Ledena dvorana ostaja na svojem mestu
Kot zatrjuje kranjski župan Mohor Bogataj, bo ledena dvorana na Zlatem polju ostala na svojem mestu, prav tako pa zanika očitke o nepravilnostih pri poravnavah v sodnih sporih, ki jih je občina že plačala ali jih namerava plačati.
Kranj – V zadnjem času je bilo moč slišati ali prebrati kar nekaj polemik na račun dela kranjske občinske uprave, številne pa je najbolj razburila novica, da naj bi namesto ledene dvorane na Zlatem polju zrasel nov trgovski center. Župan Mohor Bogataj je to odločno zanikal in povedal, da bo ledena dvorana tudi v prihodnje ostala na svojem mestu, v njej bodo možne le dodatne prireditve ter gostinske in trgovske dejavnosti.
»Občina je začela postopek sprememb zazidalnega načrta Šolski center Zlato polje z namenom, da se v območje umesti univerzitetni kampus Gorenjske regije ter da se s spremembo zazidalnega načrta ustvari pravna podlaga za vnovično izdajo gradbenega dovoljenja za večnamensko ledeno dvorano, saj je bilo prvotno gradbeno dovoljenje z odločbo Upravnega sodišča RS razveljavljeno. Tako je svet Mestne občine Kranj v septembru 2010 sprejel dopolnjen osnutek, ki je bil vmes javno razgrnjen,« je pojasnil arhitekt Borut Ulčar iz podjetja RRD in dodal, da je na vzhodnem, predvsem pa na zahodnem delu območja, ki predstavljata stik z mestnima vpadnicama, poleg družbene dejavnosti možna tudi poslovno trgovska in stanovanjska dejavnost, iz dokumentov pa je razvidno, da v osrednjem območju, kjer stoji tudi ledena dvorana, ni nikjer predvidenega nobenega trgovskega centra.
»Sprva je bilo sicer predvideno, da naj bi ledeno dvorano do leta 2017 preselili na novo lokacijo, po sedanjih načrtih naj bi se ledena dvorna ohranila na tem mestu, poleg športnih dejavnosti naj bi bila namenjena kulturni, trgovski in gostinski dejavnosti. Pri tem seveda ne gre za nadomestitev te dvorane s trgovskim centrom,« tudi pojasnjuje Borut Ulčar, župan Mohor Bogataj pa oporeka tudi informacijam o neupravičenih poravnavah, ki naj bi jih plačala ali jih namerava plačati kranjska občina.
»Glede pravdnih zadev in poravnav smo v zadnjem času v časopisih zasledili kar nekaj prispevkov. Glede poravnave s Stanovanjsko zadrugo Gorenjske naj povem, da je bila poravnava v korist MO Kranj, saj smo namesto dobrega milijona evrov plačali dobrih šeststo tisoč evrov. Glede poravnave dodatnih stroškov oziroma zahtevka IC Doma po blizu dveh milijonih evrov naj povem, da smo se z IC Domom dogovorili, da izberemo dva skupna izvedenca, enega za področje pravne in enega za področje gradbene stroke. Dala bosta poročilo o tem, ali je poravnava upravičena ali ne oziroma v kakšnem znesku,« je tudi povedal župan Bogataj in dodal, da je eden od pravdnih postopkov, ki ga prav tako skušajo rešiti, poravnava z Dimnikarstvom Dovrtel. »Zadeva se vleče že vrsto let, začet je postopek mediacije in zadeve še ne morem dokončno pojasniti. V vsakem primeru bo občinska uprava delala na tem, da bo MO Kranj poravnave končala s čim nižjimi zneski,« je še dodal župan Mohor Bogataj.
Ker je prejšnji teden nekdanji direktor občinske uprave Aleš Sladojević na posebni tiskovni konferenci novinarjem predstavil pogodbe, zaradi katerih je bil s strani sedanje občinske uprave podan sum kaznivega dejanja zoper odgovorne osebe prejšnje občinske uprave in hkrati povedal, da ne vidi vzrokov za sume kaznivih dejanj, je sedanji direktor občinske uprave Mitja Herak pojasnil tudi to. »Zaradi razlogov za sum, da je bilo storjeno kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti, je občina zoper določene osebe podala posamezne kazenske ovadbe na okrožno državno tožilstvo v Kranju. Mi ne govorimo o tem, da je kdorkoli storil kaznivo dejanje, ampak govorimo o razlogih za sum, da je bilo storjeno kaznivo dejanje. Ali je bilo ali ne, bodo presojali najprej organi pregona, organi odkrivanja in nazadnje sodišče,« je povedal Mitja Herak, župan Mohor Bogataj pa je dodal še, da si želi, da bi skupaj z opozicijo bolj tvorno sodelovali pri delu občine.