Nova garažna hiša ob jeseniški bolnišnici

Plačo za parkiranje?

Nekateri zaposleni v Splošni bolnišnici Jesenice so ogorčeni, ker niso dobili kartic za parkiranje v novi garažni hiši. Direktor obljublja: "Pomagali bomo pri rešitvi problema!"

Jesenice – »Zaposleni v Splošni bolnišnici Jesenice se ne strinjamo z direktorjevo izjavo v Gorenjskem glasu, da lahko zaposleni parkiramo v garažni hiši za 35 evrov na mesec. V bolnišnici je zaposlenih več kot petsto ljudi, kartic pa je samo za dvesto ljudi. Kje naj parkira tristo ljudi? Parkiramo pri sosednjih blokih, nato pa peš pridemo do bolnišnice ... Seveda pa lahko parkiramo za en evro na uro, toda koliko to znaša dnevno, tedensko, mesečno, letno ... To, kar zaslužimo, naj pustimo za parkiranje?!«  S takšnim pismom so se na nas obrnili nekateri zaposleni iz Splošne bolnišnice Jesenice. Tik pred novim letom so ob bolnišnici odprli novo, težko pričakovano garažno hišo, ki naj bi bila namenjena parkiranju zaposlenih in obiskovalcev bolnišnice. A več kot polovica zaposlenih, kot so nam povedali, ni imela možnosti kupiti mesečnih kartic po ceni 35 evrov. Vprašali smo glavnega direktorja Splošne bolnišnice Jesenice Igorja Horvata, ali to drži. Pojasnil je: »V letu 2006 smo v okviru priprav na gradnjo garažne hiše izvedli tudi anketo o zainteresiranosti zaposlenih za plačljivo parkiranje na območju Splošne bolnišnice Jesenice. Zanimanje žal ni bilo ravno veliko. V okviru pogodbe je bilo tako določenih dvesto parkirnih mest po ceni 35 evrov.« Sedaj, ob odprtju garažne hiše, pa se je pokazalo, da je interes zaposlenih za parkiranje v njej bistveno večji. Ker so po pogodbi parkirišča v upravljanju investitorja (to je podjetja Avioprojekt Celje), se je treba z njim dogovoriti za dodatna mesta zunaj prvotne pogodbe, je dejal Horvat. Tako naj bi po Horvatovih besedah zainteresiranim zaposlenim omogočili nakup dodatnih mesečnih kartic, bržkone pa bo cena teh kartic nekaj višja. Horvat je še zagotovil, da bo uprava bolnišnice vsekakor sodelovala pri rešitvi problema.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / / 07:00

Denar za bolj urejen Kranj

Kranj - Minuli petek so se pri Mestni občini Kranj razveselili sklepa Službe Vlade za lokalno samoupravo in regionalno politiko Republike Slovenije, ki je občini za izvedbo proje...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / petek, 22. december 2006 / 06:00

Umetniški vtis

Pri izdelovanju blejskega laboda je bil pomemben predvsem umetniški vtis. Veslači so se naloge lotili zelo resno. Njihova kreacija je bila zmagovalna. Lesce so dobile novo oazo zabave, Finci pa so v L...

Prosti čas / petek, 22. december 2006 / 06:00

Brat vse vidi, Brat vse ve: Naša sreča, vaša sreča

Novinarska redakcija velikega brata se bo v novem letu selila v nove prostore. Mali brat ostaja vaš človek.

Prosti čas / petek, 22. december 2006 / 06:00

Nominator 229

Lep čas je in zanimivi dnevi so. Tako in drugače. Pravzaprav ne mine dan, večer, ko se v različnih družabnih okoljih poslavlja od iztekajočega se leta. A vselej s približno enakim kontek...

Kultura / petek, 22. december 2006 / 06:00

Glasbena šola za božič

Na Božičnih koncertih v ponedeljek in torek so se Kranjčanom predstavili mladi glasbeniki kranjske glasbene šole.

Kultura / petek, 22. december 2006 / 06:00

Spet evforičen do srca

Veliki božični koncert na kranjski gimnaziji je še enkrat dokazal, kako briljantno glasbeno prihodnost imamo Kranjčani. S koncertno dvorano ta še bolj žlahtna.