Nogometni center Velesovo so zgradili v zadnjih dveh letih. (Foto: Matic Zorman)

Odprli nov nogometni center

Občina Cerklje je za ureditev športnega parka Velesovo namenila približno 1,4 milijona evrov.

Velesovo – V soboto so v Velesovem namenu slovesno predali nogometni center. Kot je ob tej priložnosti povedal župan Franc Čebulj, je Občina Cerklje v zadnjem desetletju v športni park Velesovo vložila 1,4 milijona evrov. V letih 1999 in 2000 so odkupili prvi del zemljišča, ga v naslednjih letih še dokupovali, tako da je sedaj celoten kompleks velik kar 4,7 hektarja. Poleg glavnega nogometnega igrišča so v zadnjih dveh letih zgradili tudi večnamenski objekt, ki je namenjen predvsem nogometu.

V novem nogometnem centru so poleg garderob tudi sejna soba, soba za sodnike, soba za prvo pomoč, masažo, fitness in gostinski lokal. Ob nogometnem centru je zraslo tudi veliko asfaltirano parkirišče, uredili so asfaltirano košarkarsko igrišče, letos pa so ob centralnem igrišču zgradili še novo tribuno, ki sprejme približno štiristo gledalcev. »Investicija še ni povsem končana, saj bomo v kratkem postavili še reflektorje in otroška igrala, v prihodnosti pa želimo v sodelovanju z Nogometno zvezo Slovenije urediti tudi nogometno igrišče z umetno travo,« je napovedal cerkljanski župan.

Predsednica Nogometnega kluba Velesovo Silva Dolinar je povedala, da so nove prostore nujno potrebovali, če so hoteli obdržati štiri ženske ekipe, ki tekmujejo v slovenski ligi, selekcija mladink U-17 pa je celo aktualni državni prvak. »Doslej nam je šla nogometna zveza kar na roko in nam je kljub neprimernim razmeram začasno podaljševala licenco. Zgraditev novega centra je tako ohranila ženski nogomet na Velesovem. Enako pomembno pa je, da imamo sedaj odlične razmere za delo z najmlajšimi, ki že sedaj dobro poteka v sodelovanju z Osnovno šolo Davorina Jenka v Cerkljah v sklopu njenih športno-interesni dejavnostih, dobro pa sodelujemo tudi z vrtci,« je razložila Dolinarjeva in ob tej priložnosti v imenu nogometnega kluba županu poklonila unikaten ročno izdelan kipec iz kovine, ki je nastal pod rokami mojstra Igorja Miljkoviča iz Lahovč.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Vodice / torek, 28. junij 2011 / 07:00

Občina bo vračala pobrano takso

Vodice - Občina Vodice, ki je na podlagi sprejetega občinskega odloka o uvedbi takse kanalizacijskega sistema in čistilne naprave v občini med letoma 2000 in 2008 pobirala del sr...

Objavljeno na isti dan


Bled / petek, 17. avgust 2007 / 07:00

Etno vseh razsežnosti

Bled - V čudovitem ambientu blejskega Zdraviliškega parka se je v torek zvečer z nastopom mladih umetnikov in izkušenih poznavalcev romunskega folklornega izročila iz pokrajine Tim...

Kultura / petek, 17. avgust 2007 / 07:00

Petek za četrti Jazz kamp

Danes zvečer se bo na Pungertu začel 4. Jazz kamp Kranj. Preverjen recept preteklih let bo letos zaznamovala tudi novost.

Zanimivosti / petek, 17. avgust 2007 / 07:00

Končana obnova Homanove hiše

Prejšnji teden so v Škofji Loki končali z obnovo Homanove hiše, ki je trajala vse od aprila. Naložba je stala 66 tisoč evrov, od tega jih je 27 tisoč prispevala država.

Zanimivosti / petek, 17. avgust 2007 / 07:00

Urška, oblečena le v barve

Znana umetnica Alenka Peternel iz Gozd Martuljka je uspešno predstavljala Slovenijo na svetovnem prvenstvu poslikave teles v Avstriji.

Gospodarstvo / petek, 17. avgust 2007 / 07:00

Zanimiv za Gorenjce

Na Pomurskem sejmu v Gornji Radgoni bo od 25. do 31. avgusta mednarodni kmetijsko živilski sejem.