Uprava Mercatorja si kupuje lastnike

Ljubljana - Nadzorni svet družbe Poslovni sistem Mercator, d. d., je na četrtkovi seji sprejel predlog, da bosta uprava in nadzorni svet skupščini delničarjev predlagala v potrditev letošnje izplačilo dividend v vrednosti 7,20 evra bruto na navadno delnico, kar je za šestdeset odstotkov višja dividenda, kot je bila izplačana v letu 2009. Pri oblikovanju dividendne politike za letos so bila upoštevana pričakovanja delničarjev, tako malih kot velikih, in druge poslovne okoliščine. Ob tem družba pričakuje, da bodo višje dividende – skupaj bodo za to namenili 27,1 milijona evrov, povečale zanimivost delnic za vlagatelje, kar bo prispevalo k stabilnosti lastniške strukture družbe v srednjeročnem obdobju. Višje izplačilo dividend ne bo imelo vpliva na uresničevanje razvojnih načrtov in finančno trdnost Mercatorja. Z namenom stabilizacije lastniške strukture v srednjeročnem obdobju je družba z NLB, NKBM in Abanko, ki so skupaj lastnice pomembnega paketa delnic (18,7 odstotka), oblikovala dogovor, po katerem omenjene poslovne banke do 30. septembra 2012 svojih delnic družbe ne bi prodale, če bi družba izplačala dividende v višini 7,20 evra v letu 2010, 8,00 evrov v letu 2011 in 8,80 evra v letu 2012.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / sobota, 23. junij 2007 / 07:00

Bledolični liter energije

Depresivni in samosvoj Marylin Manson je v sredo obiskal Ljubljano. Tik pred njegovim nastopom je izšel njegov novi, šesti studijski album "Eat Me, Dink Me". Gorenjci so zadnje čase uspešni na področj...

Objavljeno na isti dan


Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Bojan Križaj ni več direktor

Nekdanji odlični tržiški smučar je bil v iskanju denarja za slovensko alpsko smučanje očitno premalo uspešen.

Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Waltin je novi selektor hokejske reprezentance

Od danes naprej ima naša hokejska reprezentanca novega selektorja, to je izkušeni 54-letni Šved Mats Waltin.

Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Z Zvonetom nazaj v Afriko

Ob okrogli polstoletnici si človek lahko želi marsikaj, eden naših najbolj znanih svetovnih popotnikov Zvone Šeruga pa si je po skoraj dveh desetletjih spet zaželel potovanja z motorjem v Afriko.

Kronika / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Nesreče

Padel pod traktor Košiše - V petek okoli 16.30 so Policijsko postajo Kamnik obvestili, da se je v gozdu pri kraju Košiše smrtno ponesrečil 75-letni do...

Kranj / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Večina volivcev za Tenetiše

Na referendumu je 85,19 odstotka volivcev podprlo gradnjo centra za ravnanje z odpadki v Tenetišah. Civilna iniciativa Mlaka Tenetiše pravi, da je referendum padel, ker je nekaj čez tisoč tamkajšnjih...