Blaž Bogataj je nasmejan prišel z evropskega prvenstva. (Foto: Gorazd Kavčič)

Časa za slavje ni bilo veliko

Evropskega mladinskega prvaka v kolesarstvu Blaža Bogataja so po vrnitvi iz Turčije navdušeno pričakali domači in navijači, časa za slavje pa ni bilo veliko, saj ga že v začetku avgusta čaka nastop na svetovnem prvenstvu.

Brnik, Škofja Loka – Minula sobota, 17. julij, je bila še en velik dan za slovenski šport. V Ankari, na evropskem prvenstvu mladih kolesarjev, je slovenska ekipa na čelu z 18-letnim Škofjeločanom Blažem Bogatajem ugnala vse konkurente. Za njimi so ostali celo tekmovalci iz najbolj razvitih kolesarskih držav, zato ni čudno, da se je vodji ekipe, prav tako Škofjeločanu in prav tako članu kranjske Save Tomažu Poljancu, ob vrnitvi domov kar smejalo. »V Turčiji smo imeli občutek, da smo res velika kolesarska nacija, in to ni bila le nagrada za naše delo, ampak tudi obveza za naprej,« je dejal Tomaž Poljanec, z nasmehom na ustih pa je oceno prvenstva strnil tudi dolgoletni selektor mladinske reprezentance in trener pri Savi Marko Polanc. »Kot selektor sem vztrajal toliko časa tudi zato, ker sem vedel, da prihaja obetavna generacija mladincev. Čakali smo na vrhunski rezultat, obetali smo si medaljo, mladi kolesarji pa na prvenstvu pokazali res zrelo vožnjo,« je povedal Marko Polanec.

»Cela naša ekipa je na dirki nastopila tako, kot smo se prej dogovorili. Celo moj padec ni bil ovira, da ne bi prišel nazaj v skupino. Vsi smo se potrudili po svojih močeh, vsak je prispeval košček k moji zmagi,« je dirko še enkrat na kratko opisal nov evropski prvak v cestni vožnji med mladinci Blaž Bogataj, ki je opozoril tudi na dejstvo, da se zaveda, da so uspehi kolesarjev zasluga marsikoga. »Zavedam se, da so za naše dosežke poleg trenerjev zelo zaslužni tudi v klubu, kjer nam dajejo tako potreben material kot podporo. Prav tako smo zadovoljni s pomočjo Kolesarske zveze Slovenije, seveda pa vsega ne bi bilo, če ne bi bili fantje tudi med seboj prijatelji in si zaupali,« je dodal junak letošnjega evropskega mladinskega prvenstva v Turčiji, ki ga skupaj s sotekmovalci med 6. in 8. avgustom čaka v Italiji še svetovno mladinsko prvenstvo, zato dijak Srednje strojne šole iz Škofje Loke, ki kolesarstvo resno trenira zadnjih pet let, o počitnicah še ne razmišlja. »V slovenski mladinski ekipi smo trenutno kar štirje Savčani, poleg mene še Jan Polanc, Nejc Bešter in Tim Mikelj. Zadnje tedne smo živeli za kolesarstvo in to se nam obeta tudi v prihodnjih tednih, saj nas čaka še svetovno prvenstvo,« dodaja Blaž, ki je sedaj že na novih pripravah na Pokljuki, v prihodnjih letih pa želi nastopiti tudi v kateri od močnih tujih kolesarskih ekip. »Seveda je moj cilj tekmovati v ekipi najvišjega ranga, nekoč pa si želim postati tudi članski svetovni prvak. Vem pa, da je recept za uspehe predvsem trening in še enkrat trening.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Avtomobilizem / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Neškodljiv kompromis

Peta generacija najpomembnejšega Seatovega modela niha med športnostjo in udobjem.

Objavljeno na isti dan


Avtomobilizem / torek, 26. februar 2008 / 07:00

Majhno je postalo veliko

Citroën Nemo odpira novo poglavje med lahkimi dostavnimi vozili.

Avtomobilizem / torek, 26. februar 2008 / 07:00

Nissan in Dacia Logan Van na čakanju

Pri podjetju Renault Nissan Slovenija letos ponudbe Nissanovih vozil še ne bodo okrepili z lahkim dostavnim programom. Menijo, da so trenutni modeli preveč podobni Renaultovim, zato za slovenski...

Mularija / torek, 26. februar 2008 / 07:00

Radost kmalu z albumom

Ansambel Radost namerava do konca leta posneti prvi album.

Mularija / torek, 26. februar 2008 / 07:00

Voda je drla skozi hiše

Bilo je navadno delovno jutro. Z neba je padalo malo dežja. Zbudil sem se kot vsak dan in se pripravil na šolo.

Šport / torek, 26. februar 2008 / 07:00

Paré naslednjo sezono znova za Acroni

Jesenice - Potem ko je kanadski hokejski napadalec Jean Philippe Paré v tej sezoni igral v Innsbrucku, ga bomo v naslednji sezoni znova gledali v rdečem jeseniškem dresu....