Loto dobitek obogatil proračun

Jesenice - Tik pred novim letom je proračun za leto 2012 dobila tudi Občina Jesenice. Prihodki proračuna bodo znašali 25,3 milijona evrov, odhodki 29,4 milijona evrov, proračunski primanjkljaj pa bodo pokrili z ostankom sredstev na računu in z zadolževanjem v višini 2,6 milijona evrov. »Za pripravo in sprejem proračuna je bilo potrebnega veliko dela in sodelovanja, v leto 2012 pa lažje vstopamo z že sprejetim proračunom,« je poudaril župan Tomaž Tom Mencinger. Med večjimi investicijami sta nadaljevanje urejanja športne hale Podmežakla in gradnja tretje faze čistilne naprave v okviru projekta GORKI. Sicer pa so med večjimi projekti še dokončanje projekta obnove Stare Save, prilagoditev deponije Mala Mežakla, gradnja obvoznice mimo Lipc, obnova Osnovne šole Koroška Bela … Občina Jesenice je imela tudi srečo, da je konec leta eden od občanov zadel na lotu. Z Lotkom 6 je zadel dober milijon evrov, a od tega je moral plačati 15 odstotkov davka od iger na srečo, ki gre v občinski proračun. Občina Jesenice je tako na račun srečnega dobitnika prejela kar 163 tisoč evrov dodatnega denarja, ki ga bodo prenesli v proračun za leto 2012.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / sobota, 19. december 2020 / 00:52

Misli in verzi za praznične dni

V Medvodah se povezujejo na poseben način: pišejo misli, verze, razmišljanja in kratke pesmi na temo Stik. Na ogled so na razstavi, ki je del praznične okrasitve mesta, in tudi na spletu.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / / 07:00

Zastonj prepleskali bolnišnico

V jeseniški bolnišnici je potekalo državno tekmovanje slikopleskarjev. In najboljši rezultat? Na novo prepleskane stene bolnišnice!

Gospodarstvo / / 07:00

Vsako pisanje ni birokracija

Mag. Miran Naglič: "Kmetje bi brez pomoči kmetijskih svetovalcev pri pripravi vlog težko izkoristili ponujeni državni in evropski denar."

Gospodarstvo / / 07:00

Gorenjski čebelarji se bodo združili

Gorenjska čebelarska društva, ki so zdaj vključena v dve zvezi, naj bi se združila v enotno Čebelarsko zvezo Gorenjske.

Gospodarstvo / / 07:00

Arhitektura domov znanih Slovencev

Časopisno založniška družba Kmečki glas je s sofinanciranjem ministrstva za kulturo in s podporo Gorenjske banke izdala knjigo z naslovom Arhitektura domov znanih Slovencev.

Gospodarstvo / / 07:00

V novembru spet deflacija

Vse od polletja povprečje cen življenjskih potrebščin ne narašča več. Tri mesece se povprečje ni spremenilo, v juliju in novembru pa je statistika zabeležila padec.