"Trenirali smo in uresničili cilj. To je bila naša naloga. Žal pa se obstanka v ligi niti en dan nismo mogli veseliti," je včerajšnje dogajanje okrog licence komentiral trener Siniša Brkič.

Triglav zmagal, a ostal brez licence

Nogometaši Triglava Gorenjske so si z zmago proti Olimpiji sicer rezultatsko zagotovili obstanek v prvi ligi, a jih v njej v prihodnji sezoni ne bo, saj zanjo niso dobili licence. Odstopil direktor Miran Šubic.

Kranj – V nedeljo se je končala dvajseta sezona nogometnega državnega prvenstva. Prvak je Maribor, na drugem mestu so Domžalčani, tretja pa je Luka Koper. Igralci Triglava Gorenjske so si z zmago proti Olimpiji s 3:1 v Stožicah zagotovili sedmo mesto, kar bi pomenilo obstanek v ligi. Včeraj, tik pred zaključkom naše redakcije, pa je z Nogometne zveze Slovenije prišla novica, da kvalifikacije za popolnjevanje prve lige ne bodo potrebne. ND Triglav 2000 namreč tudi na drugi stopnji ni dobil licence za igranje v prvi ligi, njihova pritožba je bila zavrnjena. Je pa dobil licenco za igranje v 2. SNL. Odločitev je dokončna in nanjo ni pritožbe. V prvi ligi bo tako še naprej igrala Nafta. Objavljamo pogovor s trenerjem Triglava Gorenjske Sinišo Brkičem, ki je nastal po tekmi z Olimpijo, že pred odločitvijo Nogometne zveze Slovenije glede podelitve licence.

Olimpija je nasprotnik, ki vam doslej ni ustrezal. Kako ste se pripravljali na odločilno tekmo?

»Vedeli smo, da za nas v tekmi z Olimpijo šteje zmaga ali neodločen izid. Odločeni smo bili igrati na zmago. Olimpijo smo res dobro proučili in se nanjo maksimalno dobro pripravili. Že na ponedeljkovem treningu sem videl, da igralci res verjamejo v zmago in v to, da smo sposobni ostati v ligi brez dodatnih kvalifikacij. Ni bilo nobenih težav z dodatno motivacijo. Osredotočili smo se na dogovorjene naloge, kar je pomenilo od prve minute pokrivati igralce po celem igrišču in igrati s tremi napadalci. Takšno igro sem napovedal že pred tekmo in se nam je obrestovala.«

Kako je bila tekma videti s klopi?

»Nervozno. Ko se tekma začne, igramo vsi, tudi cela klop. Po drugem zadetku sem pri sebi že mislil, da smo blizu, ko je padel še tretji zadetek, pa sem bil prepričan v uspeh. Upam, da smo se Olimpiji s to zmago delno oddolžili za prejšnje visoke poraze. Prikazali smo dobro igro. Vesel sem, da je kolega Kosič na igrišče poslal najmočnejšo zasedbo. Igral je tudi članski reprezentant Vršič, pa štirje mladi reprezentanti. To je bila morda naša najboljša tekma v sezoni in razveselili smo tudi navijače, ki so prišli za nas navijat v Stožice.«

Ste kaj spremljali tekmo v Lendavi?

»Tekme med Nafto in Koprom nisem spremljal, so jo pa nekateri, ki so bili v ozadju. Nisem se oziral na tisto tekmo, ker nikoli ne veš, kaj se lahko zgodi še v zadnjih trenutkih srečanja.«

Ajdin Redžič je nogometaš, ki je v vaši ekipi presenečenje spomladanskega dela.

»On je fenomen. Po jesenskem delu je k nam prišel iz prve gorenjske lige, kjer je igral za Jesenice. Našel ga je pomočnik Rajko Kondič. Zadnje štiri tekme je odigral fenomenalno. Tudi s svojim pristopom, zgledom je dokazal, da si zasluži igrati v prvi ligi. Na Gorenjskem imamo dobre nogometaše, ni jih treba uvažati od drugod. Redžiču kapa dol. Je napadalec, ki igra devetdeset minut za ekipo in to se mu vrača. Pohvale in zahvale pa gredo vsem igralcem, ki so dokazali, da lahko igrajo prvo ligo.«

Veselje je bilo verjetno veliko?

»Enkratno. Pred tekmo sem fantom dejal, da morajo uživati, da smo naredili že toliko, kot od nas niso pričakovali. Zaslužili so si, da so v Stožicah odigrali najboljšo tekmo. Uživali so v igri in tudi v veselju po tekmi. Šli smo na večerjo, v petek pa bomo imeli zabavo, zaključek sezone. Do takrat imamo še tri treninge.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / sobota, 27. junij 2015 / 09:10

Krka sklicala novo skupščino

Kranj – Delničarji Krke so prejšnji četrtek na skupščini sprejeli vse predlagane sklepe, tudi o uporabi bilančnega dobička in imenovanju šestih novih članov nadzornega sveta, a že naslednji dan je...

Objavljeno na isti dan


Kultura / petek, 17. maj 2024 / 16:40

Kranjski mednarodni slikarski ekstempore

Kranj – Kulturno društvo likovnikov Kranj vabi k prijavam na šesti mednarodni slikarski ekstempore. Letošnji temi sta Kranj – metropola Gorenjske in Ogenj in voda. Prijave do 25. maja sprejemajo na...

Radovljica / petek, 17. maj 2024 / 16:39

Cesta poleti zaprta

Občina Radovljica zaradi temeljite obnove za to poletje načrtuje daljšo popolno zaporo ceste v dolini Draga.

Gorenjska / petek, 17. maj 2024 / 15:40

Upravne enote: stavkajo vsak dan

Vsakodnevno stavkajo na večini upravnih enot v državi, tudi na petih gorenjskih upravnih enotah.

Kronika / petek, 17. maj 2024 / 15:39

Višje sodišče potrdilo sodbo Gašperinu

Ljubljana – Višje sodišče v Ljubljani je potrdilo sodbo ljubljanskega okrožnega sodišča, ki je tehničnega preglednika Florijana Gašperina iz Lesc zaradi prejemanja podkupnin in ponarejanja listin p...

Razvedrilo / petek, 17. maj 2024 / 15:37

Prevčeva poroka

Namigovanja o poroki so se izkazala za resnična: Cene in Julija sta si obljubila večno zvestobo.