Doma gojil konopljo

Domžale - Domžalski policisti so prijeli 40-letnika iz okolice Domžal, ki ga sumijo storitve kaznivega dejanja s področja proizvodnje drog in prometa s prepovedanimi drogami. Na podlagi pridobljenih informacij so namreč ugotovili, da doma goji konopljo, zato so pridobili sodno odredbo in pri osumljencu opravili hišno preiskavo. Pri tem so zasegli več pripomočkov za gojenje konoplje (luči, grelci, ventilatorji ...), približno tri kilograme posušene prepovedane rastline, okoli petdeset svežih rastlin konoplje in približno tisoč lončkov z ostanki že požetih rastlin. Zoper 40-letnika bodo policisti na pristojno tožilstvo podali kazensko ovadbo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Bled / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Na Bledu kino pod zvezdami

Po letu premora bodo v društvu E-nota za popestritev kulturno turistične ponudbe znova pripravili Poletni kino Bled.

Objavljeno na isti dan


Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Prvič proračun za dve leti

Jeseniška občina bo prvič dobila proračun za dve leti, 2008 in 2009. Na voljo bo 21 oziroma 23 milijonov evrov.

Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Jesenice brez državnega svetnika

Bogomir Vnučec bo v državnem svetu zamenjal Borisa Breganta.

Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Vedno glej na svetlo stran življenja

Matjaž Peskar je občinski svetnik na listi LDS. Zase pravi, da ima debelo kožo in veliko potrpežljivosti pri delu z ljudmi. Pa menda dobro zna pripovedovati vice.

Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Prostori so največji problem

Vse več jeseniških kulturnih društev se sooča s prostorsko stisko. Problem je tudi premajhno zanimanje mladih za kulturo.

Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Izdelovali so voščilnice in adventne venčke

V Planini pod Golico skrbijo za medsebojno sodelovanje in druženje krajanov.