenjskem.

»V drugi polovici septembra bomo pripravili okroglo mizo z vsemi odgovornimi in zainteresiranimi za večjo prometno varnost na Gorenjskem, kjer pričakujem, da bomo združili moči za delo v bodoče,« tudi pravi Igor Velov in na vprašanje o največjih težavah v prometu v Kranju odgovarja, da bi marsikaj rešila nova severna obvoznica, ki bi razbremenila mesto.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / ponedeljek, 28. junij 2010 / 07:00

LON odprl novo poslovno enoto v Škofji Loki

Škofja Loka - Hranilnica LON je prejšnji ponedeljek slovesno odprla novo poslovno enoto na Kapucinskem trgu v Škofji Loki. »Vsako odprtje nove poslovnice je prelomnica za naše de...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / / 07:00

Tina se je vrnila v Slovenijo

Zloglasna svetlolaska iz slovenskega Velikega brata je bila ponovno gostja finalne oddaje Big Brotherja na Filipinih.

Zanimivosti / / 07:00

Izobraževanje za kakovostno starost

Medgeneracijsko društvo za kakovostno starost Komenda je uspešno sklenilo drugo leto svojega delovanja.

Slovenija / / 07:00

Štirje kandidati za Gobčevega naslednika

V četrtek bodo izvolili novega predsednika Zveze društev upokojencev Slovenije.

Zanimivosti / / 07:00

Ustanovili novo društvo upokojencev

Maja so ustanovili Društvo upokojencev Bitnje-Stražišče.

Zanimivosti / / 07:00

Uspešni tudi v športu

V Društvu upokojencev Kranj skrbijo za različne dejavnosti, med njimi tudi za športne in rekreacijske.