Dodatne štiri osumljence trgovine s prepovedano drogo so na kranjsko sodišče privedli v petek. (Foto: Gorazd Kavčič)

Še štirje povezani s kokainom

Kranj - Kriminalisti so v petek na zaslišanje pred preiskovalno sodnico Okrožnega sodišča v Kranju privedli štiri moške, osumljene neupravičene proizvodnje in prometa s prepovedano drogo. Drago Menegalija, predstavnik policije za odnose z javnostmi na področju kriminalitete, je pojasnil, da je trideset preiskovalcev Nacionalnega preiskovalnega urada, ljubljanskih in kranjskih kriminalistov in policistov sredi tedna na območju ljubljanske policijske uprave opravilo šest hišnih preiskav. Preiskovalci so pri tem pridržali štiri slovenske državljane, stare med 30 in 50 let, ki so jih v petek privedli na kranjsko sodišče. »Kriminalistična preiskava se v tem primeru še nadaljuje, predkazenski postopek pa usmerja kranjsko okrožno državno tožilstvo,« je še razkril. Kot smo izvedeli, je preiskovalna sodnica zoper vse odredila pripor.

Po naših podatkih so osumljenci povezani z najdbo dvajsetih kilogramov kokaina junija letos na gorenjski avtocesti. Poročali smo že, da sta jeseniška carinika 21. junija pri rednem carinskem in trošarinskem nadzoru ter kontroli vinjet na avtocesti med Karavankami in Radovljico ustavila vozilo italijanske znamke. Pri pregledu vozila sta v spodnjem delu potniške kabine odkrila prirejen prostor za tihotapljenje in v njem skritih dvajset kilogramov kokaina, za katerega bi menda »v maloprodaji« lahko iztržili kar milijon evrov. Policisti, ki so prevzeli nadaljnji postopek, so mamilo zasegli, 45-letnega voznika iz Ljubljane in 53-letnega sopotnika iz okolice Kočevja pa pridržali. Preiskovalni sodnik je kasneje zoper oba odredil pripor.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / ponedeljek, 13. februar 2023 / 14:59

Portret Franca Ankersta v čitalnici radovljiške knjižnice

V galeriji radovljiške knjižnice so na predvečer slovenskega kulturnega praznika svečano odkrili portret pesnika, tekstopisca in ugankarja Franca Ankersta.

Objavljeno na isti dan


Bled / petek, 24. avgust 2007 / 07:00

Bled potrebuje obe obvoznici

Stranka SLS je na Bledu pripravila okroglo mizo z ministroma Janezom Božičem in Janezom Podobnikom ter poslancem državnega zbora Mihaelom Prevcem o blejski obvoznici. Množičen odziv Blejcev.

Železniki / petek, 24. avgust 2007 / 07:00

V šolo v Selcih ne bo več teklo

Na telovadnici podružnične šole v Selcih v teh dneh prekrivajo streho, ki je dolga leta prepuščala vodo. Ravnatelj Franc Rant: "Občina Železniki bo morala bistveno več vlagati v šolske stavbe."

GG Plus / petek, 24. avgust 2007 / 07:00

Ležal boš 35 dni? Ti nisi normalen!

Medvoščan Grega Lunar je sodeloval v projektu Bed rest Valdoltra 2007. Bil je eden izmed desetih merjencev, katerih edina naloga je bila ležati celih 35 dni, dan in noč. Vstal je 3. avgusta.

Gospodarstvo / petek, 24. avgust 2007 / 07:00

Največ škode je na koruzi

Petkovo neurje s točo je na širšem območju od Kranja proti Šenčurju in Preddvoru povzročilo največ škode na koruzi. Na najbolj prizadetih območjih bo manjši pridelek, težje pa bo tudi spravilo.

Gospodarstvo / petek, 24. avgust 2007 / 07:00

Brez kupca za Grad Podvin

Zavarovalnici Triglav, ki je maja objavila vabilo k dajanju ponudb, ni uspelo prodati Hotela Grad Podvin.