Sobota s prostovoljci
V soboto so po Sloveniji potekale različne prostovoljske akcije, h katerim je pozvala Slovenska filantropija z Dnevom za spremembe.
Kranj - Lani je Slovenska filantropija prvič pozvala organizacije, občine in posameznike, da ob začetku pomladi s prostovoljskim delom v lokalno skupnost prinesejo pozitivne spremembe. Letos se je število prijavljenih akcij podvojilo, saj je po podatkih organizatorjev sodelovalo dvajset občin in v skoraj petdesetih krajih po Sloveniji je potekalo več kot 150 akcij. Bilo je več čistilnih akcij, na Gorenjskem denimo v Škofji Loki in Radovljici, prostovoljci so urejali parke in otroška igrišča, v medgeneracijskem druženju so mlajši pomagali starejšim, zbirali so pomoč za socialno šibkejše in podobno. Dnevu za spremembe so letos dodali, kot pravijo, korporativno dimenzijo. Kot prostovoljci so se ji pridružili zaposleni iz ducata poslovnih enot Zavarovalnice Triglav. V Kranju so sodelovali v akciji za ureditev okolice vrtca Kekec: barvali so otroška igrala, dvojna vhodna železna vrata in manjšo leseno hiško, obrezali grmovnice in počistili otroško igrišče. Akciji se je v Kranju pridružil tudi predsednik uprave Zavarovalnice Triglav Matjaž Rakovec. Prostovoljci so bili aktivni tudi drugod po Gorenjskem. Na stojnici v Lescah so mimoidoče seznanjali s prostovoljstvom, ki ga opravljajo prek Centra za socialno delo Radovljica in v kriznem centru za mlade Kresniček, je povedala Nika Abruč. Pozornost ljudi so pritegnili z zabavnimi igrami, kvizom in nastopom žonglerske skupine Čupa kabra, sodelovali so tudi igralci odbojkarskega kluba ACH Valley.
Društvo MEPI, mednarodno priznanje za mlade, pa je na pediatričnem oddelku bolnišnice na Jesenicah pripravilo vesele urice Rom pom pom. Vesele urice so sicer reden projekt društva, kjer gre za organizacijo in izvedbo prostovoljnih družabnih (in informativnih) dogodkov za otroke in mlade in starejše, ki bivajo v institucijah, kjer so na zdravljenju, pa tudi za otroke in mladostnike s posebnimi vzgojno izobraževalnimi potrebami in za tiste, ki prihajajo iz socialno in ekonomsko šibkejših družin, pravi Neda Kajfež. Prejemniki zlatega priznanja MEPI (zlatniki) pa so se zbrali v Bohinju in skupaj z nadzorniki Triglavskega narodnega parka v Ukancu čistili pašnike.