Pešci in kolesarji bodo varnejši
Cesta med Šenčurjem in Visokim bo za udeležence v prometu bistveno bolj varna kot doslej, saj so jo razširili ter ob njej zgradili stezo za kolesarje in pešce.
Šenčur - V petek so uradno predali namenu rekonstruirano cesto Šenčur–Visoko. »Vesel sem, da se nas je kljub slabemu vremenu toliko zbralo. To pomeni, da gre za pomembno pridobitev,« je obiskovalce na odprtju ceste uvodoma nagovoril šenčurski župan Miro Kozelj. Na ozki in obremenjeni cesti so se v preteklosti pogosto dogajale prometne nesreče, zato so jo razširili ter ob njej zgradili stezo za kolesarje in pešce, ki je na celotni dolžini osvetljena. »Rekonstruirali smo 1.900 metrov dolg odsek. Cesta je po novem široka šest metrov. Meter od cestišča je še steza širine 2,5 metra za kolesarje in pešce. Udeleženci v prometu bodo na tem odseku bistveno bolj varni kot doslej,« je prepričan župan. Ob rekonstrukciji ceste je Domplan zgradil tudi plinovod, na katerega bodo najprej priključili šenčursko šolo, vrtec in športni park, Gratel pa je položil optični kabel. Župan se je posebej zahvalil lastnikom, ki so z dobro voljo prodali svoja zemljišča ob cesti in tako omogočili rekonstrukcijo ceste. Vrednost del je ocenjena na 830 tisoč evrov, v kar niso všteta sredstva za dokončno odmero in plačilo zemljišč.
Gradbena dela je izvajala Gorenjska gradbena družba. Kot je povedal njen direktor Branko Žiberna, so z deli pohiteli, da bi čim manj motili življenje v občini in gradnjo zaključili do zime. »Vesel sem, da se je občina odločila za širitev ceste in izboljšanje varnosti,« je dejal Žiberna. Odprtje ceste so s kulturnim programom obogatili učenci OŠ Šenčur in pevci Šenčurskega zvona, pomembno pridobitev pa je blagoslovil šenčurski župnik Urban Kokalj.
Na odprtju ceste Šenčur–Visoko je župan izpostavil še dve pomembni letošnji investiciji v občinske ceste. Obnovili so 820–metrski odsek od meje z občino Medvode do Trboj. Ob šest metrov širokem vozišču so uredili še 70–centimetrski pas za kolesarje, zgradili so 53 metrov pločnika in otok za umirjanje prometa. Vrednost investicije je znašala 240 tisoč evrov. Pomembna je tudi obnova 340–metrskega odseka ceste med Voklim in Vogljami. Hkrati so zgradili še 250 metrov pločnika in obnovili vodovodno napeljavo. Naložba je stala 146 tisoč evrov.