Iztok Čop in Luka Špik sta se tudi iz Londona vrnila z olimpijskima medaljama. (Foto: Tina Dokl)

Danes še olimpijsko rajanje

V nedeljo so se v Londonu končale tridesete olimpijske igre, slovenske olimpijce pa danes najprej čaka sprejem na Brdu pri Kranju, nato pa rajanje z navijači na Kongresnem trgu v Ljubljani.

Kranj - Konec tedna so bili v Londonu še zadnji obračuni XXX. olimpijskih iger, na prizoriščih pa so bili tudi naši športniki. Tako sta v soboto na krosu gorskih kolesark nastopili Blaža Klemenčič iz Bukovščice v Selški dolini in Tanja Žakelj iz Ledin nad Idrijo. Blaža se je pogumno spopadla s progo, a na koncu omagala in pristala na 23. mestu, odličen rezultat pa je uspel Tanji Žakelj, ki je osvojila 10. mesto. Prav tako se je na nedeljskem maratonu izkazal Primož Kobe, ki je osvojil 46. mesto, v prvinski olimpijski kategoriji pa je zmagal Stephen Kiprotich iz Ugande.

Po zadnjih obračunih v ekipnih športih je zvečer sledila zaključna slovesnost, na kateri je predsednik Mednarodnega olimpijskega komiteja Jacques Rogge poudaril, da je organizacijski odbor ob državni podpori odlično opravil svoje delo, da so se Britanci izkazali z gostoljubnostjo in da so bile olimpijske igre v Londonu lepe in zmagovite.

V Londonu bodo konec avgusta in v prvi polovici septembra še paraolimpijske igre, olimpijska zastava pa je medtem že v brazilskih rokah, saj bo enaintridesete olimpijske igre čez štiri leta gostil Rio de Jeneiro.

Še prej bodo v nacionalnih olimpijskih komitejih opravili analizo londonskih nastopov. Že sedaj pa je jasno, da so bile igre uspešne za večino naših športnikov, najbolj dobre volje pa so domov prišli vsi nosilci olimpijskih odličij: od zlate judoistke Urške Žolnir, srebrnega metalca kladiva Primoža Kozmusa do bronastega strelca Rajmonda Debevca in seveda tistih, na katere smo najbolj ponosni Gorenjci, bronastih veslačev Iztoka Čopa in Luka Špika.

Danes naše olimpijce čaka najprej sprejem pri predsedniku države Danilu Türku na Brdu pri Kranju, od 20. ure naprej pa se bodo skupaj na igre in nastope še enkrat spomnili na Kongresnem trgu v Ljubljani.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / ponedeljek, 24. junij 2019 / 12:37

Letos se obeta povprečna letina žit

»Letina žit letos glede na vreme in vse druge probleme niti ne bo tako slaba – ne bo rekordna, bo pa povprečna. Med pridelovalci bodo precejšnje razlike, odvisno od tega, ali so pravočasno izvedli vse...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / / 14:09

Epidemija (še) brez vpliva

Epidemija covida-19 ima vpliv skoraj na vse pore našega življenja, razen na cene stanovanjskih nepremičnin, bi lahko sklepali po preliminarnem poročilu o slovenskem nepremičninskem trgu za leto 2020.

Gorenjska / / 14:09

Optimistično zastavili program

Svet Javnega zavoda Triglavski narodni park (TNP) je potrdil program dela in finančni načrt zavoda za letošnje leto.

Kronika / / 14:07

Brez tablic in vozniškega dovoljenja

Kranj – Gorenjski policisti so minuli konec tedna trem udeležencem v prometu zasegli vozila. V enem primeru je bil voznik brez vozniškega dovoljenja, v drugem pa je poleg tega vozil s skoraj tremi...

Kamnik / / 14:05

Gasilci bodo zgradili prizidek

Člani Prostovoljnega gasilskega društva Gozd so nedavno prejeli gradbeno dovoljenje za gradnjo prizidka h gasilskemu domu. Za pomoč pri financiranju prosijo tudi občane.

Gorenja vas-Poljane / / 14:04

Ponudbe za Hišo generacij

V začetku minulega tedna je bilo v Uradnem listu objavljeno javno naročilo za vzpostavitev enote za dnevno varstvo starejših in enote za začasne namestitve starejših v Gorenji vasi.