Kjer se proge končajo ...
Pozanimali smo se, zakaj so tekaške proge v občini Šenčur urejene samo v nekaterih vaseh. Brez njih so tudi v turističnih Cerkljah.
Cerklje, Šenčur – Letošnja zima je zelo radodarna s snegom, kar veseli tudi mnoge ljubitelje smučarskega teka, saj so jim marsikje uredili tekaške poti. A ne povsod. Tako se prebivalci Milj in Olševka pritožujejo, ali so morda drugorazredni občani, saj so v okolici Šenčurja tekaške proge vzorno urejene, le pri njih ne. Tudi v Cerkljah se nekateri pritožujejo nad dejstvom, da v občini, ki stavi na zimski turizem, ni urejenih tekaških prog po nižini, kot so bile še pred leti.
»Tudi mi smo prejeli eno pritožbo, da v Cerkljah ni urejenih tekaških poti, in lahko le napovem, da bomo počakali še, kaj bo prinesel ta konec tedna, nato pa bomo proge skušali urediti. Če bodo torej vremenske in snežne razmere dopuščale, bodo verjetno otroci med počitnicami tudi tekli na smučeh,« odgovarja cerkljanski župan Franc Čebulj, ki pa opozarja, da so imeli zaradi ureditve tekaških prog pred tremi leti težave s kmeti. »Najbolj glasni pobudniki ureditve tekaških prog bi tako lahko pomagali pri zbiranju soglasij lastnikov zemljišč. Sicer pa povsod drugod za ureditev tekaških prog poskrbijo športna društva in ne občina,« je še dejal Čebulj.
Zakaj se tekaške proge končajo pred Miljami oziroma Olševkom, pa smo povprašali Bojana Vidmarja, predsednika Športnega društva Šenčur, ki je plačalo ureditev tekaških prog v Šenčurju in okolici. »Naše društvo je pač na lastne stroške poskrbelo za proge v Šenčurju in okolici. Smo se pa že dogovarjali z občino, da bi prevzela stroške urejanja tekaških prog, a je vse ostalo pri pogovorih. Kakor tudi namera, da bi s tekaškimi progami povezali Trboje, Voklo, Šenčur, Preddvor in Cerklje. Načrt proge že obstaja, le dogovoriti bi se bilo treba,« je pojasnil.