Iztok Čop in Luka Špik sta se tudi iz Londona vrnila z olimpijskima medaljama. (Foto: Tina Dokl)

Danes še olimpijsko rajanje

V nedeljo so se v Londonu končale tridesete olimpijske igre, slovenske olimpijce pa danes najprej čaka sprejem na Brdu pri Kranju, nato pa rajanje z navijači na Kongresnem trgu v Ljubljani.

Kranj - Konec tedna so bili v Londonu še zadnji obračuni XXX. olimpijskih iger, na prizoriščih pa so bili tudi naši športniki. Tako sta v soboto na krosu gorskih kolesark nastopili Blaža Klemenčič iz Bukovščice v Selški dolini in Tanja Žakelj iz Ledin nad Idrijo. Blaža se je pogumno spopadla s progo, a na koncu omagala in pristala na 23. mestu, odličen rezultat pa je uspel Tanji Žakelj, ki je osvojila 10. mesto. Prav tako se je na nedeljskem maratonu izkazal Primož Kobe, ki je osvojil 46. mesto, v prvinski olimpijski kategoriji pa je zmagal Stephen Kiprotich iz Ugande.

Po zadnjih obračunih v ekipnih športih je zvečer sledila zaključna slovesnost, na kateri je predsednik Mednarodnega olimpijskega komiteja Jacques Rogge poudaril, da je organizacijski odbor ob državni podpori odlično opravil svoje delo, da so se Britanci izkazali z gostoljubnostjo in da so bile olimpijske igre v Londonu lepe in zmagovite.

V Londonu bodo konec avgusta in v prvi polovici septembra še paraolimpijske igre, olimpijska zastava pa je medtem že v brazilskih rokah, saj bo enaintridesete olimpijske igre čez štiri leta gostil Rio de Jeneiro.

Še prej bodo v nacionalnih olimpijskih komitejih opravili analizo londonskih nastopov. Že sedaj pa je jasno, da so bile igre uspešne za večino naših športnikov, najbolj dobre volje pa so domov prišli vsi nosilci olimpijskih odličij: od zlate judoistke Urške Žolnir, srebrnega metalca kladiva Primoža Kozmusa do bronastega strelca Rajmonda Debevca in seveda tistih, na katere smo najbolj ponosni Gorenjci, bronastih veslačev Iztoka Čopa in Luka Špika.

Danes naše olimpijce čaka najprej sprejem pri predsedniku države Danilu Türku na Brdu pri Kranju, od 20. ure naprej pa se bodo skupaj na igre in nastope še enkrat spomnili na Kongresnem trgu v Ljubljani.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Trzin / sobota, 25. junij 2016 / 10:20

Obletnica bitke v Trzinu

Trzin – Občina Trzin in Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Domžale v ponedeljek ob 18. uri vabita na osrednjo regijsko proslavo ob dnevu državnosti. Slovesnost bo potekala na mostu čez...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / / 20:30

Pomembno je tudi lepo življenje piščancev

Dvajsetletni Adrijan Galjot iz Lahovč se je v osmem razredu osnovne šole posvetil reji piščancev. Tedaj ni pričakoval, da bo z začetnih petdeset število naraslo na osemsto piščancev.

Razvedrilo / / 20:29

Čokoladni žlikrofi so najnovejši hit

Idrijski žlikrofi, jed iz testa in krompirjevega nadeva, izhajajo iz časov, ko še ni bilo gospodinjskih aparatov in so se recepti prenašali iz roda v rod. Nekoč so dajali moč idrijskim knapom, danes p...

Kronika / / 20:28

Požar izbruhnil sredi noči

Kamniški gasilci so v noči na petek gasili požar v objektu nekdanjega Alprema, ki je del poslopja povsem uničil in povzročil veliko gmotno škodo.

Gospodarstvo / / 20:27

Dobiček ostaja nerazporejen

Bilančni dobiček družbe Goričane za preteklo leto v višini nekaj več kot pet milijonov evrov ostaja nerazporejen. Nasprotni predlog, da bi njegov del šel za dividende, ni bil sprejet.

Kranjska Gora / / 20:26

Aljažev stolp se zaradi obnove seli v dolino

Prihodnji teden se bo pod nadzorom Zavoda za varstvo kulturne dediščine začela temeljita obnova Aljaževega stolpa. Z vrha Triglava ga bodo v dolino v enem kosu prepeljali s helikopterjem. Če bo šlo vs...