Iztok Čop in Luka Špik sta se tudi iz Londona vrnila z olimpijskima medaljama. (Foto: Tina Dokl)

Danes še olimpijsko rajanje

V nedeljo so se v Londonu končale tridesete olimpijske igre, slovenske olimpijce pa danes najprej čaka sprejem na Brdu pri Kranju, nato pa rajanje z navijači na Kongresnem trgu v Ljubljani.

Kranj - Konec tedna so bili v Londonu še zadnji obračuni XXX. olimpijskih iger, na prizoriščih pa so bili tudi naši športniki. Tako sta v soboto na krosu gorskih kolesark nastopili Blaža Klemenčič iz Bukovščice v Selški dolini in Tanja Žakelj iz Ledin nad Idrijo. Blaža se je pogumno spopadla s progo, a na koncu omagala in pristala na 23. mestu, odličen rezultat pa je uspel Tanji Žakelj, ki je osvojila 10. mesto. Prav tako se je na nedeljskem maratonu izkazal Primož Kobe, ki je osvojil 46. mesto, v prvinski olimpijski kategoriji pa je zmagal Stephen Kiprotich iz Ugande.

Po zadnjih obračunih v ekipnih športih je zvečer sledila zaključna slovesnost, na kateri je predsednik Mednarodnega olimpijskega komiteja Jacques Rogge poudaril, da je organizacijski odbor ob državni podpori odlično opravil svoje delo, da so se Britanci izkazali z gostoljubnostjo in da so bile olimpijske igre v Londonu lepe in zmagovite.

V Londonu bodo konec avgusta in v prvi polovici septembra še paraolimpijske igre, olimpijska zastava pa je medtem že v brazilskih rokah, saj bo enaintridesete olimpijske igre čez štiri leta gostil Rio de Jeneiro.

Še prej bodo v nacionalnih olimpijskih komitejih opravili analizo londonskih nastopov. Že sedaj pa je jasno, da so bile igre uspešne za večino naših športnikov, najbolj dobre volje pa so domov prišli vsi nosilci olimpijskih odličij: od zlate judoistke Urške Žolnir, srebrnega metalca kladiva Primoža Kozmusa do bronastega strelca Rajmonda Debevca in seveda tistih, na katere smo najbolj ponosni Gorenjci, bronastih veslačev Iztoka Čopa in Luka Špika.

Danes naše olimpijce čaka najprej sprejem pri predsedniku države Danilu Türku na Brdu pri Kranju, od 20. ure naprej pa se bodo skupaj na igre in nastope še enkrat spomnili na Kongresnem trgu v Ljubljani.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Cerklje na Gorenjskem / nedelja, 27. junij 2021 / 23:00

Priznanja najuspešnejšim

Cerklje – Prejšnji teden je v prostorih cerkljanske občinske stavbe potekal sprejem najuspešnejših učencev tamkajšnje osnovne šole. V generaciji je bilo izmed nekaj več kot sedemdeset devetošolcev,...

Objavljeno na isti dan


Kronika / sreda, 6. marec 2019 / 15:52

Smrt nemškega planinca v Koritih Zadnjice

Mojstrana – Policisti gorske policijske enote in gorski reševalci GRS Mojstrana so minuli petek v Koritih Zadnjice pod potjo čez Plemenice obravnavali smrt planinca.

Nasveti / sreda, 6. marec 2019 / 15:50

Bosna danes

Teden dni smo preživeli v Bosni in Hercegovini. Poznamo njene prebivalce, ki delajo v Sloveniji. Starejša generacija se spomni nekdanje republike, olimpijskih iger leta 1984, danes pa predstavlja B...

Zanimivosti / sreda, 6. marec 2019 / 15:48

Srečanje gorenjskih tajnic

Članice Kluba tajnic Gorenjske so se ob koncu februarja zbrale v Osnovni šoli v Železnikih na skupščini kluba. Velik poudarek dajejo izobraževanju in druženju.

Cerklje na Gorenjskem / sreda, 6. marec 2019 / 15:42

Novo vodstvo upokojencev

Cerklje – Društvo upokojencev Cerklje ima novo vodstvo. Na sobotnem občnem zboru je namreč dozdajšnjega predsednika Lovra Plevela, ki je društvo vodil zadnjih osem let, nadomestila Marta Hočevar. D...

Gospodarstvo / sreda, 6. marec 2019 / 15:42

Biodinamika kot pot v prihodnost

Orehek – Društvo Sorško polje bo 13. marca ob 18. uri pripravilo v osnovni šoli na Orehku predavanje z naslovom Biodinamika kot pot v prihodnost. Predavala bo dr. Maja Kolar, strokovna sodelavka Zd...