Vse bolj priljubljeni Gadi so ponovno navdušili. (Foto: arhiv organizatorja prireditve)

Pesem srca se je slišala v Železnikih

V Železnikih zdaj že tradicionalno Agencija Media butik, Radio Sora in Javni zavod Ratitovec pripravijo koncert ob dnevu žena in materinskem dnevu Pesem srca.

Prvo nedeljo v marcu je tako obiskovalce z glasbo razvnemalo kar devet izvajalcev zabavne in narodno-zabavne glasbe. Uvodne minute so bile v znamenju dveh zabavnjakov, ki sta v zadnjem času tudi združila moči in posnela pesem v duetu. Temperamenti Štajerc Domen Kumer, ki se trenutno uči tudi igranja na harmoniko, in Werner, ki je tega inštrumenta že vešč. Veseli Gorenjci, ki za konec leta napovedujejo novo zgoščenko, so dokazali, da je ljudske pesmi, ki jih imamo vsi v ušesih, lepo slišati tudi v narodnozabavni priredbi, Miran Rudan, ki je na glasbeni sceni že polnih trideset let, pa je oznanil, da odšteva ure do rojstva tretjega sina, in požel velik aplavz, ko je skupaj z ansamblom Kolovrat, ki ga vodi njegov glasbeni prijatelj iz skupine Pop design Tone Košmrlj, zapel Veselega Ribničana. Veliko energije na oder so prinesli tudi vse bolj priljubljeni in prepoznavni Gadi in pionirji slovenske dance glasbe Victory, ki na glasbenih odrih kraljuje že četrt stoletja. Večni mladenič z dolgimi prsti in iskrenimi besedili Adi Smolar je tudi tokrat navdušil občinstvo v dvorani, ki ga kar ni spustilo z odra, za piko na i pa je poskrbela še trenutno najbolj priljubljena slovenska pevka Tanja Žagar, ki je obiskovalce spravila na noge in poskrbela, da so se razšli z objemom. Kot je povedala voditeljica koncerta Saša Pivk Avsec, se bo pesem srca zagotovo slišala v Železnikih že čez leto dni.

   

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / sreda, 22. junij 2011 / 07:00

Sivkaste morajo bit`

V kranjski Mestni hiši so odprli razstavo z naslovom Gremo po borovnice!. Da ta drobni gozdni sadež ni kar tako, izvemo tudi v ličnem katalogu Grabljice za borovnice.

Objavljeno na isti dan


Radovljica / nedelja, 25. maj 2008 / 07:00

Radovljiški barmani so se tudi letos izkazali

Radovljica - Ob koncu aprila je bilo v Grand Hotelu Toplice na Bledu tekmovanje v mešanju pijač za 30. mednarodni Pokal Bleda, deveto državno prvenstvo v atraktivnem mešanju pija...

Splošno / nedelja, 25. maj 2008 / 07:00

Prvi krajevni praznik

Krajevna skupnost Radovljica bo v nedeljo, 1. junija, prvič obeležila krajevni praznik. Ob tej priložnosti smo se pogovarjali s predsednikom sveta KS Zvonetom Prezljem.

Radovljica / nedelja, 25. maj 2008 / 07:00

Obnavljajo gozdno učno pot

Nova pot bo nekaj krajša od stare, a bo ohranila vse njene glavne značilnosti.

Zanimivosti / nedelja, 25. maj 2008 / 07:00

Z gracioznostjo lovili poglede

Na Bledu so v nedeljo že drugo leto zapored gostili tradicionalno prireditev Dan lipicanca, ki so jo sicer pripravili že sedmič.

Jesenice / nedelja, 25. maj 2008 / 07:00

Jeseniška bolnišnica ima 60 let

Ob jubileju se pripravljajo na gradnjo garažne hiše s heliportom, prizidka z novim operacijskim blokom ...