Najpomembnejše je zavarovanje za invalidnost
V Zvezi potrošnikov Slovenije ocenjujejo, da je pri nezgodnem zavarovanju za otroke najpomembnejša višina zavarovalne vsote za primer trajne invalidnosti.
Kranj - Na začetku šolskega leta otroci prejmejo v šoli številne ponudbe za sklenitev nezgodnega zavarovanja. »Staršem svetujemo, da si pred odločitvijo vzamejo čas za razmislek o tem, kaj pričakujejo od takšnega zavarovanja in ali predstavljene ponudbe izpolnjujejo njihova pričakovanja,« pravi Mojca Štrucl, finančna svetovalka na Zvezi potrošnikov Slovenije, kjer staršem priporočajo, da se med možnimi kombinacijami, ki jih vključuje zavarovanje, osredotočijo predvsem na zavarovanje za primer trajne invalidnosti. Kot poudarjajo, stroški, povezani z invalidnostjo (preureditev bivališča, negovanje, specialistično zdravljenje, medicinska oprema …), predstavljajo največje breme za družinski proračun, zato se je pametno odločiti za čim višjo zavarovalno vsoto, ki bi družini oz. otroku še naprej omogočala normalno življenje. Pri tem je pomembno tudi to, da je izplačevanje zavarovalne vsote progresivno, kar pomeni, da se v primeru višje stopnje invalidnosti znesek podvoji, potroji …
Veliko staršev se za nezgodno zavarovanje otrok odloči zaradi izplačila dnevne odškodnine in bolnišničnega nadomestila za primer poškodbe. V zvezi potrošnikov ugotavljajo, da je višina nadomestil zelo nizka in da ne prinašajo posebnih koristi. Starši naj tudi natančno preučijo splošne pogoje zavarovanja in preverijo, ali morda ni otrok vključen že v družinsko ali v kakšno kolektivno nezgodno zavarovanje. Če je otrok že zavarovan, je treba preveriti, kaj zavarovanje obsega. Če družinski člani še niso nezgodno zavarovani, je smiselno razmisliti o sklenitvi družinskega zavarovanja. Skupna premija bo v tem primeru manjša, kot bi bil seštevek premij za zavarovanje vsakega člana posebej; negativna plat takšnega zavarovanja pa je v tem, da so največkrat manjše tudi zavarovalne vsote.