Marta Gorjup Brejc pravi, da je Peko vedno vodila transparentno in pošteno. (Foto: Tina Dokl)

Ovadba zoper šefico Peka

DSU je kazensko ovadila predsednico uprave Peka Marto Gorjup Brejc.

Tržič – Družba za svetovanje in upravljanje (DSU) je vložila kazensko ovadbo tako zoper sedanjo predsednico uprave Marto Gorjup Brejc kot tudi njenega predhodnika Tomaža Lovšeta. Očitajo jima, da sta sebi ali nekomu drugemu omogočila pridobitev velike premoženjske koristi, saj naj ne bi ravnala v skladu z zakonom o lastninjenju in privatizaciji pravnih oseb v lasti Slovenske razvojne družbe (DSU je naslednica). Grozi jima do osem let zapora.

V kazenski ovadbi DSU predsednici uprave Peka očita, da je leta 2001 prodajala in oddajala v najem nepremičnine Peka, ki so po zakonu že prešle v last DSU. Peko, ki je sicer v veliki večini v lasti države (82-odstotni lastnik je Republika Slovenija), naj bi na ta način pridobil za 2,88 milijona evrov koristi, DSU pa ima škodo, ker so kasneje te nepremičnine prodali. Marta Gorjup Brejc o vloženi kazenski ovadbi ne ve nič: »Z ovadbo in njeno vsebino nisem seznanjena, prav tako ne vem, kdaj in zakaj naj bi bila ovadba vložena, zato je ne morem komentirati.«

Enako ne komentira odškodninskega zahtevka, ki ga je vložila DSU, z njim naj bi se ukvarjali pravni strokovnjaki. »Če DSU meni, da je upravičena do premoženja Peka, bo to morala dokazati na sodišču s pravnomočno sodno odločbo. Ob tem poudarjam, da Peko nikoli ni prodal nobene nepremičnine, ki ni bila v njegovi lasti, ter da je moje vodenje Peka vseskozi transparentno, pošteno ter v korist družbe Peko in njenih lastnikov.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Mularija / torek, 26. junij 2007 / 07:00

Ohraniti želijo čiste vode

V vrtcu v Žirovnici so v minulem šolskem letu izvajali inovacijski projekt Ohranimo naše vode čiste, ki je potekal pod okriljem zavoda za šolstvo. Zanj so se odločili, ker otroci pred tem spl...

Objavljeno na isti dan


Nasveti / nedelja, 1. september 2013 / 12:30

Juhu, šola je tu

Saj vem, da juhu običajno napišemo za počitnice. Nalašč sem ga napisala tudi za šolo. Kajti prepričana sem, da marsikateri starši mislijo tako. Tudi otroke, ki se veselijo šole, bi našli. In če ver...

GG Plus / nedelja, 1. september 2013 / 12:06

Ker imajo radi Jesenice

Ahmed Pašić, dr. znanosti. Niko Kešina, nekdanji železar. Robert Sušanj, direktor na policiji. Trije Jeseničani, trije člani civilne iniciative Ejga za lepše Jesenice, iniciative, ki jo na Facebooku p...

Šport / nedelja, 1. september 2013 / 12:02

Željan je novih dokazovanj

V začetku tedna se Anže Kopitar vrača v Ameriko, kot pravi, pa si z ekipo Los Angeles Kings znova želi finala in boja za Stanleyjev pokal.

Domžale / nedelja, 1. september 2013 / 12:00

V Domžalah gradijo vrtce

V Krtini se je začela gradnja že tretjega vrtca v letošnjem letu, še pred rokom pa so dokončali tudi Vrtec Palček na Viru. Čakalnih vrst za predšolsko vzgojo naj prihodnje leto tako ne bi bilo več.

Gorenja vas-Poljane / nedelja, 1. september 2013 / 11:57

Kmalu gradnja obvoznice

V prihodnjih dneh bo gradbeno dovoljenje za gorenjevaško obvoznico postalo pravnomočno.