Zakaj stavkajo učitelji?

V minulih dneh je bilo precej vroče krvi zaradi napovedane stavke uslužbencev javnega sektorja. Mnenja javnosti so razdeljena, precej pozornosti pa so deležni prav učitelji. Ti naj bi dobivali preveč denarja za svoje delo, imeli napol prazne razrede in premalo dela. Zato se je vlada odločila, da bo naredila red. Najlažje je to narediti z učitelji. Potrebno jih je spreti med seboj in poskrbeti, da jih bo strah. Strah je glavna sestavina v čarobnem napoju napovedanih sprememb. Vendarle je potrebno javnosti povedati še kaj drugega kot to, da so problem učiteljske plače. Saj učitelji bodo preživeli tudi z manj denarja. Konec koncev se lahko zaposlijo v politiki, kjer dobijo primerno plačo (tudi za čas, ko ne delajo), tajnico in fikus, čeprav nimajo spričevala … Škoda, učitelji, ker ste študirali. Škoda, ker ste zapravljali svoj čas na fakulteti. Zadosti bi bilo, če bi se naučili malce retorike, malce laganja in dajanja praznih obljub. Tako pa hodite v šolo vse svoje življenje. Kakšna ironija proti zaželenemu v naši državi. Javnost vas pljuva, uvodniki so polni zgodb o vas in postajate glavni porabniki dragocenega denarja davkoplačevalcev. Le kaj naredite z vsem tem denarjem. Vile? Bazene? Potovanja v Dubaj? Dragi moji, še kredit komaj dobite. Kje je še fikus. S svojimi vrednotami ste daleč od parlamenta. In vi, sodržavljani, le pljuvajte po njih. Ko boste svojega prvošolca vpisali v razred s tridesetimi učenci, se spomnite te stavke. Ko bodo vašo vaško šolo zaprli, kupite svojemu otroku spričevalo. Ko bo vaš otrok žrtev nasilja in se ne bo nihče ukvarjal z njim, se pritožite vladi. Kajti vladi se zdi število svetovalnih delavcev preveliko. Ne vidi otrok s posebnimi potrebami, ne zanimajo je učne težave, kaj šele otroci, ki oškodovani prihajajo iz družin, kjer je vsakodnevno preživetje njihovo edino družinsko doživetje. Sedaj je v šoli zanje poskrbljeno, potem bo te zgodbe konec. Kdo se bo ukvarjal z njimi? Starši delajo, v šolah bo ne programov, ne ljudi za njih. Kar varčujte. Vendar ne na plečih otrok. Vsi bi morali stavkati ves teden. Že zdavnaj.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / petek, 25. junij 2021 / 21:34

Predstavili novo avtolestev

V soboto je v Kranju potekala obsežna požarna vaja, na kateri so kranjski poklicni gasilci predstavili tudi novo avtolestev, pri nakupu katere je sodelovalo sedem občin in ministrstvo za obrambo.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / torek, 11. avgust 2009 / 07:00

Na Pomurskem sejmu tudi ocenjevanje medu

Gornja Radgona - Na Pomurskem sejmu v Gornji Radgoni so v okviru priprav na kmetijsko živilski sejem po večletnem premoru spet pripravili ocenjevanje medu. Ocenjevanje se je zače...

Zanimivosti / torek, 11. avgust 2009 / 07:00

Plezalna stena sredi mesta

Kamnik - Člani Alpinističnega odseka Kamnik so v nedeljo na trgu ob kavarni Veronika postavili plezalno steno za športno plezanje, namenjeno najmlajšim. »Steno smo postavili ob l...

Gospodarstvo / torek, 11. avgust 2009 / 07:00

Oslabitve močno oklestile dobiček

UniCredit Banka Slovenije je v letošnjem prvem polletju dosegla 2,5 milijona evrov čistega dobička, lani v enakem obdobju 8,7 milijona.

Kronika / torek, 11. avgust 2009 / 07:00

Vozniki so pihali osem ur

Pri Sebenjah se je huje ponesrečil motorist, ki je nameraval ubežati policijski patrulji, ki je sodelovala v akciji Promil.

Slovenija / torek, 11. avgust 2009 / 07:00

Opozorili na promet v Alpah

Organizacija Cipra Slovenija je tudi letos pripravila akcijo Ogenj v Alpah, pri čemer so letos izpostavili problem prometa.