Kapetan slovenske hokejske reprezentance Tomaž Razingar (Foto: Gorazd Kavčič)

Pomemben bo že uvod

Naša hokejska reprezentanca bo nastope na svetovnem prvenstvu divizije I v Stožicah začela to nedeljo ob 20. uri, ko se bo najprej pomerila z reprezentanco Velike Britanije, kot pravi kapetan Tomaž Razingar, pa bo za končni uspeh pomemben že uvodni nastop.

Končna postava naše reprezentance na SP: vratarji Andrej Hočevar, Robert Kristan in Gašper Krošelj, branilci Damjan Dervarič, Blaž Gregorc, Sabahudin Kovačevič, Aleš Kranjc, Žiga Pavlin, Mitja Robar in Andrej Tavželj ter napadalci Boštjan Goličič, Andrej Hebar, Matej Hočevar, Žiga Jeglič, Aleš Musič, Eric Pance, Žiga Pance, Rok Pajič, Tomaž Razingar, David Rodman, Marcel Rodman, Robert Sabolič in Rok Tičar.

Kranj – Od nedelje, 15. aprila, do sobote, 21. aprila, bo v Stožicah potekalo letošnje svetovno prvenstvo Divizije I, na katerem si bosta najboljši dve reprezentanci za prihodnje leto zagotovili igranje v elitni skupini. Varovanci selektorja Matjaža Kopitarja se bodo v nedeljo najprej pomerili z ekipo Velike Britanije, v ponedeljek bodo njihovi nasprotniki Japonci, v torek bo na prvenstvu prost dan, v sredo bodo naši igrali z Madžari, v četrtek z Ukrajinci in po prostem petku v soboto še z Avstrijci. Tekme se bodo vse dni začenjale ob 13. uri, naša reprezentanca pa bo tekme igrala ob 20. uri. O tem kako so se pripravljali na prvenstvo in kakšni so načrti naših, sva se pogovarjala s kapetanom naših risov, Blejcem Tomažem Razingarjem.

Vaša sezona v ligi EBEL se je letos hitro končala, saj se z ekipo Beljaka niste uvrstili v končnico. Kako dolg je bil odmor do začetka priprav na svetovno prvenstvo?

»Res je bila sezona v Beljaku kratka in gotovo z njo nisem zadovoljen. Zaradi neuspeha so se v Beljaku odločili, da ekipo temeljito prenovijo, in tudi jaz se v moštvo ne bom vrnil. Trenutno sicer še ne vem, kje bom nadaljeval kariero, od sredine februarja naprej pa so moje misli osredotočene na reprezentanco.«

Zaključne treninge ste opravili na Bledu, nato v Tivoliju, odigrali ste tudi štiri prijateljske tekme?

»Ker nas je bilo v začetku na Bledu bolj malo, so bili treningi toliko bolj naporni. Konec marca pa nas je bilo že precej več in šli smo na prvi pripravljalni tekmi na Poljsko, nato smo odigrali dve s hrvaško reprezentanco. Tekme so bile dobrodošle, na vseh smo zmagali, predvsem pa smo z njimi prekinili monotone treninge. Nivo smo ves čas dvigovali in upam, da smo sedaj dobro pripravljeni.«

Veliko je bilo ugibanj o prihodu Anžeta Kopitarja in Jana Muršaka, ki pa ju v Stožicah ne bo?

»Zagotovo bi se kakovost naše reprezentance s prihodom Kopitarja in Muršaka bistveno povečala, vendar imata oba dolžnosti v svojih ekipah v ligi NHL in sprijazniti smo se morali, da ju ne bo. Kljub temu je ozračje v ekipi prijetno, mlajši in starejši igralci smo se dobro ujeli. Že lani, ko smo sicer na koncu izpadli iz elitne skupine, mislim, da smo prikazali dober in gledljiv hokej, mogoče celo najboljši med vsemi, kar je Slovenija nastopala v elitni skupini. Takšna igra je za nas iztočnica za to prvenstvo. Pomembno je tudi, da so mlajši igralci postali bolj izkušeni, saj večina igrajo v urejenih klubih v tujini in so izredno napredovali. Tako že sedaj lahko rečem, da bo prvenstvo v Stožicah za nas stopnica naprej.«

Še pred prvenstvom boste preizkusili led v Stožicah. Ste bili tam že na kakšni drugi tekmi?

»Bil sem že na košarki, na nogometu. Tako jaz kot soigralci upamo, da bodo tudi na naših tekmah Stožice polne. To bo zagotovo velik dogodek tako za navijače kot za nas, saj v Sloveniji niti športniki niti navijači nimamo dostikrat priložnosti uživati v spektaklu, ko je v dvorani deset in več tisoč gledalcev.«

Vaš cilj na prvenstvu pred domačimi navijači je gotovo vrnitev v elitno skupino svetovnega hokeja?

»To je res. Ker je letos sistem nekoliko spremenjen in je samo ena skupina, se bosta med elito uvrstili prvi dve reprezentanci. Je pa res, da je zato skupina močna, slabih nasprotnikov ni. Tako si ne bomo smeli privoščiti nobenega spodrsljaja, vsaka tekma bo štela in bo lahko odločilna. Izredno pomemben bo že uvod, ko igramo prvo tekmo proti Veliki Britaniji. Tudi zato upamo, da bodo Stožice res polne in da bomo imeli glasno pomoč navijačev.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / sreda, 24. junij 2009 / 07:00

Komentar: Prepir za oslovo senco

Ena od današnjih značilnosti je, da so ljudje vse manj strpni drug do drugega. Prepirajo se zaradi politike in celo zaradi odpadkov. Slednje izstopa na Gorenjskem v občini Tržič, kar je potrdil n...

Objavljeno na isti dan


Nasveti / sreda, 3. september 2014 / 13:25

September in šola

Ne morem trditi, da se šola začne prvega septembra. Že precej prej otroci priganjajo: kdaj bomo šli kupit za šolo, še to mi manjka, letos mi pripada nova šolska torba, tempere in čopiče bom imel še...

Kamnik / sreda, 3. september 2014 / 13:19

Občina razkopana

V Volčjem Potoku gradijo vodovod, v Stranjah in Tunjicah pa kanalizacijo.

Volitve 2019 / sreda, 3. september 2014 / 13:18

Naš program je uresničljiv

Za novega šenčurskega župana se bo na oktobrskih volitvah potegoval tudi 61-letni upokojenec Milan Sušnik, zadnja dva mandata predsednik KS Šenčur-Srednja vas.

Razvedrilo / sreda, 3. september 2014 / 13:17

Romana Krajnčan v Tržiču

Tržič – V petek, 5. septembra, ob 18. uri bo v Dvorani tržiških olimpijcev nastopila Romana Krajnčan z glasbeno predstavo Romana, otroci in pošast Pozabaaa. »Za predstavo ne bo vstopnine, vabljeni...

Volitve 2019 / sreda, 3. september 2014 / 13:00

Stavi na dialog z občani

Za mesto župana se v Škofji Loki poteguje tudi Anton Peršin, v štirih mandatih občinski svetnik SDS, sedaj pa je izstopil iz stranke in osnoval listo Prelom.