Samanta Škrjanec s soprogom Borisom (Foto: Tina Dokl)

Ostaja v modnem svetu

Iz šova Slovenski top model je zaradi fobije pred globoko vodo izpadla Domžalčanka Samanta Škrjanec.

Minuli teden se je od modnega resničnostnega šova Slovenski top model, ki ga predvajajo na TV3, poslovila prva od dveh gorenjskih predstavnic: Samanta Škrjanec. Izpadla je v šesti oddaji, in sicer zaradi snemanja pod vodo, ki se je že od malega boji. »Ko sem imela dve leti, je v mojem domačem kraju poplavila Kamniška Bistrica. Ko je voda drla v našo hišo, sem stala na stopnicah in skoraj me je zalila. Od takrat naprej me je bilo strah globoke vode. Nekaj časa sem imela celo težave s tem, da sem koga od bližnjih videla plavati,« se dogodka iz otroštva spominja 22-letna Domžalčanka. V zadnjih letih je ob pomoči moža vsaj deloma premagala fobijo, saj je dosegel, da je za nekaj trenutkov zaplavala v globoko vodo.

Ob odhodu iz šova je, kot pravi, občutila tudi razočaranje: »Prepričana sem, da bi lahko v nadaljevanju pokazala še več, kljub temu pa sem dokazala pravo željo in ljubezen do tega dela.« Šov ji bo ostal v zelo lepem spominu. »Bila sem del čudovitega projekta, ki je bil izpeljan na najvišji ravni in mi je resnično dal tisto, kar sem potrebovala: znanje, izkušnje in prepoznavnost,« je dodala Samanta, ki ima sicer z delom v modnem svetu iz preteklih let že kar nekaj izkušenj.

Šov je z izjemo zadnje oddaje, ki bo na sporedu sredi decembra, posnet vnaprej. Samanta se je tako domov vrnila že pred dvema mesecema, šov pa ji je prinesel tudi večjo medijsko prepoznavnost in več priložnosti za delo. Takoj po vrnitvi domov je posnela reklamo za enega od mobilnih operaterjev, v vlogi manekenke smo jo opazili na nedavni modni reviji Lisce, s katero sodeluje še naprej, možnost dela se ji je odprla celo v Londonu in Švici, v začetku prihodnjega leta načrtuje modno revijo, na kateri bo premierno predstavila svojo kolekcijo oblačil iz recikliranih materialov. »Še naprej bom delala kot fotomodel in manekenka. Upravičiti želim zaupanje, ki so mi ga pokazali člani komisije z uvrstitvijo med 14 finalistk za Slovenski top model,« še pove Samanta, konec leta pa namerava izdati tudi svojo prvo pesniško zbirko.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / / 07:00

Kordež odhaja z vrha Merkurja

Na zahtevo večjih lastnikov in bank upnic je bila včeraj izredna skupščina skupine Merkur. Imenovali so nov nadzorni svet, ta pa naj bi potrdil novo upravo z Bojanom Knupležem.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / torek, 16. avgust 2011 / 07:00

Kako se znebiti šefa?

Režiser komedije Božič na kvadrat Seth Gordon sledi trem zagrenjenim prijateljem, ki jim grozni šefi vsak dan uničujejo življenje. Ker ne morejo dati odpovedi, se domislijo drugačne rešitve, kako...

Mularija / torek, 16. avgust 2011 / 07:00

Otroška peresa

Šola Šola, šola, spet ta šola. V njej posedaš, a naučiš veliko se. Včasih celo zabavno je. Znanja vsepovsod mrg...

Zanimivosti / torek, 16. avgust 2011 / 07:00

Skrivnostne podobe raja

Knjižno delo Skrivnostne podobe raja, ki je bilo prvič predstavljeno ob tisočletnici prve pisne omembe Blejskega gradu, na svojstven način oživlja spomin na preteklost tega kraja.

Zanimivosti / torek, 16. avgust 2011 / 07:00

Glasov jež: Petka, ki je nihče noče

Poklical nas je bralec iz Škofje Loke, ki že več tednov na travniku ob cesti z Jeprce proti Škofji Loki opazuje premikanje Renaultove petke, v času našega slikanja pa je bila prevrnjena celo na s...

Nasveti / torek, 16. avgust 2011 / 07:00

Zanimivosti in Žabnice in okolice

Odlomek iz članka Antonije Šifrer, objavljen v zborniku Na robu pojoče ravnine.