Medveda opazili v Pešnici

Spodnja Besnica - V ponedeljek popoldne so tudi v Pešnici v Spodnji Besnici opazili medveda. Okoli 14.30 je namreč na policijo poklicala občanka in pojasnila, da je med sprehodom s psom v gozdu pri igrišču za odbojko v Pešnici opazila medveda.

Takoj po prejetem obvestilu je na kraj odšla policijska patrulja, vendar medveda ni izsledila. O opaženem medvedu so takoj obvestili tudi intervencijsko skupino za medvede, ki je pregledala teren, vendar medveda niso opazili. Policisti kljub temu svetujejo, da so pri hoji v naravi previdni in naj o morebitnem opažanju medveda obvestijo Regijski center za obveščanje na številko 112 ali policijo na številko 113.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / torek, 27. junij 2023 / 21:49

Preplah zaradi plavalca

Bled – V petek popoldne je na Bledu nastal preplah zaradi domnevno pogrešanega plavalca. Kot poroča Uprava RS za zaščito in reševanje, so iz Zake proti Blejskemu otoku plavali štirje plava...

Objavljeno na isti dan


Kranj / petek, 27. april 2007 / 07:00

Milan Pagon bo dekan FOV

Senat Fakultete za organizacijske vede v Kranju je potrdil edinega kandidata za dekana dr. Milana Pagona, doma iz Naklega. Potrditi ga mora še rektor Univerze v Mariboru.

Šenčur / petek, 27. april 2007 / 07:00

Stez okoli jezera še ni

Rok za dokončanje čezmejnega projekta za oživitev Trbojskega jezera so podaljšali za nekaj mesecev.

Gorenjska / petek, 27. april 2007 / 07:00

Za ponovno odpiranje manjših trgovin

Na Občini Jesenice razmišljajo, da bi dodatno finančno podprli podjetnike, ki bi bili pripravljeni odpreti manjše trgovine v mestu.

Naklo / petek, 27. april 2007 / 07:00

Protest pred nakelsko občino

Občinski svet je vseeno soglašal z gradnjo centra za ravnanje z odpadki.

Kranj / petek, 27. april 2007 / 07:00

Minister z župani o razvoju

Minister za lokalno samoupravo in regionalni razvoj se je s slovenskimi župani in predsedniki regionalnih razvojnih agencij na Brdu pogovarjal o razvojnih spodbudah na regionalni in lokalni ravni.