Špela Grošelj je stopila na samostojno glasbeno pot. (Foto: Tina Dokl)

Špela z Močjo srca

Po osmih letih na slovenski glasbeni sceni, najprej s Foxy Teens, nato s skupino Atomik Harmonik, je Špela Grošelj pred občinstvo stopila kot samostojna pevka.

V zadnji oddaji Spet doma je premierno predstavila svojo prvo samostojno skladbo z naslovom Moč srca. Melodijo in besedilo je napisal Dare Kaurič, Martin Štibernik pa je prispeval aranžma. »Zanju sem se odločila na podlagi našega sodelovanja v času Atomikov. Med seboj imamo neverjetno energijo, ki se pozna prav v vsakem tonu skladbe. V veselje mi je, da se tako dobro razumemo, da me oba tako dobro poznata in tako tudi vesta, kaj sem želela slovenskemu občinstvu predstaviti. Pesem Moč srca mi je bila všeč takoj, ko sem slišala prvi demo,« se spominja petindvajsetletna pevka. Kot pravi, je želja po samostojni karieri v njej tlela že več kot leto dni: »Ponosna sem na vse, kar sem dosegla v zadnjih osmih letih, a sem začutila, da je čas za nove cilje in podvige. Pred mano je velik izziv, odgovornost najmanj trikrat večja kot prej, kljub temu pa svoje odločitve ne obžalujem.«

Moč srca je lahkotna poletna skladbica. Opeva povprečno slovensko dekle, ki ji ni dosti mar za materialne dobrine, ampak vztrajno išče iskreno ljubezen. Špela je sicer še samska, a kot pravi, ljubezni ne išče: »Pojavi se sama od sebe in to takrat, ko najmanj pričakujemo. Verjamem, da me bo poiskala, ko bo čas za to.«

In kakšne glasbene načrte ima v prihodnje? »Z Daretom in Martinom smo že debatirali o prihodnosti. Najprej se bom posvetila predvsem promociji prve skladbe Moč srca. Načrtujem nastope s skupino v živo in ne le, da bomo poskrbeli za pester program, naredili bomo pravi žur, čaka nas tudi snemanje prvega videospota,« nam je še zaupala Špela, ki upa, da bo prihodnje leto luč sveta ugledala njena prva samostojna plošča.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / sobota, 24. junij 2017 / 09:29

Najlepšo Slovenko še dobimo

V sredo smo že dobili najlepšega Slovenca – mister Slovenije je postal Primorec Majk Peroša. Na najlepšo Slovenko pa bomo morali počakati še nekaj časa, saj smo ravnokar dobili petnajst finalistk.

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / / 21:58

Minister pohvalil škofjeloško dobro prakso

Škofjo Loko je obiskal minister za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Janez Cigler Kralj. Ogledal si je namestitev obolelih stanovalcev tamkajšnjega Centra slepih, slabovidnih in starejš...

Gorenjska / / 18:49

Od sobote delno zaprtje države

Ljubljana – Predsednik vlade Janez Janša je na popoldanski novinarski konferenci naznanil, da bo zaradi obvladovanja epidemije covida-19 prihodnji teden deloma ugasnilo javno življenje. Za...

Kranj / / 16:17

Varnost tudi ob pogrebih

Nove ukrepe in omejitve je treba upoštevati tako v zbirnih centrih kot ob pogrebih.

Kamnik / / 16:16

Otroci so se razveselili novih večnamenskih igral

Kamnik – Občina Kamnik je v enoti Rožle Vrtca Antona Medveda Kamnik uredila novo kombinirano igralo, ki je namenjeno otrokom od drugega leta dalje, za najmlajše pa so na novo oblikovali Rožletov vr...

Kranj / / 16:15

Novo upanje za poslovno cono

Dogovori o gradnji Poslovno-proizvodne cone Hrastje potekajo že blizu petnajst let, kot kaže, pa načrtovani projekt dobiva nov zagon.