Biatlonce je na treningu na Pokljuki pričakal sneg.

Biatlonci na zasneženi Pokljuki

Rudno polje – Biatlonci so že začeli priprave na novo olimpijsko sezono. Del so jih v preteklem tednu opravili v Dalmaciji, s sonca pa so konec tedna prišli na zasneženo Pokljuko. Poleg glavnega trenerja Uroša Velepca so priprave vodili še strelski trener Tomaš Kos, novi pomočnik v A-ekipi Boštjan Lekan, fizioterapevt Mitja Račečič in sprem­ljevalec Rajko Podgornik.

»V Dalmaciji smo s kolesi opravili klasične spomladanske priprave, vključili pa smo tudi gimnastiko. Imeli smo dva krasna, sončna dneva, dva dneva pa tudi dež in burjo, vendar so bile temperature bistveno višje kot pri nas, zato to ni bilo moteče. Priprave smo nato zaključili na Pokljuki, kjer nas je pričakal sneg in prava snežna kulisa. Seveda je bilo to za nas presenečenje, vendar dobrodošlo. Škoda le, da snega ni bilo dovolj za trening na smučeh, zato pa je bila zimska kulisa primerna za strelske treninge. Za zdaj smo vse izvedli po načrtu, le veslanje po Bohinjskem jezeru smo morali izpustiti, ker je bila voda premrzla,« je povedal glavni reprezentančni trener Uroš Velepec.

So pa na Pokljuki biatlonci tudi slovesno končali minulo sezono. Priznanji za najboljša sta dobila Teja Gregorin (ŠD Nika Ihan) in Jakov Fak (ŠD Pokljuka). Za najboljšo mlado biatlonko je bila izbrana Urška Poje (SK Kovinoplastika Lož), za najboljšega mladega biatlonca pa Miha Dov­žan (ŠD Gorje). Obe priznanji za najuspešnejše biatlonsko društvo in najuspešnejše društvo za delo z mladimi je prejel SK Ihan.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / torek, 28. junij 2016 / 10:33

Največ težav v Tržiču

Tržič – Neurja, ki so v zad­njih dneh delala preglavice v precejšnjem delu države, so Gorenjski vsaj do včeraj popoldne, ko so zaradi nevarnosti močnejših nalivov s točo, vetrom in udari strel vrem...

Objavljeno na isti dan


Kranj / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Dom upokojencev ne more biti bolnišnica

Stanovalka Doma upokojencev je opozorila na nekaj problemov v domskem življenju.

Splošno / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Mond na vrhu Šmarjetne

Na šestem turnirju za državno prvenstvo v taroku je na Šmarjetni nad Kranjem igralo 138 tarokistov iz vse Slovenije. Tarokisti Merkurja zadnja leta najboljši.

Splošno / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Nova generacija odličnjakov

Letos je zaključilo šolanje v kranjskih osnovnih šolah 112 učenk in učencev, ki so bili vsa leta odlični.

Splošno / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Meščanska poroka za "naj" par

V soboto, 16. junija, sta se poročila ­­­­Ana Cestnik in Peter Razboršek, ki ste ju v akciji Gorenjskega glasa in Zavoda za turizem Kranj izbrali bralci.

Kranj / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Cestni režim je treba spremeniti

Na razdalji tristo metrov sta kar dve kritični točki; prva preti voznikom na koncu Delavskega mostu, druga v bližini farme Rešet je nevarna pešcem. Na Direkciji Republike Slovenije za ceste so bili sk...