Blaž Furdi (v zeleno-oranžnem dresu) je bil na sobotni VN Kranja na šestem mestu najboljši kolesar domače Save. (Foto: Tina Dokl)

Trojno veselje mladincev Save

VN Kranja - Memorial Filipa Majcna je dobil kolesar Adrie Mobil Matej Gnezda, najboljši Savčan Blaž Furdi na šestem mestu. Na dirki Po ulicah Kranja v kategoriji elite slavje Blaža Jarca (Adria), pri starejših mladincih trojna zmaga Save.

Kranj – Vrhunec dvodnevnega kolesarskega dogajanja v Kranju je bila sobotna 43. VN Kranja – Memorial Filipa Majcna, največja enodnevna dirka v Sloveniji, kategorije 1.1. Po 177,3 km je prvi ciljno črto že v dežju prečkal Matej Gnezda (Adria Mobil), ki je bil v zadnjem vzponu v Jelenov klanec močnejši od Bolgara Vladimirja Koeva (Hemus 1896 – Vivelo), tretji pa je bil Italijan Oscar Gatto (ISD). Kolesarjem Save ni uspelo ubraniti lanske zmage. Kot šesti je letos končal Blaž Furdi, za zmagovalcem je zaostal 57 sekund.

»Že v prvem delu smo želeli narediti dirko težko in aktivno napadati. Dirkali smo na Furdija ali na Zrimška, na kolesarja, ki sta hitra tudi v zaključkih. Šesto mesto ni slabo, smo pa bili vse do predzadnjega kroga po Kranju v igri še za kaj več. Gnezda in Koevo sta šla v beg, upal sem, da ju bo zasledovalna skupina ujela, a očitno niso bili dovolj složni. Ne bom rekel, da sem razočaran, bila pa je lepa priložnost,« je povedal Miran Kavaš, trener Savčanov. Malce razočaran je bil tudi Blaž Furdi: »Po eni strani sem razočaran, saj sem mislil, da ju bomo ujeli. Scenarij do tega zadnjega pobega je bil zelo dober. Ne glede na to, sem zadovoljen, saj sem dal svoj maksimum.« Da je bila dirka težka, začela se je v soncu, končala pa po dobrih štirih urah dirkanja v nalivu, pove podatek, da jo je izmed 168 kolesarjev sedemnajstih ekip končalo le 48.

Še večja selekcija je bila na nedeljski dirki Po ulicah Kranja, ki je potekala v dežju. Med elito je bilo na startu 164 kolesarjev, ciljno črto pa jih je prečkalo vsega trinajst. Zmagal je Blaž Jarc (Adria Mobil), drugi je bil Savčan Jure Zrimšek, tretji pa Matic Strgar. Na odličnem četrtem mestu je dirko končal Mark Džamastagič (Sava), ki letos prvič nastopa v kategoriji elite. Veliko zmagoslavje Save je bilo v kategoriji starejših mladincev. Zmagal je Nejc Bešter pred Janom Polancem in Blažem Bogatajem. Izmed kolesarjev Save je bil na stopničkah pri mlajših mladincih Patrik Gabrovšek na drugem mestu, pri dečkih C pa je bil tretji Luka Eržen.

Zgodilo se je

Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949