Joc bend je uspešno nastopil tudi na nedavnem večeru narečnih viž v Škofji Loki. / Foto: Gorazd Kavčič

Vse bolj uspešni na festivalih

Joc bend iz Poljanske doline stavi na sproščene nastope in pravo izbiro skladb.

Joc bend iz Poljanske doline deluje slabi dve leti, a se zasedba štirih fantov lahko pohvali s kar nekaj festivalskimi uspehi. Najbolj 'sveža' je nagrada za najboljše debitante, ki so jo prejšnji konec tedna osvojili v Števerjanu. Fantje so izjemno ponosni tudi na junijski nastop na Večeru slovenskih viž v narečju v Škofji Loki, kjer so prejeli prvo nagrado strokovne komisije za celostni nastop in nagrado občinstva. Prvi festivalski nastop so sicer doživeli konec lanskega leta v Dolenjskih Toplicah, kjer jim je strokovna komisija podelila Zlatega termalčka, maja letos pa so na predizboru za Ptujski festival v Preddvoru osvojili nagrado občinstva za najbolj všečen ansambel.

K priljubljenosti največ pripomorejo sproščeni nastopi in prava izbira skladb, je prepričan harmonikar in vodja Joc benda Jože Vidergar, ki je ansamblu nadel tudi ime. »Ime Joc bend izhaja iz mojega vzdevka. Po slovensko bi se reklo ansambel od Jožeta,« je pojasnil v smehu. Zasedbo poleg njega sestavljajo še kitarist Miha Križnar ter brata Gabršek: bobnar Miha in Andrej, ki igra kontrabas in bas kitaro. Vsi člani zasedbe tudi pojejo, glavni pevec pa je Miha Križnar.

Mladi fantje prihajajo iz Poljanske in Moravške doline, druži pa jih želja pa ustvarjanju lastne glasbe in igranju na raznih zabavah, veselicah in porokah … Izvajajo narodnozabavno glasbo in tudi moderne zvrsti. »Najraje preigravamo hite skupine Gadov ter Avsenikove in Miheličeve viže,« pove Jože. V repertoarju imajo že tudi osem lastnih skladb. Med njimi je najbolj znana z naslovom Bum bum, lepo pa se je 'prijela' tudi narečna viža Raubar njenga srca, še zlasti v Poljanski dolini, saj je skladba napisana v poljanskem narečju. »V osnovi ustvarjamo narodnozabavno glasbo, kateri pa poskušamo dati nek lasten zven. Večino skladb sem uglasbil sam, besedila nam pišejo znani tekstopisci, kot so Igor Pirkovič, Franc Ankerst, Darinka Kovač. Pri aranžmajih in snemanju pa nam je v veliko pomoč Janez Repnik, ki nam tudi napiše kakšno melodijo,« je pojasnil Jože. Glavni namen njihove glasbe je, da je živahna in da v teh kriznih časih prinaša pozitivno sporočilo, je še dodal.

V teh mesecih fante čaka veliko nastopov, kar je, menijo, tudi zasluga prej omenjenih festivalskih uspehov in promocije z videospoti, ki so jih posneli v sodelovanju z Veseljak TV. Nastopiti nameravajo tudi na festivalu na Graški Gori, v jeseni pa načrtujejo izid prvega samostojnega albuma.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / nedelja, 26. junij 2016 / 10:26

V hišni preiskavi našli heroin

Domžale – Domžalski policisti so ta teden na podlagi odredbe sodišča opravili hišno preiskavo pri 25-letnemu moškemu iz Domžal zaradi suma posesti prepovedane droge. Pri tem so našli približno 40 g...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / petek, 19. avgust 2011 / 07:00

Gorenjski novinarki zaljubljeni v Dalmacijo, sivko in sončne rože

Gorenjki Mateja Ropoša, ki po novem živi v Tržiču, in Nina Valant iz Kranjske Gore, sta prijateljici že od srednje šole in sta v teh letih marsikateri dopust preživeli skupaj, skupa...

Prosti čas / petek, 19. avgust 2011 / 07:00

Navdih je življenje

Nataša Vester Trseglav z umetniškim imenom NaTaša je mlada skladateljica, akademska glasbenica in profesorica glasbe. Avtorica bogatega opusa različnih skladb je na nedavnem koncertu v Zasipu nastopil...

Prosti čas / petek, 19. avgust 2011 / 07:00

Zasuli so ju z rižem

Branka Kunstelj (26) in Rok Brenkuš (28) sta se poročila v soboto, danes pa sta že na poročnem potovanju. Štirinajst dni bosta uživala na Zakintosu.

Splošno / petek, 19. avgust 2011 / 07:00

Table napoved mirne prihodnosti

Torkove postavitve prve dvojezične krajevne table v Železni Kapli so se poleg visokih predstavnikov Avstrije udeležili tudi predsednik slovenske vlade Borut Pahor in župani nekaterih obmejnih občin iz...

Humor / petek, 19. avgust 2011 / 07:00

Ta je dobra

K… pa dieta in rekreacija 1. Če bi bila hoja zdrava, poštar nikoli ne bi umrl. 2. Kit plava cel dan, je samo ribe in pije vodo, pa je vseeno debel.