Bilo je leto Zaresa

K besedi smo povabili prvake slovenskih parlamentarnih strank, da ocenijo, kakšno je bilo preteklo leto za njihovo stranko.

Turbulentni časi s seboj prinašajo tudi turbulentne dogodke, ki so kakopak nekoliko prepihali tudi stanje duha v slovenskih strankah. Kako je bilo in kam gredo, smo vprašali prvake slovenskih parlamentarnih strank, tako tistih na oblasti kot onih, ki bi to rade bile, pa niso. Vprašanim smo postavili enostavno vprašanje: Kvaj' zej, koko smo kej?

Gregor Golobič, Zares: »Leto, ki žal odhaja, je bilo za našo stranko Zares zelo uspešno. Nismo samo obstali, ampak smo Zares uspeli zajebati TEŠ 6, naš največji uspeh pa je vsekakor drugo mesto naših fantov na svetovnem prvenstvu v nogometu v Južni Afriki (glej fotografijo). Veseli nas, da so z nami tudi vse pomaranče, klementine in mandarine.«

Janez Janša, SDS: »Zakaj je Golobič odgovarjal pred mano? On je Ultra non plus tajkun. Zato pa smo, kjer smo. No, jaz sem na srečo v Lepin(j)i. V naši stranki smo sicer zelo pomladno razpoloženi, zato bo pri vseh članih, državnih funkcionarjih prišlo do polovične »odjuge« plač, saj smo člani solidarni s stranko, ki ji manjka nekaj denarja.«

Branko Grims, SDS: »A lahko še jest nekaj povem?«

Mali brat: »Ne, ne moreš.«

Karl Erjavec, DeSUS: »Meni je vseeno, kdo je prej, kdo kasneje. Dejstvo je, da je cilj vsakega priti v penzijo. Preteklo leto je bilo za našo stranko zelo bogato. Podatek, da nam je pošel že tretji ponatis članskih izkaznic, pove dovolj. Uspeh smo tudi zapili, kar je še najbolj zares vzel minister Gjerkeš.«

Katarina Kresal, LDS: »Držimo se našega gesla Le Da Smo. Lahko rečem, da po vseh interpelacijah, najemninah, dogodkih z najboljšimi človekovimi prijatelji in Golobovem prehitevanju po desni še vedno obstajamo. Še to, kot notranja ministrica sem se naučila, da je z izjavami najbolje ravnati čim bolj modro, zato policija ne bo menjala uniform v rumeno-modre, čeprav je bivši minister Mate baje že nabavil nekaj kompletov.«

Radovan Žerjav, SLS: »Lahko rečem, da je bila naša stranka v preteklem letu zelo uspešna. Odkrili smo šest tajkunov, vendar smo štiri takoj nazaj pokrili. Sam sem veliko nastopal v javnosti, veliko sem govoril, povedal pa ne dosti. Na to temo bom kandidiral za Gunniessovo knjigo rekordov.«

Zmago Jelinčič, SNS: »V Slovenski nacionalni stranki smo mnenja, da je vse v riti. Tako koalicija kot opozicija. SNS je edina svetla točka na nasprotni strani telesa. Nas je nekaj v hlačah. Največji uspeh stranke v preteklem letu je tako Srečko Prijatelj, ki trenutno v sreči spoznava prijatelje. V njegovem začasnem bivališču v Kopru so ga obiskali vsi trije dobri možje z darili stranke.«

Borut Pahor, SD: »Ja krucefiks, what a dificult job.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Humor / sobota, 25. junij 2011 / 07:00

Srečko pogreša domovino

Medved Srečko je trenutno v Riu de Janeriu, kjer se pripravlja na olimpijske igre 2016. Prav Srečen pa menda ni. Pogreša domovino.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / ponedeljek, 20. junij 2016 / 10:35

Vredno se je truditi

Fotografija je nastala na sobotni spominski slovesnosti ob 71. obletnici osvoboditve koncentracijskega taborišča Mauthausen Ljubelj in ima zelo močno sporočilo za prihodnost: vredno se je truditi v...

Kamnik / ponedeljek, 20. junij 2016 / 10:26

Prometno strategijo bodo oblikovali tudi občani

Prva javna razprava o celostni prometni strategiji občine Kamnik bo v ponedeljek, 20. junija.

Gorenjska / ponedeljek, 20. junij 2016 / 09:07

Obnovili bodo enajst kilometrov avtoceste

Kranj – Družba za avtoceste v Republiki Sloveniji (Dars) letos med tremi največjimi vzdrževalnimi deli na avtocestnem križu načrtuje tudi obnovo avtocestnega odseka med Kranjem in Vodicami. Kot so...

Jesenice / ponedeljek, 20. junij 2016 / 09:06

V cerkvi še ne bo dogodkov

Skupina jeseniških občinskih svetnikov predlaga, naj cerkev na Stari Savi pospravijo in v njej omogočijo vsaj priložnostne dogodke. A na Občini Jesenice odgovarjajo: cerkev nima uporabnega dovoljenja....

Škofja Loka / ponedeljek, 20. junij 2016 / 09:04

Zbrali zgodbe loških hiš

V Škofji Loki so pretekli teden predstavili novo knjigo z naslovom Hiše pripovedujejo, ki so jo ustvarili otroci Vrtca Škofja Loka, dijaki škofjeloške gimnazije ter učenci loških osnovnih šol. Knjiga...