Razpadajoči hotel Jelen in staro Merkurjevo poslovno stavbo naj bi porušili še v tem mesecu, na istem prostoru pa bodo postavili dvorec Jelen s stanovanji, poslovnimi prostori in garažami. (Foto: Gorazd Kavčič)

Hotel Jelen naj bi padel še ta mesec

Rušenje dolgoletne kranjske sramote se bo po napovedih investitorjev iz Elektroservisov Trzin začelo najkasneje do konca oktobra, nov dvorec pa bo postavljen do sredine leta 2012.

Kranj – Če bo vse po načrtih, bodo ta ponedeljek, 4. oktobra, začeli izvajati pripravljalna dela za gradnjo novega tako imenovanega dvorca Jelen, ki naj bi ga postavili na mestu sedanjega že leta propadajočega hotela Jelen. Kot je v imenu investitorjev povedal direktor servisa Nepremične v podjetju Elektroservisi Vojko Vrtačič, so gradbeno dovoljenje dobili v začetku letošnjega avgusta, v prihodnjem tednu bodo postavili zaščito gradbišča na prostoru sedanjega hotela Jelen in stare Merkurjeve poslovne stavbe, v sredo pa naj bi položili temeljni kamen za nov dvorec.

»Potekajo zadnja pogajanja z gradbenim izvajalcem, izvajalec nadzora kontrole kvalitete gradnje je že izbran. V treh do štirih tednih se bo začelo rušenje objektov, nato pa izkop in zavarovanje gradbene jame in nato gradnja, ki naj bi bila končana do sredine leta 2012. Edini neznanki, ki lahko vplivata na začrtane roke, sta arheološko raziskovanje in geološko stanje terena,« je pojasnil Vojko Vrtačič, vodja projekta Brane Ribič pa je opozoril, da naj rušenje in gradnja ne bi ovirali okolice, zaradi gradbišča so možne le občasne polovične zapore Ljubljanske ceste.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / sobota, 24. junij 2017 / 09:29

Najlepšo Slovenko še dobimo

V sredo smo že dobili najlepšega Slovenca – mister Slovenije je postal Primorec Majk Peroša. Na najlepšo Slovenko pa bomo morali počakati še nekaj časa, saj smo ravnokar dobili petnajst finalistk.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / ponedeljek, 24. maj 2010 / 07:00

Špela z Močjo srca

Po osmih letih na slovenski glasbeni sceni, najprej s Foxy Teens, nato s skupino Atomik Harmonik, je Špela Grošelj pred občinstvo stopila kot samostojna pevka.

Prosti čas / ponedeljek, 24. maj 2010 / 07:00

Modri val in Trio Šubic

Na desetem Večeru slovenskih viž v narečju, ki bo 11. junija ob 19.30 v Škofji Loki, bosta nastopila tudi primorski ansambel Modri val in Trio Šubic, ki prihaja s škofjeloškega območja.

Prosti čas / ponedeljek, 24. maj 2010 / 07:00

Mešani občutki pred Evrovizijo

Na letošnjem Izboru za pesem Evrovizije, ki bo ta teden v Oslu, bodo Slovenijo s skladbo Narodnozabavni rock zastopali ansambel Žlindra & Kalamari. Nekaj glasbenikov smo povprašali za mnenje o slovens...

Prosti čas / ponedeljek, 24. maj 2010 / 07:00

Missica za vikend

Prav nič prijetno ni, če vas izberejo za najlepšo v slovenskem univerzumu, potem pa vam po dveh dneh vzamejo krono z razlago, da je prišlo do napačnega vrstnega reda. Da je slačifantovstvo donosen pos...

Prosti čas / ponedeljek, 24. maj 2010 / 07:00

Povej, kaj sanjaš

»Vsakih nekaj dni se mi sanja o dojenčkih. Sanje so različno intenzivne, različno se jih spomnim, vedno pa se v njih pojavlja kaka morbidnost. Tako sem sanjala, da so v nakupovalnem središču...