Parkirnine ne pobira več občina

Kranj – Obiskovalci Kranja, predvsem pa tisti, ki večkrat prihajajo po opravkih v občinsko stavbo, so bili do prejšnjega tedna vajeni, da so imel s parkirno kartico MOK eno uro parkiranje brezplačno, ostali pa so plačevali parkirnino. Od prejšnjega tedna naprej pa so parkirišča pred Delavskim domom oziroma nekdanjim kinom Storžič umaknjena z območja modre cone in niso več del javnega sistema parkirišč, saj so se solastniki Delavskega doma, ki jih je štirinajst, odločili, da bodo parkirišče upravljali sami oziroma v njihovem imenu podjetje Eveks, ki ga vodi Veis Šupuk, sicer sin enega od solas­tnikov in upravnika Delavskega doma Ferida Šupuka.

»Z občino nismo našli skupnega jezika pri dogovarjanju o številu parkirnih dovolilnic za solastnike, zato smo se usedli skupaj in odločili, da parkirišče upravljamo sami. Razumemo, da je občina ščitila svoj interes, saj so s parkiriščem stroški, mi pa smo se za pobiranje parkirnine z inkasantom odločili zato, ker bi bila sicer že do osme ure parkirna mesta povsem polna, on pa skrbi tudi za red,« je povedal Ferid Šupuk, eden od solastnikov, in pojasnil, da so se obiskovalci na nov sistem pobiranja parkirnine že privadili in da so zadovoljni, ker večino dneva najdejo parkirni prostor. Parkirnino pobirajo ob delavnikih med 7. in 18. uro, ura parkiranja pa stane 1 evro.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Komenda / sreda, 24. junij 2015 / 11:21

Pohod bosonogih

Šenturška Gora – Ljubiteljev hoje brez obuval, ki upoštevajo star pregovor »Ko pride Sveti Jur (23. aprila), se vrže čevlje za dur«, je vse več. Ko so člani sekcije Škrjančki iz Planinskeg...

Objavljeno na isti dan


Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

Smlednik se bo predstavil Evropi

Lani se je Smlednik uvrstil v ožji izbor "naj" krajev v Sloveniji, letos pa ga bodo ocenjevali še evropski ocenjevalci.

Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

Prvenstvo v "trkljanju" pirhov

Turistično društvo Pirniče je letos prvič organiziralo velikonočno "trklanje" pirhov.

Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

"Ferbec mora nekaj koštat"

Peter Škof iz Žlebov se je letos prvič lotil "kuhanja kope". Po osmih dneh so bili znani rezultati.

Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

Ob jubileju prenovili zadružno stavbo

Kmetijska zadruga Medvode je ob koncu marca praznovala 60-letnico obstoja.

Medvode / nedelja, 15. april 2007 / 07:00

Prijateljice pritekle do naslova

Anamarija Lampič iz Valburge, ter Anja in Nina Žavbi Kunaver iz Zbilj, so letošnjo zimo postale državne prvakinje v teku na smučeh. Zmagale so v štafeti med mlajšimi deklicami.