Tito in Jovanka v spremstvu (nekdanjih) pionirjev že tretje leto zapored v mesecu mladosti potujeta po gorenjskih krajih.

Tito spet pozdravil Gorenjce

Tako v Bohinju kot na Bledu, kamor se je skupaj s spremstvom in soprogo Jovanko v soboto pripeljal z muzejskim vlakom, sta Tita pričakala župana in številni navdušenci.

Bohinjska Bistrica, Bled – »Druže Tito, Jugoslavija, bratstvo in jedinstvo …,« so bile parole, ki jih je bilo v soboto, ko sta najprej v Bohinj in nato na Bled prišla Tito in Jovanka, slišati tako iz ust navdušencev kot iz zvočnikov z glasbo. Bilo je, kot bi čas zavrteli štirideset let nazaj: po rdeči preprogi sta prišla z vlaka, on v belem, ona z visoko spetimi lasmi in cvetjem v rokah, sprejeli pa so jih danes že odrasli pionirji z modrimi titovkami, belimi srajčkami in rdečimi ruticami okrog vratu.

Organizatorji Titovega prihoda na Bled in Bohinj, društvo Ejga iz Begunj, so tradicijo iz časov nekdanje države prvič obudili pred dvema letoma, zaradi velikega odziva, ki ga je dogodek doživel že prvič, pa so program lani iz domače krajevne skupnosti najprej razširili na vso domačo občino Radovljica ter sosednji občini, letos pa tako rekoč po vsej zgornji Gorenjski. Kot je v imenu organizatorjev dejal Franjo Pogačnik, predvsem zato, da mlade zbudijo in spravijo izpred televizorjev in računalnikov.

Štafeta mladosti s Titom in Jovanko bo tako v prihodnjih dneh obiskala tudi občine Žirovnica, Tržič, Radovljica, Naklo in Kranj, zaključna prireditev pa bo tradicionalno v Krpinu v Begunjah v sredo, 25. maja, ob 17. uri. Na prireditvi bodo sodelovali recitatorji, praporščaki, leška godba na pihala, mažoretke, in zvečer še ansambel Rock partyzani.

       

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / ponedeljek, 28. junij 2010 / 07:00

Let 3 razgaljen pred Škofjo Loko

V Loškem pubu v Škofji Loki se je pred kratkim začel cikel poletnih akustičnih večerov.

Objavljeno na isti dan


Splošno / nedelja, 16. september 2007 / 07:00

Amerika je dolgočasna, Slovenija ne

Tako bi lahko razumeli besede Sophie, Američanke s slovenskimi koreninami, ki je avgusta nekaj dni preživela v domovini svojih prednikov.

Medvode / nedelja, 16. september 2007 / 07:00

Pogrešali starejše harmonikarje

Na Veseli harmoniki na Senici je nastopilo 23 tekmovalcev, od tega so bili le štirje starejši od 20 let. Skupni zmagovalec je postal 18-letni Benjamin Turk iz Guncelj, ki je na Senici igral že tretjič...

Medvode / nedelja, 16. september 2007 / 07:00

Abonma tudi v gledališču v Pirničah

Pirniče – Na Odru treh herojev v Pirničah bo tudi letos potekal odrasli in otroški abonma, tako imenovani Otehajček. Odrasli abonma bo že 27. sezono, vsebuje pa pet predstav, sam...

Medvode / nedelja, 16. september 2007 / 07:00

Prvič abonma v medvoškem gledališču

Medvode – V KUD Medvode so se letos prvič odločili pripraviti gledališki abonma, tako za odrasle kot za otroke. »Medvode so lani postale mesto in odločili smo se uvesti gledališk...

Medvode / nedelja, 16. september 2007 / 07:00

Na poletnih ustvarjalnicah polepšali vrtec

Preska – Vrtec v Preski je bil sicer od sredine julija do sredine avgusta zaprt, med 16. in 20. julijem pa so tam potekale počitniške ustvarjalnice pod mentorstvom pomočnice vzgo...