Violistka Živa Hude je ob spremljavi prof. Petra Milića igrala Elegijo skladatelja Matije Tomca.

Mladi igrali slovenske skladatelje

V Mestni knjižnici Kranj so raznolik program dogajanja pred nedavnim z Večerom slovenskih skladateljev obogatili tudi učenci Glasbene šole Kranj.

Ob likovnih in fotografskih razstavah, predstavitvah knjig, različnih tematskih predavanjih, so nas pred dnevi v večnamenskem prostoru nove Mestne knjižnice Kranj presenetili še z glasbenim koncertnim večerom. Pripravili so ga učenci in njihovi mentorji s kranjske glasbene šole, v čast slovenskemu kulturnemu prazniku pa so tokrat igrali dela slovenskih skladateljev. Večer slovenskih skladateljev, kot so koncertu dali naslov, so mladi glasbeniki prvič predstavili že januarja v dvorani Sokolskega doma v Škofji Loki, tokrat pa so zaigrali še pred domačim občinstvom. V več kot uro dolgem koncertu so nastopili solisti in komorne skupine, predstavili pa so dela že uveljavljenih skladateljev kot tudi tistih, ki svojo avtorsko pot šele začenjajo. Slišali smo dela Blaža Puciharja, Vitje Avsca, Alojza Srebotnjaka, Pavla Puciharja, Alda Kumarja, pa tudi Nine Šenk, Matije Tomca, Gašperja Jereba in drugih … Izvedli so tudi dve noviteti in sicer skladbo za trio kljunastih flavt Primoža in Janine Jerman Grašič Pomladna suita ter skladbo Pot  Gašperja Jereba, ki jo je predstavil kvartet Prosti pad. Na koncertu, ki sta ga z zanimivostmi o kranjskih umetnikih in znamenitostih v oblačilih iz 19. stoletja povezovala učitelja na glasbeni šoli Ana Kokotec in Janez Hostnik, so zaigrali predvsem učenci, ki te dni tekmujejo tudi na regijskem tekmovanju mladih glasbenikov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / torek, 22. junij 2010 / 07:00

Valentin Inzko novi predsednik

Novi predsednik Narodnega sveta koroških Slovencev bo skušal najprej vzpostaviti dialog med Slovenci na Koroškem.

Objavljeno na isti dan


Rekreacija / / 13:49

Kranjska zimska tekaška liga se je končala

Petnajsta tekma okoli posestva Brdo je zaključila sedmo sezono priljubljene zimske tekaške lige.

Razvedrilo / / 13:47

Tokrat bolj rekreativno

Najprej smo se ustavili na Lukovici, kjer smo v duhu rekreativnega izleta, ki se nam je obetal, začeli z nekajminutnim jutranjim razgibavanjem, za kar je poskrbel naš Grega. Sledil je obisk Vitanja, k...

Gospodarstvo / / 13:40

Hiša z dušo, vsak predmet s svojo zgodbo

Franci Strupi je v stari hiši in delu hleva uredil čebelarsko-kmečki muzej. Večina predmetov je stara od sto do dvesto let, najstarejši ima letnico 1719.

Razvedrilo / / 13:29

Štirideset na pustni torek

Igor Stare s Spodnjega Brnika je na pustni torek praznoval štirideseti rojstni dan. Dan prej so ga zvečer zaposleni in sosedje presenetili z mlajem, zabava in veselje pa sta si potem sledila vse do so...

Kronika / / 13:16

Najhitrejši so bili zaloški gasilci

Na šestem Memorialu Tomaža Plevela v Cerkljah se je v spajanju sesalnega voda in vaji z motorno brizgalno pomerilo kar 450 gasilcev iz vse Slovenije.