Natalija Gros bo v letošnji sezoni večji poudarek verjetno dala balvanskemu plezanju, glavni cilj pa je svetovno prvenstvo. (Foto: Tina Dokl)

V steni po skoraj dveh mesecih

Plezalka Natalija Gros je priprave na novo sezono začela nekaj kasneje kot ponavadi.

Kranj – V letošnjem koledarju svetovnega pokala v športnem plezanju je kar nekaj tekem več kot lani. Pogovarjali smo se z Natalijo Gros, ki je treninge v steni začela 10. januarja. Kljub skoraj dvomesečnemu počitku pravi, da je ohranila tak nivo občutkov kot še nikoli do zdaj.

Od vaše zadnje tekme v lanski sezoni je že kar dolgo. Kako ste preživeli obdobje, namenjeno počitku?

»Moja zadnja tekma v lanski sezoni je bil zaključek svetovnega pokala v Kranju. Že tri leta zapored zaključujem sezono kar po tisti tekmi, ker sem enostavno tako utrujena od tekmovanja v dveh disciplinah, da ne zmorem več. Izpustila sem zadnje tekme državnega prvenstva. V tem obdobju sem večino časa namenila počitku in študiju na Fakulteti za šport. Za mesec in pol sem odmislila plezanje in počela druge stvari. Tekla sem, smučala, tudi plesala. Ples je moja druga športna ljubezen.«

Priprave so sedaj že v polnem teku?

»Priprave v steni sem začela 10. januarja, kar je nekaj dni kasneje kot ponavadi. Letos bo trening malce drugačen. Več načrtujem plezanja v skali in z drugimi dekleti.«

Kdaj vas čaka prva tekma in kakšni so cilji?

»Ne vem, katera bo moja prva tekma. Plezala bom sicer obe disciplini, a ne bom nastopila na vseh tekmah. Letos jih je v programu veliko: v balvanskem plezanju devet in v težavnosti trinajst. Odločila se bom za eno disciplino, po vsej verjetnosti za balvansko plezanje, ker mi je zadnja leta bližje, in poleg tega izbrala še nekaj tekem v težavnosti. Glavni cilj pa je svetovno prvenstvo, ki bo julija.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / torek, 26. junij 2012 / 07:00

Državni denar za naložbe v prašičerejo

Ljubljana - Ministrstvo za kmetijstvo in okolje bo predvidoma v petek v Uradnem listu objavilo javni razpis, na podlagi katerega bo za naložbe v prašičerejo namenilo do štiri milijone evro...

Objavljeno na isti dan


Šport / ponedeljek, 15. julij 2019 / 21:27

Umrl je alpinist Janez Svoljšak

Iz Planinske zveze Slovenije so sporočili, da je na odpravi v Pakistanu danes umrl vrhunski alpinist Janez Svoljšak iz Škofje Loke, član Alpinističnega odseka PD Kranj.

Gospodarstvo / ponedeljek, 15. julij 2019 / 21:20

Gorenjsko želijo bolj povezati

To je eden od načrtov Regionalne razvojne agencije Gorenjske – BSC Kranj, ki jo bo tudi v naslednjih štirih letih vodil dosedanji direktor Rok Šimenc.

Gospodarstvo / ponedeljek, 15. julij 2019 / 21:19

Kmetijam državna zemljišča

V razpravi o spremembah kmetijske zemljiške politike je bilo največ pripomb na prednostni vrstni red pri nakupu kmetijskih zemljišč in na predlog, da bi velikim zakupnikom (podjetjem) postopno zmanjša...

GG Plus / ponedeljek, 15. julij 2019 / 21:19

Ciril se je že drugič upokojil

Ciril Šavs z Jezerskega je zadnji petek v juniju ob devetih zvečer še zadnjič zaklenil vrata tamkajšnjega zbirnega centra za odpadke in se dokončno upokojil. Delo na Remontu, kot Jezerjani imenujejo z...

Zanimivosti / ponedeljek, 15. julij 2019 / 21:18

Krvavška konjenica pod Storžič

Konjeniško društvo Krvavec Cerklje je na prvo julijsko soboto organiziralo tradicionalni, že dvaindvajseti Pohod krvavške konjenice. Udeležilo se je je 141 konjenikov, med njimi je bilo 42 žensk.