Radostna destrukcija "pozitivcev"
Zakaj je 31. marec tako usoden datum za birokracijo? Ker pravi birokrat do tega dne spi zimsko spanje, od tega dne naprej pa trpi za spomladansko utrujenostjo. Po treh katastrofalnih letih Pahorjeve vlade je za Slovenijo položaj vse prej kot rožnat. Nujno je sprejeti nekaj ukrepov, ki so jih v bolj uspešnih državah, kot je Nemčija, sprejeli že pred več leti. Tak ukrep je ustanovitev tako imenovane »slabe banke«, na katero bi prenesli neizterljiva posojila iz bank in te bi znova lahko normalno poslovale. Poleg tega moramo narediti obstoječa podjetja v javni lasti bistveno bolj učinkovita. Sedanji birokratski način vodenja teh podjetij (ki je politiki tranzicijske levice vir moči, zato ga tudi tako brani!) se je izkazal za neučinkovitega. Štirinajst milijard evrov denarja v državnih podjetjih je vražje veliko denarja. In če tako ogromna sredstva ustvarijo le malo pozitivnega, oziroma celo izgubo, je to problem za nadaljnji razvoj države. Večina vlad je zaradi političnih točk pri »ohranjanju delovnih mest« iz denarja davkoplačevalcev pokrila negativne rezultate podjetij v večinski javni lasti. Sedanja vlada se je odločila oblikovati državni holding, katerega temeljna naloga bo narediti strukturo podjetij v javni lasti bolj učinkovito.
V primerljivih državah so ob tako pomembnih razvojnih odločitvah vsi v politiki stopili skupaj in pri iskanju rešitev za nadaljnji razvoj države praviloma bistvenih nasprotovanj med vladajočimi in opozicijo ni bilo. Tudi v Sloveniji je v času Pahorjeve vlade SDS podprla praktično vse zakone iz področja gospodarstva, ki jih je predlagala takratna vlada. Tudi del opozicije se je v sedanjih odločilnih dneh (zaenkrat?) znal državniško zadržati. Klavrno ravnanje Pozitivne Slovenije in njenih podaljškov v nekaj sindikatih pa je za razvoj uničujoče. Poslanci Pozitivne Slovenije Zorana Jankovića so skupaj z nekaterimi »problematičnimi« poslanci zbrali podpise za zahteve za referendum o obeh ključnih gospodarskih zakonih: o slabi banki in o državnem holdingu. Pri tem so se izkazali za pravno nestrokovne in površne, saj so eni od zahtev priložili kar fotokopirane (skenirane) podpise, čeprav je zakon jasen - veljajo le originalni podpisi pod zahtevo. Problematični so tudi podpisi pod drugo zahtevo. Nihče še ni prepričljivo pojasnil, kako je ga. Melita Župevc iz Bruslja lastnoročno podpisala zahtevo …?
Hitenje najbrž izraža stisko, v kateri se je PS znašla po preiskavi zoper Zorana Jankovića zaradi utemeljenega suma velikega kriminala. Očitno želijo v PS izsiliti čimprejšnje volitve, saj so botri iz ozadja (Murgel ...) Jankovića že odpisali in samo vprašanje časa je, kdaj bodo oblikovali neko novo »alternativo« z novim »mesijo« na čelu, kamor se bo iz nekdanje LDS preko Zares in sedaj Jankovićeve PS prelila klientelistična struktura, ki na dolgi rok brez dostopa do žepa davkoplačevalcev sploh ni sposobna preživeti. Hkrati pa nestrokovno in horukarsko blokiranje možnosti za razvoj (ne da bi predlagali karkoli boljšega!) kaže, da se je Jankovićeva Pozitivna Slovenija odločila za politiko radostne destrukcije. Izgubljenega časa zaradi politikantstva Jankovićeve PS Sloveniji ne bo mogel povrniti nihče. Za takšno politiko, ki si oblasti nikdar ne zasluži, pa je Murphyjev zakon jasen: »Smej se ... jutri bo slabše!«