Brničani dobili svoje letalo
Občina Cerklje je na pobudo župana Franca Čebulja v krožišču na Spodnjem Brniku postavila maketo letala, ki bo tudi simbolično ponazarjala povezanost Brničanov z našim največjim letališčem.
Spodnji Brnik – Minulo soboto dopoldne je v središču Spodnjega Brnika potekala prav posebna majhna slovesnost, ki pa je skoraj do zadnjega uspela ostati skrivnost in s tem prijetno presenečenje.
V središče pred dvema letoma zgrajenega krožišča so na predlog župana Franca Čebulja postavili maketo letala, ki bo vse obiskovalce opozarjala na to, da naše največje letališče leži na Brniku in ne v Ljubljani, kakor se rado posplošuje. »Končno ima tudi tisti del naše občine, kjer dejansko stoji letališče, svoje letalo. Načrtovano je bilo, da bo krožišče okrašeno z vodometi, a meni se je to zdelo predrago in premalo povezano s krajem, zato sem že pred dvema letoma prišel do zamisli, ki smo jo danes tudi realizirali. Najprej smo postavili skalnjak, ki ponazarja Krvavec, Grintovec in Kočno, danes pa smo na stojalo postavili še letalo. Gre za poklon Brničanom in želim si, da ga čuvajo in so nanj ponosni,« je povedal župan Franc Čebulj in zadovoljen dodal, da mu je skrivnost uspelo obdržati in da so bili krajani nove pridobitve zato še toliko bolj veseli.
»Še sam sem presenečen, da se nam je danes pridružilo toliko krajanov, a kot kaže, smo letala vsi zares veseli. Ko so pred leti letališče poimenovali po Jožetu Pučniku, je bil marsikateri Brničan razočaran, zdaj pa bo vsaj ta maketa opozarjala na to, da letališče pravzaprav leži na našem območju,« je ponosen povedal predsednik vaške skupnosti Robert Golc in dodal, da je tako kot večina krajanov za postavitev makete izvedel le kak dan prej.
Letalo v barvah cerkljanske zastave in z napisoma Cerklje in Brnik je izdelal Milan Šinkovec iz Komende. Kot je povedal, gre za približno 150 kilogramov težek model letala air bus 320 v merilu 1 : 13, narejen je iz pločevine, za njegovo izdelavo pa je porabil približno dvesto ur dela.