Zlatoporočenca Rezka in Tone Meglič s pravnukoma Vidom in Žigom

S kočijo na zlato poroko

Rezka in Tone Meglič iz Podljubelja sta po petdesetih letih zakona v soboto obnovila poročno zaobljubo.

Podljubelj – Drugega julija je minilo petdeset let, odkar sta se v Tržiču poročila tedaj 19-letna Anžonova Rezka iz Podljubelja in štiri leta starejši Tone Meglič, po domače Končarjev iz Loma. Po petdesetih letih zakona sta načrtovala skromno zlato poroko, a so njuni svojci poskrbeli, da so se presenečenja kar vrstila. V soboto ju je pred hišo nepričakovano pričakal zapravljivček in ob zvokih harmonike sta se odpeljala v podljubeljsko dvorano, kjer sta pred tržiškim županom Borutom Sajovicem obnovila poročno zaobljubo, nato pa je sledilo slavje ob živi glasbi, ki je trajalo kar do treh zjutraj. »Zlate poroke ne bova nikoli pozabila. Lepo se zahvaljujeva vsem, ki so nama polepšali ta dan,« pravita Rezka in Tone.

Spoznala sta se v Bombažni predilnici in tkalnici Tržič. Rezka se še danes dobro spominja, kako se je Tone hodil ženit k njej. »Iz Loma se je vozil s kolesom do Podljubelja. Vztrajen je bil, zato pa zakon tako drži,« pristavi v smehu. Tone pove, da je njun zakon srečen in miren, da se prepirati ob gradnji hiše in službah sploh nista imela časa niti ni bilo potrebe po tem. Oba pa se strinjata, da je najpomembnejša ljubezen, brez nje njun zakon ne bi zdržal petdeset let.

Oba izvirata iz velikih kmečkih družin. »Skromno smo živeli in delali, zato sva še danes tako trdna,« pove Rezka. Njen mož je bil zelo aktiven v Krajevni skupnosti Podljubelj, tri mandate jo je tudi vodil, bil je občinski odbornik, že več kot 50 let je član gasilskega društva, oba z ženo pa sta se udeleževala tudi sankaških tekmovanj. Sankaško tradicijo zdaj nadaljuje že njun pravnuk.

Zlatoporočenca sta najbolj ponosna na svojo družino. V zakonu sta se jima rodila hči Dragi in sin Branko, imata tri vnukinje in dva vnuka, njuno največje veselje zadnja leta pa sta pravnuka Vid in Žiga, ki ju tudi varujeta. Poleg tega obdelujeta vrt, Rezki so v veliko veselje rože, Tone pa rad ustvarja iz lesa. Upokojitev je namreč dočakal kot tesar pri Gozdnem gospodarstvu Kranj, medtem ko je bila Rezka vseskozi zaposlena v BPT Tržič.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / ponedeljek, 13. april 2020 / 16:53

Starejši v nekdanji trgovini

V nekdanji prodajalni Mercatorja na Planini kranjska občina želi urediti dnevno varstvo starejših, saj je povpraševanje po njem veliko.

Objavljeno na isti dan


Kranjska Gora / četrtek, 21. julij 2016 / 12:22

Dogodivščina s Kekčevimi junaki

Ob Bedančevem domu na zgornji postaji Vitranca 1 so uredili tematski park.

Nasveti / četrtek, 21. julij 2016 / 12:13

Kaj ostane?

Danes zelo priljubljena aktivnost za otroke in mladino je oratorij. Na Slovenskem se pojavijo ponovno po letu 1988. Ideja izhaja iz 16. st., prenovil in v današnjo obliko pa jo je pripravil Janez B...

Kronika / četrtek, 21. julij 2016 / 12:13

Reševalce ustavilo slabo vreme

Bohinj – V nedeljo dopoldne si je pri domu Planika pri sestopu s Triglava planinec poškodoval stopalo. Posredovali so gorski reševalci iz Bohinja in helikopter Slovenske vojske, vendar so morali re...

Kranj / četrtek, 21. julij 2016 / 11:21

Vrhunec kranjskega poletja

Od četrtka do sobote bo v Kranju potekal Kranfest, ki skupaj s Kranjsko nočjo v gorenjsko prestolnico tradicionalno zvabi od petindvajset do trideset tisoč obiskovalcev.

Izleti GG / četrtek, 21. julij 2016 / 11:21

Sissijin dvorec

Glavno mesto Krfa večina turistov pozna pod imenom Corfu. Znan je predvsem po stari in novi trdnjavi, pa tudi mesto je razdeljeno na stari in novi del in rahlo spominja na mesta, kot sta h...