Diplomirana fizioterapevtka Jasna Harej pri prikazu fizioterapije v novih prostorih / Foto: Gorazd Kavčič

Novi prostori fizioterapije

Ob petdesetletnici stavbe Zdravstvenega doma Jesenice so namenu predali nove prostore fizioterapije.

Jesenice – Nove prostore fi­zioterapije so uredili v pritličju stavbe Zdravstvenega doma Jesenice, v izpraznjenih prostorih upravne enote. Dogodek je bil posebej slovesen tudi zato, ker so pred natanko petdesetimi leti, 27. novembra 1965, odprli stavbo zdravstvenega doma. Kot je dejal direktor Zdravstvenega doma Jesenice Saša Letonja, so z izselitvijo upravne enote dobili možnost, da celoten objekt prvič v zgodovini namenijo zgolj zdrav­stveni dejavnosti. Vse od odprtja pred pol stoletja so namreč v stavbi gostovali tudi davčni urad, občina, in upravna enota. V preteklih letih so se omenjene ustanove preselile drugam, izpraz­njeni prostori pa so zdrav­stvenemu domu omogočili razširitev in izboljšanje pogojev za delo. Tako so v preteklosti že uredili prostore za upravo, v stavbo so se iz obratne ambulante priselili zobozdravniki, najnovejša pridobitev pa so veliki, svetli in prijetni prostori fizioterapije. Doslej je pet fizioterapevtk, ki vsak dan sprejmejo tudi po sto pacientov, delalo v neprimernih pogojih v kleti, ki jo je ob vsakem večjem dežju zalivalo. Ureditev več kot štiristo kvadratnih metrov velikih prostorov je stala 250 tisoč evrov, še sto tisočakov pa je vredna oprema. Kot je dejala diplomirana fizioterapevtka Jasna Harej, so novi prostori velika pridobitev tako za paciente kot za zaposlene, vrhunska pa je tudi oprema. Slovesnosti sta se udeležila tudi predstavnik ministrstva za zdravje Tomaž Glažar in direktor Osnovnega zdravstva Gorenjske Jože Veternik.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Dr. Pagon odhaja

Po dobrem letu bo fakulteto za organizacijske vede zapustil dekan dr. Milan Pagon.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 2. februar 2015 / 16:55

Domelov model dobro deluje

Minuli teden so v Domelu v Železnikih gostili ministra za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravka Počivalška in še nekatere predstavnike vlade.

Kronika / ponedeljek, 2. februar 2015 / 16:28

Po terenu vlačil cela drevesa

Na Okrajnem sodišču v Kranju poteka kazenski postopek zoper razvpitega trgovca z lesom Franca Branka Vodiška, ki mu kranjsko tožilstvo očita kaznivo dejanje uničenja gozda na območju Bohinja.

Tržič / ponedeljek, 2. februar 2015 / 16:27

Prebivalci Ročevnice še v skrbeh

Župan Borut Sajovic je sklical sestanek krajanov Ročevnice, ki tudi zaradi nevestnega dela občinskih uslužbencev pred četrt stoletja lahko celo ostanejo brez funkcionalnih zemljišč, ki so jih krajani...

GG Plus / ponedeljek, 2. februar 2015 / 16:25

Spektakel z duhovnim sporočilom

Po šestih letih premora bodo v Škofji Loki ponovno uprizorili Škofjeloški pasijon, ki ga je leta 1721 napisal loški kapucin pater Romuald Marušič in predstavlja najstarejše ohranjeno dramsko besedilo...

Razvedrilo / ponedeljek, 2. februar 2015 / 16:24

Glasba, ki navdihuje

»V tej glasbeni zvrsti je nekaj posebnega. Človeka res navdihuje,« o narodnozabavni glasbi pravi Aljaž Miklavčič - Oberkrainer, ki na Radiu Kranj pripravlja novo oddajo Domače viže z Aljažem.