Vesela polka in valček
Konec tedna bo Gospodarsko razstavišče gostilo že 16. festival Slovenska polka in valček. Tokrat bodo podelili nagrade za najboljšo skladbo festivala po mnenju občinstva, za najboljše besedilo, najboljši trio in nagrado za najboljši kvintet. Festival boste lahko spremljali tudi na televiziji in radiu.
V Marmorni dvorani Gospodarskega razstavišča v Ljubljani bo v petek, 9. aprila, spet veselo. Takrat bo tam namreč že 16. festival Slovenska polka in valček, ki ga organizira RTV Slovenija. Voditelj največjega festivala narodnozabavnih viž pri nas bo Andrej Hofer, ki je hkrati tudi scenarist in urednik prireditve. Skladbam Slovenske polke in valčka pa boste lahko v petek ob 19.55 prisluhnili na prvem programu Televizije Slovenija, prvem programu Radia Slovenija, na Televiziji Maribor in na Radiu Maribor. Kot so organizatorji storili že na Emi, ki naj bi letos postala dejansko bolj festivalska, obstaja tudi tu možnost nakupa kart za ogled prireditve. Lahko jih dobite na mojekarte.si ali pa na dan prireditve med 15.15 in 19.15 na blagajni Gospodarskega razstavišča.
RTV Slovenija bo tokrat na festivalu podelila štiri nagrade: nagrado za najboljšo skladbo festivala Slovenska polka in valček po mnenju občinstva (daljinsko telefonsko glasovanje – televoting), nagrado za najboljše besedilo, nagrado za najboljši trio in nagrado za najboljši kvintet.
Festival bodo odprli lanski prejemniki nagrade za Slovenski valček ansambel Roka Žlindre in ansambel Golte, ki je prejel nagrado za Slovensko polko 2009. Pridružili se jim bodo člani Godbe na pihala iz Zreč s plesalci plesne šole Maestro v koreografiji Anžeta Škrubeta. V času glasovanja pa bodo igrali Zlati muzikanti (pet let delovanja) z Ireno Vrčkovnik (dvajset let delovanja) ter Štajerskih 7 (petindvajset let so že na sceni) z Nuško Drašček ter legendarni dolenjski ansambel Franca Miheliča, ki pa letos slavi že kar štirideset let delovanja.
V tekmovalnem delu boste slišali štirinajst novih, svežih in drugačnih tekmovalnih ansamblov. Lisjake (Zdaj, ko je daleč dom), Taprave falote (Muzikanti, muzikanti), ansambel Donačka (Vem, da nisem sama), Rudija Šantla in Šank kvintet (Nas glasba osrečuje), ansambel Iskrice (Sedem let sva se ljubila), Pajdaše (Drobna laž), Zapeljivke (Le noč bo prespala ob meni), ansambel Veseli svatje (Ljubim ženo poročeno), Domna Kumra s prijatelji (Nekoč bom jaz tvoj angel), Nove spomine (Fičfirič), Štajerske barone (Pesem o ljubezni), ansambel Naveza (Pa naj ji bo), skupino Zaka' pa ne (Pridi nazaj) ter ansambel Vihar (Še čakam te).