Dvorano bodo ščitili z rokami in nogami
Skoraj nova ledna dvorana na Zlatem polju v Kranju je trenutno zaprta, investitorji grozijo s povračilom škode, športniki pa napovedujejo boj za dvorano celo z lastnimi telesi.
Kranj – Kot je znano, je kranjska upravna enota v začetku letošnjega julija izdala odločbo, s katero je odpravila pravnomočno gradbeno dovoljenje za izgradnjo ledne dvorane iz aprila 2007. Na kratko to pomeni, da je treba skoraj novo dvorano, ki je bila zgrajena v javno-zasebnem partnerstvu med Mestno občino Kranj in Expo birojem Maribor, podreti, saj so po pritožbi lastnika sosednje parcele ugotovili, da ni bila zgrajena tako, kot to predvidevajo še veljavni zazidalni načrti.
Seveda so se investitorji, Expo biro, na odločbo pritožili, vendar pa so dvorano pred dnevi vseeno zaprli. Kot je na torkovi tiskovni konferenci povedal direktor Expo biroja Rado Vračko, jih najbolj moti brezbrižni odnos Mestne občine Kranj do partnerstva oziroma prepočasno spreminjanje zazidalnega načrta, ki bi preprečil takšen zaplet. »Tik pred zaključkom gradnje dvorane se je sosed, mejaš Boris Pavšler pritožil na skladnost gradbenega dovoljenja in prostorskih aktov, kar nam je nekaj težav povzročilo že pri pridobivanju uporabnega dovoljenja. Tega smo aprila leta 2008 vendarle dobili, pritožili pa smo se na takratno odločbo UE v Kranju, da ugodi sosedu pri obnovi postopka izdaje gradbenega dovoljenja, MO Kranj pa je konec leta 2007 sprejela odlok o začetku sprememb prostorskih aktov za to področje. Žal načrtovane spremembe še do danes niso sprejete, upravno sodišče pa je vmes odobrilo vnovično obravnavo gradbenega dovoljenja, po kateri je UE Kranj julija razveljavila izdano pravnomočno gradbeno dovoljenje in od nas zahtevala odstranitev dvorane,« je povedal Rado Vračko in dodal, da so si kot investitorji želeli priti do dvorane, ki bi poslovala pozitivno, po določenem obdobju (predvideno desetih letih) pa naj bi jo prodali. »Zaradi nenehne grožnje po rušenju dvorana še vedno posluje z izgubo. Tako smo se tudi odločili, da jo zapremo, saj kot investitorji moramo zaščititi svoje gospodarske interese. Seveda možnosti, da bo dvorana spet odprta, so, vendar pa od občine pričakujemo, da skupaj z nami skuša najti rešitev, ki bi bila sprejemljiva za vse. Na pobudo občine smo jim dvorano ponudili tudi v odkup, vendar odgovora še nismo dobili,« je še povedal Rado Vračko.
Seveda so se zaprtja in celo morebitnega rušenja najbolj prestrašili hokejisti Triglava, ki so enkrat že ostali brez domače dvorane. Kot je povedal glavni trener Gorazd Drinovec, so v zadnjih treh letih pridobili veliko novih članov, v klubu pa je kar 170 otrok. Veliko je zanimanje za rekreacijo, zato Kranj ledno dvorano nujno potrebuje. »Rad bi povedal, da kot eden izmed očetov dveh hokejistov, podobno kot večina drugih staršev in hokejistov, ne bom dovolil, da dvorano podrejo. Borili se bomo na vse možne načine, če bo treba tudi z živo verigo nog in rok. In to vse dotlej, dokler Kranj ne bo zgradil primernega objekta za tako dejavnost, kot sedaj poteka v tej ledni dvorani,« je dodal član upravnega odbora Jure Ahačič, ki je bil razočaran tudi nad dejstvom, da se tiskovne konference niso udeležili vabljeni predstavniki občine Kranj.