Takole nekako je bila svetla prihodnost, ki smo jo takrat še pričakovali, čez nekaj ur pa že uživali na spačkarskem srečanju v češkem mestu Most. (Foto: Darja Stare)

Ah ne, bencin z vodo

Saj nimam nič proti Poljakom, ampak v manj kot štiriindvajsetih urah sem jih bil že drugič pošteno sit.

Naj tam, kjer sem končal zadnjič, tokrat začnem. Darjin stavek iz dnevnika se mi je namreč vtisnil v spomin. »Po par kilometrih Igor ostane zadaj. Shit, a je spet nekaj narobe?« je zapisala in nadaljevala: »Ko ga počakava, pove, da mu v motorju nekaj ropota vsake toliko časa. Stari preizkusi njegovega spačka, nič ni hudega, motor dela čisto v redu.«

Z lahkoto sem si v spomin priklical tisti bedni občutek, ko se mi je zazdelo, da v motorju spet nekaj škrta. Bil sem prepričan, da je to, da ti sredi Ukrajine eksplodira motor, ki ti ga po vseh pripetljajih z res veliko sreče na najboljši možen način uspe zamenjati z nadomestnim, povsem dovolj za eno potovanje. Sem mar prehitro pomislil, da smo po vsem tem končno opravili s šravfanjem? No, mogoče je tudi res, da se po takih izkušnjah vsak najmanjši šum sliši kot ropot, da še tako majhna sapa piha kot močan veter, in je bil tudi tokrat strah prevelik. Skratka Aljažu se ni zdelo nič čudnega, zato smo z za kakšen kilometer počasnejšo vožnjo nadaljevali pot proti nemški meji.

Kaj kmalu tudi sam opazim, da se iz izpušne cevi Staretovega spačka vsake toliko časa pokadi bel dim. Ugotovim, da se močno kadi ob vsakem prestavljanju v nižjo ali višjo prestavo. Malce si oddahnem, ker kaže, da je problem, ha, ha vendarle »globalne narave« in ni spet nekaj pri meni narobe, hkrati pa me zadeva začne skrbeti. WTF bi se recimo s kratico reklo v sms besednjaku. V vzvratnem ogledalu opazim, da se kadi tudi iz našega spačka. Odločimo se, da si bomo na vprašanje, če je mogoče nekaj narobe z bencinom, odgovorili na prvi bencinski postaji po prihodu v Nemčijo. Dotočimo bencin, naredimo kakih dvajset kilometrov in naša domneva se potrdi. Vse je v redu. Očitno je bilo gorivo z zadnje bencinske bolj švoh ali pa je Poljak iz preprostega izračuna, da bi z dodajanjem vode »naredil več bencina«, na naš račun želel zaslužiti kakšen zlot več. Še enkrat sem bil jezen na naše slovanske brate. Ne, saj nimam nič proti Poljakom, z njimi imam sicer kar v redu izkušnje, ampak tisto poletje leta 2009 so mi pa res zrasli čez glavo. Dobre volje, da je vse v redu, se nabašemo v neki avtocestni restavraciji in izračunamo, da nas do srečanja loči le še 150 kilometrov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / sreda, 26. junij 2013 / 11:21

V petek žrebanje nogometnih parov

Kranj – Konec tedna je izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije dokončno odločil o sestavi Prve lige Telekom Slovenije za naslednje tekmovalno leto. Iz lige je izpadla Mura, ki ni pridobila ustrezne...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / torek, 8. julij 2008 / 07:00

Dohodnina gladko, generalni direktor odstopa

Pravilnih je bilo dobrih 92 odstotkov informativnih izračunov. Generalni direktor davčne uprave Ivan Simič odhaja.

Kranj / torek, 8. julij 2008 / 07:00

Dan odprtih vrat na Brdu

Brdo - Potem ko je Slovenija 1. julija oddala predsedovanje svetu EU Franciji in posest Brdo ni več namenjena tem dogodkom, je sekretariat predsedovanja EU enkrat že pripravil da...

Bled / torek, 8. julij 2008 / 07:00

Župan razrešil Erjavca

Blejski župan Janez Fajfar je pred dnevi Matjaža Erjavca razrešil funkcije direktorja občinske uprave in ga imenoval za vršilca dolžnosti.

Slovenija / torek, 8. julij 2008 / 07:00

V sredo se začne seja državnega zbora

Ljubljana - Julijsko zasedanje državnega zbora se začenja jutri, 9. julija, kot običajno z vprašanji poslank in poslancev predsedniku vlade Janezu Janši in ministrskemu zb...

Šport / torek, 8. julij 2008 / 07:00

Odločil vzpon na Črnivec

V Kamniku, na startu maratona Alpe v drugi izvedbi, je bilo 510 kolesarjev. Zmagala sta Matej Stare in Tjaša Rutar.