Iztok Čop in Luka Špik sta se tudi iz Londona vrnila z olimpijskima medaljama. (Foto: Tina Dokl)

Danes še olimpijsko rajanje

V nedeljo so se v Londonu končale tridesete olimpijske igre, slovenske olimpijce pa danes najprej čaka sprejem na Brdu pri Kranju, nato pa rajanje z navijači na Kongresnem trgu v Ljubljani.

Kranj - Konec tedna so bili v Londonu še zadnji obračuni XXX. olimpijskih iger, na prizoriščih pa so bili tudi naši športniki. Tako sta v soboto na krosu gorskih kolesark nastopili Blaža Klemenčič iz Bukovščice v Selški dolini in Tanja Žakelj iz Ledin nad Idrijo. Blaža se je pogumno spopadla s progo, a na koncu omagala in pristala na 23. mestu, odličen rezultat pa je uspel Tanji Žakelj, ki je osvojila 10. mesto. Prav tako se je na nedeljskem maratonu izkazal Primož Kobe, ki je osvojil 46. mesto, v prvinski olimpijski kategoriji pa je zmagal Stephen Kiprotich iz Ugande.

Po zadnjih obračunih v ekipnih športih je zvečer sledila zaključna slovesnost, na kateri je predsednik Mednarodnega olimpijskega komiteja Jacques Rogge poudaril, da je organizacijski odbor ob državni podpori odlično opravil svoje delo, da so se Britanci izkazali z gostoljubnostjo in da so bile olimpijske igre v Londonu lepe in zmagovite.

V Londonu bodo konec avgusta in v prvi polovici septembra še paraolimpijske igre, olimpijska zastava pa je medtem že v brazilskih rokah, saj bo enaintridesete olimpijske igre čez štiri leta gostil Rio de Jeneiro.

Še prej bodo v nacionalnih olimpijskih komitejih opravili analizo londonskih nastopov. Že sedaj pa je jasno, da so bile igre uspešne za večino naših športnikov, najbolj dobre volje pa so domov prišli vsi nosilci olimpijskih odličij: od zlate judoistke Urške Žolnir, srebrnega metalca kladiva Primoža Kozmusa do bronastega strelca Rajmonda Debevca in seveda tistih, na katere smo najbolj ponosni Gorenjci, bronastih veslačev Iztoka Čopa in Luka Špika.

Danes naše olimpijce čaka najprej sprejem pri predsedniku države Danilu Türku na Brdu pri Kranju, od 20. ure naprej pa se bodo skupaj na igre in nastope še enkrat spomnili na Kongresnem trgu v Ljubljani.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / / 07:00

Poletna osvežitev

K visokim poletnim temperaturam se prileže kaj osvežilnega. Recimo jogurt, kefir, sladoled, sirotka, ohlajen čaj, domač metino-melisin sirup, sveže vrtnine, pečen sir s solato ...

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / torek, 25. september 2007 / 07:00

Minister Žagar je odprl obrtno cono

Obrtna cona je pripravljena, da podjetniki v njej začnejo graditi. Gradnja športne dvorane na Trati po načrtih, kmalu začenjajo že drugo. Ob gradnji Poljanske obvoznice tudi več manjših cest.

Škofja Loka / torek, 25. september 2007 / 07:00

Še ena razprava o Kapucinskem predmestju

Škofja Loka – Kapucinsko predmestje skupaj s starim mestnim jedrom predstavlja novo mestno središče, je bilo glavno sporočilo še ene predstavitve predlaganega občinskega lokacijs...

Splošno / torek, 25. september 2007 / 07:00

Zavedajo se kulturne dediščine

Škofja Loka je že v sedemdesetih letih začela uveljavljati sistem varovanja kulturne dediščine. V občini so nedavno razglasili 21 novih kulturnih spomenikov.

Splošno / torek, 25. september 2007 / 07:00

Bogatejši ekološki otoki

Dela na obnovi starožirovske ceste so se začela. Načrte za nogometno igrišče bodo izdelali po sprejemu prostorskega plana.

Splošno / torek, 25. september 2007 / 07:00

Možnost oživitve Tavčarjevine

Podjetje Hosting edini ponudnik in izbran na razpisu, obstaja realna možnost oživitve Tavčarjevega dvorca in posestva Visoko. Nujna racionalizacija odvozov odpadkov.