Zadnja pesem Anite Hudl
Le kdo bi si upal pomisliti, da bo sobotno srečanje slovenskih pesnikov in pisateljev v gostilni Kovač na Obirskem/Ebriach pri Železni Kapli za 67-letno Anito Hudl iz Nonče vasi/Einersdorf pri Pliberku/Bleiburg poslednje dejanje v njenem bogatem in ustvarjalnem življenju. V Kamniku rojena pesnica, pisateljica, igralka in režiserka se je po poroki z Jožetom Hudlom, Šteklovim iz Globasnice, preselila na Koroško in tam ostala in postala dejavna članica slovenske narodne skupnosti na Koroškem. Delovala je za ohranitev slovenske besede, pisala, režirala in organizirala najrazličnejše prireditve, do nenadne smrti pa je bila tudi predsednica Društva slovenskih pisateljev v Avstriji in urednica revije Rastje. Pokopali so jo v četrtek. Ena od njenih poslednjih želja je bila, naj namesto za cvetje ljudje darujejo za kulturni dom v Pliberku ali za muzej Peršmanov muzej.
Od svoje Koroške se je konec septembra poslovil tudi 55-letni Štefan Petjak iz Štebna pri Globasnici, sin znanega koroškega glasbenika in pevovodje Janeza Petjaka. Štefana so ljudje spoznali predvsem kot izvrstnega glasbenika, harmonikarja v Triu Lipusch. S podjunskimi glasbeniki je igral v domači deželi in pogosto tudi v Sloveniji, z Oktetom Suha, s katerim trio že dolgo sodeluje, pa tudi v državah na drugi strani oceana, kjer živijo Slovenci. Pel je v domačem cerkvenem zboru, igral na orgle v domači cerkvi ...
Odlikovanje za Vospernika
Deželni glavar Koroške Gerhard Doerfler je v ponedeljek koroškega Slovenca Reginalda Vospernika odlikoval z Zlatim znakom dežele Koroške. Vospernik, ki je sedaj podpredsednik Skupnosti koroških Slovenk in Slovencev, je bil 22 let ravnatelj slovenske gimnazije v Celovcu, kjer je bil pobudnik Kugyjevih razredov, v katerih poučujejo v slovenščini, nemščini, italijanščini in angleščini, in dejaven na pedagoškem, političnem, kulturnem in gospodarskem področju. Deželno odlikovanje, častni znak, je prejel tudi boroveljski občinski svetnik z liste Volilna skupnost Peter Waldshauser.