Razbita stekla na izložbah izpraznjene trgovine sredi kranjskega blokovskega naselja Planina bodo v kratkem zamenjana, obljubljajo v Mercatorju. / Foto: Gorazd Kavčič

Razbite izložbe sredi Planine

Stanovalce v kranjskem naselju Planina skrbi, da bi se njihovi otroci porezali na razbitih izložbenih steklih že opuščene trgovine. V Mercatorju obljubljajo popravilo.

Kranj – Izložbe nekdanje Mercatorjeve trgovine Planina-center na Ulici Gorenjskega odreda v Kranju so že dlje časa razbite, kar je zelo nevarno predvsem za otroke, ki se tam okoli radi smukajo, ne nazadnje pa so v neposredni bližini tudi športno igrišče ter vrtca Mojca in Najdihojca, so nas opozorili prebivalci blokovskega naselja. Obenem so še povedali, da se pod napuščem opuščene trgovine radi zadržujejo golobi, zato je ob trgovini polno golobjih iztrebkov, ki jih nihče ne odstrani. V Mercatorju, kjer prostore nekdanje trgovine že dlje časa prodajajo, obljubljajo, da bodo kar se da hitro poskrbeli za sanacijo.

Kot so zagotovili v trgovski družbi, vse svoje objekte redno preverjajo in po potrebi tudi sanirajo. »Žal, zaradi vandalizma ali drugih okoliščin nastane kdaj tudi škoda na objektih, kar skušamo takoj, ko to ugotovimo ali smo o tem obveščeni, tudi sanirati. Tako bo vzdrževalna služba čim prej poskrbela za zamenjavo razbitih izložbenih stekel, prav tako pa tudi za očiščenje dela stavbe zaradi golobov. Napušč, v katerem gnezdijo golobi, smo v preteklosti že sanirali ter okolico dezinficirali,« so obljubili.

Predsednica sveta Krajevne skupnosti Huje Sonja Mašić je pojasnila, da so ta problem že večkrat reševali in tudi rešili. »Vendar je vandalizma toliko, da dejansko ne moremo zadev reševati sproti, večkrat pa podatka nimamo. Mercator je vse do sedaj reševal zadeve hitro in korektno,« je povedala in opozorila, da vandali na žalost uničujejo vse, kar jim pride na pot, naj bodo to igrala za najmlajše, klopi, luči, koši za smeti ali pasje iztrebke.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Pisma bralcev / ponedeljek, 25. junij 2007 / 07:00

Odmevi na pismo "Kako dolgo še"

Spoštovani! Ob prebiranju današnje priloge GG Gorenjska sem se pa tudi jaz vprašala: DO KDAJ ŠE? - boste mediji objavljali zmerjanja vseh vrst (pa vseeno, ali prihajajo z desne ali z...

Objavljeno na isti dan


Jesenice / torek, 17. februar 2009 / 07:00

Kratkočasje med počitnicami

Za šolarje in dijake so se včeraj začele zimske počitnice, ki jim jih bodo v številnih društvih in organizacijah popestrili z raznovrstnimi dejavnostmi.

Kranj / torek, 17. februar 2009 / 07:00

Več opreme, višji prispevek

Občine komunalni prispevek obračunajo glede na opremljenost zemljišča. Če bi plačilo komunalnega prispevka določala država, bi bil ta zagotovo nižji. Najvišji je v občini Gorenja vas-Poljane, kjer je...

Prosti čas / torek, 17. februar 2009 / 07:00

Za kakšen dan bi se vrnili na Kmetijo

Minulo soboto, na valentinovo, so se v gostilni Bencak v Medvodah srečali nekateri junaki zadnjega resničnostnega šova Kmetija.

Kultura / torek, 17. februar 2009 / 07:00

Sprašujemo se, kam

V Hiši kulture Gorenjskega glasa predstavljen likovno literarni projekt Kam.

Kranj / torek, 17. februar 2009 / 07:00

Prijateljska Hrvaška ter umni Slovenci

Obsežno pismo pod naslovom Prijateljska Hrvaška ter umni slovenski politiki nam je o odnosih Slovenije in Hrvaške napisal Radovan Hrast, avtor knjige Viharnik na razpotjih časa.