Biatlonce je na treningu na Pokljuki pričakal sneg.

Biatlonci na zasneženi Pokljuki

Rudno polje – Biatlonci so že začeli priprave na novo olimpijsko sezono. Del so jih v preteklem tednu opravili v Dalmaciji, s sonca pa so konec tedna prišli na zasneženo Pokljuko. Poleg glavnega trenerja Uroša Velepca so priprave vodili še strelski trener Tomaš Kos, novi pomočnik v A-ekipi Boštjan Lekan, fizioterapevt Mitja Račečič in sprem­ljevalec Rajko Podgornik.

»V Dalmaciji smo s kolesi opravili klasične spomladanske priprave, vključili pa smo tudi gimnastiko. Imeli smo dva krasna, sončna dneva, dva dneva pa tudi dež in burjo, vendar so bile temperature bistveno višje kot pri nas, zato to ni bilo moteče. Priprave smo nato zaključili na Pokljuki, kjer nas je pričakal sneg in prava snežna kulisa. Seveda je bilo to za nas presenečenje, vendar dobrodošlo. Škoda le, da snega ni bilo dovolj za trening na smučeh, zato pa je bila zimska kulisa primerna za strelske treninge. Za zdaj smo vse izvedli po načrtu, le veslanje po Bohinjskem jezeru smo morali izpustiti, ker je bila voda premrzla,« je povedal glavni reprezentančni trener Uroš Velepec.

So pa na Pokljuki biatlonci tudi slovesno končali minulo sezono. Priznanji za najboljša sta dobila Teja Gregorin (ŠD Nika Ihan) in Jakov Fak (ŠD Pokljuka). Za najboljšo mlado biatlonko je bila izbrana Urška Poje (SK Kovinoplastika Lož), za najboljšega mladega biatlonca pa Miha Dov­žan (ŠD Gorje). Obe priznanji za najuspešnejše biatlonsko društvo in najuspešnejše društvo za delo z mladimi je prejel SK Ihan.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Jesenice / ponedeljek, 25. junij 2012 / 07:00

Na Mali Mežakli gradijo sortirnico

Na jeseniški deponiji Mala Mežakla bodo do jeseni zgradili sortirnico, v kateri bodo obdelovali mešane komunalne odpadke. Deponija je ena redkih v državi, ki že ima okoljevarstveno dovoljenje.

Objavljeno na isti dan


Radovljica / / 07:00

Gosposka ulica ni več gosposka

Ulica, ki ji Kroparji pravijo "gosposka", ni niti malo gosposka. Torkovo neurje jo je razdejalo, prav tako tudi del državne ceste proti Dražgošam in številne druge objekte. Staro vaško jedro bo potreb...

Gorenjska / / 07:00

Bohinj odrezan od sveta

V sredo so Bohinj obiskali kar trije ministri, čeprav to ni bilo v načrtu.

Škofja Loka / / 07:00

Dijaki dva dni brez pouka

V Šolskem centru Poden je v sredo in četrtek zaradi torkovega neurja odpadel pouk.

Škofja Loka / / 07:00

Selška Sora pustošila tudi v Loki

Tudi v Škofji Loki so v torkovem neurju zaskrbljeno strmeli v strugo Sore, ki je popoldne začela naraščati, kmalu pa je prestopila bregove.

Kamnik / / 07:00

Poplavljena Tuhinjska dolina

Najhuje je poplavila Pšata, veliko škodo pa je močno deževje povzročilo tudi na Kamniškem.