Obtožena se nista pogodila s tožilko
Na predobravnavnem naroku sta se Edvard Jurjevec in Martin Odlazek, ki sta obtožena v zvezi s prodajo delnic Gorenjskega tiska, izrekla za nedolžna.
Kranj – Na kranjskem okrožnem sodišču se je nadaljeval predobravnavni narok v kazenskem postopku zoper nekdanjega direktorja družbe Primož Trubar Edvarda Jurjevca ter tiskarskega in medijskega mogotca Martina Odlazka, ki ju obtožnica bremeni suma zlorabe položaja in pravic z veliko premoženjsko škodo, za kar je predvidena zaporna kazen od enega do osmih let.
Oba obtožena sta se na vprašanje sodnice Marjete Dvornik o priznavanju krivde izrekla za nedolžna, kar je bilo glede na to, da nista našla skupnega jezika z okrožno državno tožilko Renato Vodnjov, tudi pričakovano. Zagovornica prvoobtoženega Jurjevca, odvetniška kandidatka Tea Mlinar Kovačič je sodišču predala pisni zagovor svojega klienta in predlog za zaslišanje prič, med katerimi sta tudi Davor Vlahek, Jurjevčev naslednik na direktorskem mestu Primoža Trubarja, in nekdanja direktorica Gorenjskega tiska Kristina Kobal. V glavni obravnavi bo zaslišana tudi sodna izvedenka ekonomske stroke Viktorija Vehovec. Odvetnik Gorazd Fišer, ki zastopa drugoobtoženega Odlazka, pa je v sodni spis vložil notarski spis in zahteval, da se upošteva načelo neposrednosti pri zaslišanju prič, ki so bile zaslišane že v preiskavi.
Maja 2008 so kranjski kriminalisti podali kazensko ovadbo zaradi nepooblaščene prodaje večinskega deleža Gorenjskega tiska. Domnevne nečednosti pri prodaji delnic Gorenjskega tiska so se začele razkrivati leta 2008, ko je sektor kriminalistične policije zoper Jurjevca vložil kazensko ovadbo. Jurjevec je namreč tedaj tik pred razrešitvijo z mesta direktorja podjetja Primož Trubar, ki je imelo v lasti večinski delež Gorenjskega tiska, v zameno za delnice v drugih (slabše stoječih) podjetjih družbi Papir servis in še nekaterim drugim podjetjem iz skupine Krater, ki jo lastniško obvladuje soobtoženi Martin Odlazek, prodal 77-odstotni delež kranjskega podjetja, za kar pa ni imel soglasja skupščine. Jurjevec bi moral za takšen posel pridobiti soglasje skupščine podjetja Primož Trubar, ki mu je tako povzročil veliko gospodarsko škodo, je tedaj opozoril njegov naslednik na mestu direktorja te družbe Davor Vlahek. V javnosti se je sicer omenjal znesek 31 milijonov evrov domnevno nastale škode.
Glavna obravnava se bo z zagovorom obeh obtoženih in predvidoma tudi z zaslišanjem prič začela konec prihodnjega meseca.