Joc bend je uspešno nastopil tudi na nedavnem večeru narečnih viž v Škofji Loki. / Foto: Gorazd Kavčič

Vse bolj uspešni na festivalih

Joc bend iz Poljanske doline stavi na sproščene nastope in pravo izbiro skladb.

Joc bend iz Poljanske doline deluje slabi dve leti, a se zasedba štirih fantov lahko pohvali s kar nekaj festivalskimi uspehi. Najbolj 'sveža' je nagrada za najboljše debitante, ki so jo prejšnji konec tedna osvojili v Števerjanu. Fantje so izjemno ponosni tudi na junijski nastop na Večeru slovenskih viž v narečju v Škofji Loki, kjer so prejeli prvo nagrado strokovne komisije za celostni nastop in nagrado občinstva. Prvi festivalski nastop so sicer doživeli konec lanskega leta v Dolenjskih Toplicah, kjer jim je strokovna komisija podelila Zlatega termalčka, maja letos pa so na predizboru za Ptujski festival v Preddvoru osvojili nagrado občinstva za najbolj všečen ansambel.

K priljubljenosti največ pripomorejo sproščeni nastopi in prava izbira skladb, je prepričan harmonikar in vodja Joc benda Jože Vidergar, ki je ansamblu nadel tudi ime. »Ime Joc bend izhaja iz mojega vzdevka. Po slovensko bi se reklo ansambel od Jožeta,« je pojasnil v smehu. Zasedbo poleg njega sestavljajo še kitarist Miha Križnar ter brata Gabršek: bobnar Miha in Andrej, ki igra kontrabas in bas kitaro. Vsi člani zasedbe tudi pojejo, glavni pevec pa je Miha Križnar.

Mladi fantje prihajajo iz Poljanske in Moravške doline, druži pa jih želja pa ustvarjanju lastne glasbe in igranju na raznih zabavah, veselicah in porokah … Izvajajo narodnozabavno glasbo in tudi moderne zvrsti. »Najraje preigravamo hite skupine Gadov ter Avsenikove in Miheličeve viže,« pove Jože. V repertoarju imajo že tudi osem lastnih skladb. Med njimi je najbolj znana z naslovom Bum bum, lepo pa se je 'prijela' tudi narečna viža Raubar njenga srca, še zlasti v Poljanski dolini, saj je skladba napisana v poljanskem narečju. »V osnovi ustvarjamo narodnozabavno glasbo, kateri pa poskušamo dati nek lasten zven. Večino skladb sem uglasbil sam, besedila nam pišejo znani tekstopisci, kot so Igor Pirkovič, Franc Ankerst, Darinka Kovač. Pri aranžmajih in snemanju pa nam je v veliko pomoč Janez Repnik, ki nam tudi napiše kakšno melodijo,« je pojasnil Jože. Glavni namen njihove glasbe je, da je živahna in da v teh kriznih časih prinaša pozitivno sporočilo, je še dodal.

V teh mesecih fante čaka veliko nastopov, kar je, menijo, tudi zasluga prej omenjenih festivalskih uspehov in promocije z videospoti, ki so jih posneli v sodelovanju z Veseljak TV. Nastopiti nameravajo tudi na festivalu na Graški Gori, v jeseni pa načrtujejo izid prvega samostojnega albuma.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / petek, 22. junij 2012 / 07:00

Deželne novice

Deželne novice, 22. junij 2012, št. 8

Objavljeno na isti dan


Šport / ponedeljek, 3. maj 2010 / 07:00

Valjavec brez Gira

Mednarodna kolesarska zveza predlaga disciplinski postopek tudi zoper Besničana Tadeja Valjavca.

GG Plus / ponedeljek, 3. maj 2010 / 07:00

Je komu sploh še mar za otroke?

Zgodba nekega otroštva, ki se ne bi smela zgoditi (1)

Zanimivosti / ponedeljek, 3. maj 2010 / 07:00

Pred župniščem novi kip sv. Jurija

Šenčur - Pred šenčurskim župniščem stoji novi granitni kip sv. Jurija, ki je delo in dar kamnoseka Jureta Luskovca iz Srednje vasi. Kip je minulo nedeljo v sklopu slovesno...

Zanimivosti / ponedeljek, 3. maj 2010 / 07:00

Kupil stanovanje in zadel 32 tisočakov

Kranjska Gora – Prejšnji ponedeljek zvečer je italijanski gost Hitovega igralniško-zabaviščnega centra Korona v Kranjski Gori priigral le malenkost manj kot 32 tisoč evrov. Osemi...

Slovenija / ponedeljek, 3. maj 2010 / 07:00

Junija bo evharistični kongres

Zadnji je bil junija leta 1935 v Ljubljani.