Ko čas merijo srčne ure
Letošnji dobrodelni bazar, ki ga v zavodu Korak prirejajo že četrto leto, so poimenovali brezčasni, rdečo nit tokratnega druženja pa so predstavljale ure.
Brdo - Ure vseh oblik, ki so jih izdelali članice kluba En korak več in študentje Visoke šole za dizajn, so bile namreč naprodaj na letošnjem bazarju. Občinstvu so jih na modni reviji prikazali manekeni iz zavoda Korak in iz javnega življenja, med njimi voditelj Lado Bizovičar, direktor gradbenega podjetja Branko Žiberna, Franc Čebulj, župan iz Cerkelj, James Hampson, direktor British Councila, predsednik računskega sodišča Igor Šoltes, direktor psihiatrične bolnišnice Damijan Perne in evropski poslanec Jelko Kacin. Dogodek so z glasbo oplemenitili Aleksander Mežek, Jadranka Juras in glasbena skupina Korak. Na Brdu se je gnetlo obiskovalcev, ki so jih privabili dober program, zanimiva ponudba izdelkov, nastalih v Korakovih delavnicah, ali preprosto želja, da pomagajo ljudem s pridobljeno možgansko poškodbo.
Čas neizprosno mineva, a srčne ure ga merijo po svoje, ob dogodkih, kakršen je bil brezčasni bazar, se »prepletata moj in tvoj čas«, kot je zapisala članica kluba En korak več Renata Škrjanc. Člane kluba druži prav želja pomagati drugim, saj smo tako najbolj koristni, je poudarila predsednica kluba Hermina Krt. Direktorica in ustanoviteljica centra Korak Mateja Korošec pa je bazar označila kot dogodek, ko se ljudje s pridobljeno možgansko poškodbo srečujejo s širšim družbenim okoljem. Nanizala je novosti v delovanju centra, ki je ob pomoči Evropskega socialnega sklada začel izvajati delovno usposabljanje. To bo njihovim uporabnikom omogočilo postopen prehod v zaščitene oblike zaposlitve. Nisem si želela priti v Korak, je dejala ena od uporabnic, a če sem že tu, sem vesela, da sooblikujem izdelke. Ti so bo besedah Koroščeve pomemben del identitete centra in njegovih uporabnikov, saj tako dokazujejo svoje sposobnosti in doživljajo potrditev socialnega okolja, iz katerega so bili zaradi posledic nesreče ali bolezni iztrgani. Na prireditvi je v slovenščini spregovoril tudi britanski veleposlanik Andrew Page, novi član kluba En korak več. Govoril je o izkušnjah socialnega podjetništva in prostovoljstva v svoji državi in pomenu takšnega dela za družbeno kohezivnost.