Pomočnica direktorja za področje zdravstvene nege in oskrbe Zdenka Kramar, direktor Igor Horvat in strokovna direktorica Sandra Tušar

Urgentni center bo, a bistveno manjši

V jeseniški bolnišnici so vendarle dobili potrditev projekta gradnje urgentnega centra, vendar pa bo ta bistveno manjši od prvotnih načrtov, saj bo za gradnjo namesto 25 milijonov na voljo le 3,7 milijona evrov.

Jesenice - V Splošni bolnišnici Jesenice naj bi čez leto dni vendarle začeli graditi težko pričakovan nov urgentni center. Po dolgotrajnih usklajevanjih je ministrstvo za zdravje zdaj projekt le potrdilo, je povedal direktor Splošne bolnišnice Jesenice Igor Horvat. A če naj bi po prvotnih načrtih zgradili velik prizidek, v katerem naj bi poleg sodobne urgence prostor dobili še intenzivna enota in operacijski blok, so sedaj projekt morali močno zmanjšati. Denarja za tako velik projekt namreč država nima, zato bodo zgradili le manjši, 800 kvadratnih metrov velik prizidek k sedanji ambulantni stavbi. Zanj naj bi ministrstvo za zdravje namenilo 3,7 milijona evrov evropskega denarja. Za primerjavo - prvoten projekt je bil ocenjen na kar 25 milijonov evrov. Po Horvatovih besedah bodo prizidek začeli graditi predvidoma junija prihodnje leto, projekt pa mora biti zaključen do konca leta 2014. Kot je poudaril Igor Horvat, bo sodoben urgentni center velika pridobitev za Gorenjsko in paciente iz celotne regije.

Sicer pa je vodstvo jeseniške bolnišnice na torkovi novinarski konferenci spregovorilo tudi o poslovanju v letošnjem letu. Po direktorjevih besedah so v letošnjih prvih štirih mesecih zabeležili negativen poslovni izid v višini 555 tisoč evrov. Razlog je v zmanjšanih plačilih s strani zdravstvene zavarovalnice, je dejal Horvat, saj so v bolnišnici načrtovan delovni program presegli za 14 odstotkov. Poslovanje je oteženo in negotovo, je ob tem dejal Horvat, sredstev je iz leta v leto manj in težko je obvladovati stroške, skrbeti za izobraževanje zaposlenih in vzdrževanje opreme in stavb. Kljub temu bo letos poleti v operacijski dvorani za ortopedske in ginekološko-porodniške posege potekal drugi del obnove, uredili bodo še prezračevanje in razsvetljavo, kar bo stalo sto tisoč evrov. Še letos bodo zamenjali tudi agregat za električno napajanje bolnišnice. Že prihodnji teden, natančneje 20. junija, pa bodo končno odprli tudi najsodobnejši heliport na strehi garažne hiše ob bolnišnici. To je ena najpomembnejših pridobitev jeseniške bolnišnice v zadnjem času.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Rekreacija / četrtek, 4. julij 2019 / 11:35

»Glih za glih« ...

Kal nad Komno (2001 n. m.) – … je dvatisočak. Višino presega za en cel višinski meter. Dolg krog, vreden obiska, kjer največ planincev srečamo pri Dvojnem jezeru.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / četrtek, 4. december 2008 / 07:00

Zastonj prepleskali bolnišnico

V jeseniški bolnišnici je potekalo državno tekmovanje slikopleskarjev. In najboljši rezultat? Na novo prepleskane stene bolnišnice!

Gospodarstvo / četrtek, 4. december 2008 / 07:00

Vsako pisanje ni birokracija

Mag. Miran Naglič: "Kmetje bi brez pomoči kmetijskih svetovalcev pri pripravi vlog težko izkoristili ponujeni državni in evropski denar."

Gospodarstvo / četrtek, 4. december 2008 / 07:00

Gorenjski čebelarji se bodo združili

Gorenjska čebelarska društva, ki so zdaj vključena v dve zvezi, naj bi se združila v enotno Čebelarsko zvezo Gorenjske.

Gospodarstvo / četrtek, 4. december 2008 / 07:00

Arhitektura domov znanih Slovencev

Časopisno založniška družba Kmečki glas je s sofinanciranjem ministrstva za kulturo in s podporo Gorenjske banke izdala knjigo z naslovom Arhitektura domov znanih Slovencev.

Gospodarstvo / četrtek, 4. december 2008 / 07:00

V novembru spet deflacija

Vse od polletja povprečje cen življenjskih potrebščin ne narašča več. Tri mesece se povprečje ni spremenilo, v juliju in novembru pa je statistika zabeležila padec.